gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Personeel Albert Schweitzer ziekenhuis staakt op 20 november

ccf62f1e272963f7601db8950c7cac28

Het personeel van het Albert Schweitzer ziekenhuis legt op woensdag 20 november hun werk neer. De staking houdt in dat er een zondagsdienst wordt gedraaid.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Het is aan de afdelingen zelf daar een invulling aan te geven, hoe dat er precies uit gaat zien is nog niet bekend volgens een woordvoerder van het ziekenhuis.

Woensdag 20 november ziekenhuismedewerkers in het hele land hun werk neer. Met de staking zetten de vakbonden werkgevers onder druk om akkoord te gaan met een betere CAO voor de medewerkers.

De vakbonden willen onder andere een structurele salarisverhoging van 5 procent afdwingen. Ook moeten medewerkers toeslag krijgen als ze op het laatste moment worden opgeroepen om te werken en moeten er maatregelen komen om de werkdruk te verlichten.

Het personeel van het ziekenhuis heeft afgelopen week al spandoeken opgehangen in de centrale hal van het ziekenhuis. Veel medewerkers hebben daarna hun actiebereidheid geuit. Het ziekenhuis heeft daarom een actiecomité opgericht, die hebben maandag intern een mail verspreidt met het stakingsnieuws.

Lees ook

businkexplosie

Explosie bij huis, voorgevel raakt beschadigd

Bij een woning aan de Molen de Goliath in Dordrecht is in de nacht van woensdag op donderdag een explosief afgegaan. Daarna is brand ontstaan. De voorkant van het huis is beschadigd geraakt.

artikelfoto tandarts

Tandarts te duur? Deze artsen helpen mensen bij klachten

Wie wel met kiespijn rondloopt, maar geen geld heeft voor een bezoek aan de tandarts, kan op zaterdag 10 oktober terecht tijdens de Tandartsdag. In meerdere gemeenten in de Drechtsteden kunnen mensen met urgente klachten die dag gratis worden behandeld. Stichting ANDERS organiseert de dag voor de tweede keer.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_01_39_31.Still001

Sporten in het donker, want er is geen stroom: ‘Het is even aanpassen’

Duisternis in de sportschool vrijdag in Dordrecht. De SportCity-vestiging aan de Vissersdijk kampte vrijdag, net als verschillende andere bedrijven in die buurt, met een stroomstoring. Sommige sportievelingen keerden om, anderen gingen vrolijk aan de bak.

nahsportief

NAH Sportief maakt kans op prijs voor beste beweeginitiatief: 'al blij met deze nominatie'

NAH Sportief in Dordrecht maakt kans op een prijs voor het beste beweeginitiatief van Zuid-Holland. Het initiatief, wat eerder dit jaar werd opgericht, stimuleert mensen met niet-aangeboren hersenletsel (NAH) om te bewegen en te sporten op een manier die bij hen past. “Ik vind het feestelijk dat wij zo’n nominatie krijgen”, aldus Irene Zwinkels, initiatiefnemer van NAH Sportief.

ouwejonges

'Ouwe Jonges' zijn weer terug

Aan de stamtafel van RTV Dordrecht wordt zondagmiddag in sneltreinvaart het nieuws van de afgelopen zomer besproken. Ron van de Rhee, Ad van den Herik en Thijs Blom waren er een paar maandjes tussenuit, maar pakken hun maandelijkse terugblik weer op met serieuze beschouwingen en een knipoog.

TukTuk tours - Pieter van Loon

Een elektrische tuktuk om de Dordtse binnenstad te bewonderen: ‘Het roept veel enthousiasme op’

Toeristen rondrijden in een tuktuk om zo de parels van Dordrecht te laten zien. Dat is wat vastgoedondernemer én stadsgids Pieter van Loon vanaf woensdag officieel in zijn vrije uurtjes gaat doet. Met dit initiatief wil Van Loon toeristen die minder mobiel zijn toch de stad laten ervaren.