“In het contract staat vast dat ze bij derden mogen werken, daarom konden we dit ook doen. We hebben veel personeel en eigenlijk wil ik ze allemaal behouden”, vertelt de Klerk.
De oproep op Facebook heeft dan ook effect gehad. Er zijn veel reacties op gekomen en verschillende bedrijven hebben aangegeven samen te willen werken. “De meeste mensen gaan waarschijnlijk bij een commerciële teststraat werken. Er is zelfs iemand al aan het werk als bezorger bij een pizzeria.”
Samenwerking
Het personeel zal gewoon bij Merz in dienst blijven. Op deze manier helpen de bedrijven elkaar om zo goed mogelijk de coronacrisis door te komen. “Ik stuur een factuur door naar de bedrijven en hierdoor verhuur ik hun diensten eigenlijk.”
Vanwege de sluiting gaat Merz beginnen met de verkoop van spareribs. “Het blijft minimaal, we gaan geen gekken dingen doen.”