gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Personeel Albert Schweitzer ziekenhuis staakt op 20 november

ccf62f1e272963f7601db8950c7cac28

Het personeel van het Albert Schweitzer ziekenhuis legt op woensdag 20 november hun werk neer. De staking houdt in dat er een zondagsdienst wordt gedraaid.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Het is aan de afdelingen zelf daar een invulling aan te geven, hoe dat er precies uit gaat zien is nog niet bekend volgens een woordvoerder van het ziekenhuis.

Woensdag 20 november ziekenhuismedewerkers in het hele land hun werk neer. Met de staking zetten de vakbonden werkgevers onder druk om akkoord te gaan met een betere CAO voor de medewerkers.

De vakbonden willen onder andere een structurele salarisverhoging van 5 procent afdwingen. Ook moeten medewerkers toeslag krijgen als ze op het laatste moment worden opgeroepen om te werken en moeten er maatregelen komen om de werkdruk te verlichten.

Het personeel van het ziekenhuis heeft afgelopen week al spandoeken opgehangen in de centrale hal van het ziekenhuis. Veel medewerkers hebben daarna hun actiebereidheid geuit. Het ziekenhuis heeft daarom een actiecomité opgericht, die hebben maandag intern een mail verspreidt met het stakingsnieuws.

Lees ook

ek winnaars pkc

Nederlandse korfballers, met vijf PKC'ers in de ploeg, winnen opnieuw EK

Vijf PKC'ers zijn met de Nederlandse korfbalploeg Europees kampioen geworden. In de finale werd België zaterdag met 27-12 verslagen.

a16archief

Lange file op A16, verkeer stond vast vanaf Breda

Een lange file dinsdagochtend op de A16 van Breda naar Rotterdam. Het stond vast over zo'n 24 kilometer. Het verkeer moest rond 08.30 uur rekening houden met zo'n anderhalf uur vertraging.

foto ongeluk def

Automobilist ramt parkeerautomaat en rijdt tuin van theater in

Een opvallend ongeluk maandagochtend in Dordrecht. Daar reed een bestuurder de voortuin van schouwburg Kunstmin in. Ook reed hij een parkeerautomaat uit de grond.

TukTuk tours - Pieter van Loon

Een elektrische tuktuk om de Dordtse binnenstad te bewonderen: ‘Het roept veel enthousiasme op’

Toeristen rondrijden in een tuktuk om zo de parels van Dordrecht te laten zien. Dat is wat vastgoedondernemer én stadsgids Pieter van Loon vanaf woensdag officieel in zijn vrije uurtjes gaat doet. Met dit initiatief wil Van Loon toeristen die minder mobiel zijn toch de stad laten ervaren.

Jens foto met 2 ouderen

Jens (22) woont tussen de ouderen: ‘Ontzettend leuk, ik geniet ervan’

Als jongere in een seniorencomplex wonen, voor Jens is het de werkelijkheid. Hij woont in het Sterrenwiel in Sterrenburg met korting, op voorwaarde dat hij vrijwilligerswerk doet voor de senioren. “Ondanks mijn aarzelingen aan het begin ben ik blij dat hij er is”, zegt bewoner Gerard van Ek.

Baggeren

Vaker baggeren voor schoner en gezonder water

Waterschap Hollandse Delta gaat vanaf juni 2027 vaker baggeren in stedelijke gebieden. Dit moet zorgen voor een betere waterkwaliteit en een betere doorstroming van het water in de stad.