gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Personeel Albert Schweitzer ziekenhuis staakt op 20 november

ccf62f1e272963f7601db8950c7cac28

Het personeel van het Albert Schweitzer ziekenhuis legt op woensdag 20 november hun werk neer. De staking houdt in dat er een zondagsdienst wordt gedraaid.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Het is aan de afdelingen zelf daar een invulling aan te geven, hoe dat er precies uit gaat zien is nog niet bekend volgens een woordvoerder van het ziekenhuis.

Woensdag 20 november ziekenhuismedewerkers in het hele land hun werk neer. Met de staking zetten de vakbonden werkgevers onder druk om akkoord te gaan met een betere CAO voor de medewerkers.

De vakbonden willen onder andere een structurele salarisverhoging van 5 procent afdwingen. Ook moeten medewerkers toeslag krijgen als ze op het laatste moment worden opgeroepen om te werken en moeten er maatregelen komen om de werkdruk te verlichten.

Het personeel van het ziekenhuis heeft afgelopen week al spandoeken opgehangen in de centrale hal van het ziekenhuis. Veel medewerkers hebben daarna hun actiebereidheid geuit. Het ziekenhuis heeft daarom een actiecomité opgericht, die hebben maandag intern een mail verspreidt met het stakingsnieuws.

Lees ook

zorgwoning ter illustratie AI gegenereerd

Vrouw lag meerdere dagen dood in zorgwoning: 'Geen woorden voor hoe dit is gelopen'

Een 69-jarige vrouw lag vorig jaar meerdere dagen dood in haar Sliedrechtse zorgwoning, terwijl personeel haar al dagen niet had gezien. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is hierover geïnformeerd en haar zoon, Jermaine Bommel doet nu zijn verhaal. "Ik ben er kapot van."

78004c49-bc3b-3485-973a-8b6b641aba25

Petra (49) is eenzaam en begint stiekem een erotische relatie met een patiënt

Petra bedrijft de liefde met een kwetsbare patiënt in de zorginstelling waar ze werkt. Op papier is ze een seksueel roofdier, dat misbruik maakt van haar positie. Maar klopt dat ook met de realiteit?

festival

Doet Dordrecht gooi naar titel Culturele Hoofdstad van Europa?

Het college van burgemeester en wethouders wil Dordrecht aanmelden voor de titel Europese Culturele Hoofdstad 2033. De gemeenteraad wordt gevraagd om daarmee in te stemmen. Of Dordrecht uiteindelijk echt kandidaat wordt, is nog niet zeker.

navigatie apps en pont

Pontjes niet in routeplanner: sommigen sturen je zelfs nog over Papendrechtsebrug

Verschillende routeplanners zijn niet op de hoogte van de afsluiting van de Papendrechtseburg. Zowel bij Google Maps als Apple Kaarten worden fietsers en voetgangers die de Beneden Merwede over willen steken niet naar de gratis pontjes geleid. Soms kun je volgens de navigatie de rivier nog via de brug oversteken.

fotoars

Eén Dordtse zege in vijf duels, maar Ars houdt hoop: ‘Beter elftal dan vorig seizoen’

FC Dordrecht verzamelde slechts vier punten uit de eerste vijf wedstrijden en kreeg daarin liefst zestien tegengoals. Toch is technisch manager Sjoerd Ars tevreden met de zomerse transferperiode en vindt dat er ‘een beter elftal dan vorig seizoen’ op het veld staat. “De play-offs zijn gewoon haalbaar.”

politie ontvoering

Vrouw (20) ontvoerd en familie vastgebonden: daders nog spoorloos

De politie is nog steeds op zoek naar de daders van een ontvoering in Papendrecht. Het gaat om in totaal vier of vijf mannen, waarvan er twee eind juli een 20-jarige vrouw in de buurt van Papendrecht ontvoerden. De anderen zouden daarna de woning van de vrouw aan de Rotterdamse Prinsenlaan zijn binnenvallen.