Dordrecht, Netherlands

Personeel Chemours dreigt met stakingen om vastgelopen CAO

Bij chemiebedrijf Chemours zijn acties op komst omdat de onderhandelingen rond een nieuw cao dreigen vast te lopen. Vakbond FNV wil onder andere een loonsverhoging van 5 procent en dat al het personeel onder het cao gaat vallen.
Petra Scheurwater | 25 september 2019 13:03 | Aangepast op 25 september 2019 13:03
Komt Chemours voor vrijdag 12:00 uur niet over de brug, dan volgen er acties en mogelijk zelfs stakingen. Chemours deed voor de zomervakantie een eindbod voor een cao die al op 1 juni afliep, maar dit bod vindt het personeel onvoldoende en is daarom afgewezen door de vakbondsleden.

De vakbond pleit ook voor afschaffing van jeugdschalen tot 23 jaar, een verdubbeling van het ontwikkelbudget naar 800 euro per werknemer en een generatiepact om het werk vol te kunnen houden. Zestigplussers kunnen dan 80% werken, tegen 90% loon en 100% pensioenopbouw. De vrijgevallen plekken kunnen dan door nieuw personeel worden herbezet.


Bij het bedrijf werken ongeveer 500 mensen, waarvan zo'n 300 werknemers onder de huidige cao vallen.


Lees ook

Met dit kookboek voor een minimaal bedrag koken: ‘Mensen onder de armoedegrens moet je helpen’

Lekker koken voor weinig geld: hoe doe je dat? Maatschappelijke organisatie Quiet Drechtsteden heef...

Herdenkingsbord en struikelsteen voor gefusilleerde timmerman

Een bijzondere gelegenheid in Hardinxveld-Giessendam afgelopen weekend. Bij scheepswerf De Merwede z...

Regenboogpad opnieuw besmeurd, deze keer met zwarte klodders

Het Papendrechtse regenboogpad is afgelopen weekend voor de zesde keer vernield. De oversteekplaats ...

Mogelijke doorstart voor bedrijf achter isolatiehulp in de streek

Er lijkt weer wat beweging te komen rond Winst uit je Woning, het bedrijf dat inwoners van onze stre...

Streekgenoten grijpen naast awards voor beste duurzame lokale initiatief

Buurtmoeder Sieglien Venloo uit Dordrecht en de 10-jarige tuinier Luka uit Papendrecht hebben naast ...

Verdachten van gewapende woningoverval zijn allen twintigers

De drie aangehouden mannen na een woningoverval in Schelluinen dit weekend zijn allen twintigers. He...