Dordrecht, Netherlands

Personeel Albert Schweitzer ziekenhuis staakt op 20 november

Het personeel van het Albert Schweitzer ziekenhuis legt op woensdag 20 november hun werk neer. De staking houdt in dat er een zondagsdienst wordt gedraaid.
Petra Scheurwater | 29 oktober 2019 10:15 | Aangepast op 29 oktober 2019 10:15
Het is aan de afdelingen zelf daar een invulling aan te geven, hoe dat er precies uit gaat zien is nog niet bekend volgens een woordvoerder van het ziekenhuis.

Woensdag 20 november ziekenhuismedewerkers in het hele land hun werk neer. Met de staking zetten de vakbonden werkgevers onder druk om akkoord te gaan met een betere CAO voor de medewerkers.

De vakbonden willen onder andere een structurele salarisverhoging van 5 procent afdwingen. Ook moeten medewerkers toeslag krijgen als ze op het laatste moment worden opgeroepen om te werken en moeten er maatregelen komen om de werkdruk te verlichten.

Het personeel van het ziekenhuis heeft afgelopen week al spandoeken opgehangen in de centrale hal van het ziekenhuis. Veel medewerkers hebben daarna hun actiebereidheid geuit. Het ziekenhuis heeft daarom een actiecomité opgericht, die hebben maandag intern een mail verspreidt met het stakingsnieuws.

Lees ook

Let op: deze bruggen zijn 's nachts tijdelijk dicht

Komende week is zowel de Papendrechtsebrug als de Wantijbrug een nacht afgesloten voor verkeer. Rijk...

Onzekere toekomst cultuurcentrum DOOR: vrijwilligers zoeken nieuw bestuur

Door het wegvallen van subsidie en een bestuur dat geen uitweg meer ziet gaat cultuurcentrum DOOR in...

Van kindertekening tot AI: 15 inzendingen voor ontwerpwedstrijd FC Dordrecht

Welke nieuwe afbeelding verschijnt straks op de achterzijde van de Noordtribune van het FC Dordrecht...

Brandweer takelt slachtoffer uit ruim van schip

In het ruim van een schip aan het Nanengat in Papendrecht is dinsdagochtend iemand uitgegleden. Het ...

Auto belandt in sloot, bestuurder haalt alvast droge kleren

Een automobilist heeft dinsdagmiddag een nat pak gehaald in Dordrecht. Hij belandde rond 12.30 uur m...

Verbinder van Dordt ontvangt Johan de Witt-speld: ‘Een stevige schouderklop’

Oud-journalist Hans Berrevoets (73) heeft uit handen van burgemeester Nanning Mol de Johan de Witt-s...