Dordrecht, Netherlands

Persoonsgegevens gelekt door website waar gemeente voor waarschuwde

Burgerservicenummers, telefoonnummers en mailadressen van gebruikers van de website Afspraakloket zijn gelekt, meldt de NOS. De website kon worden gebruikt om voor 20 euro een afspraak te maken bij een gemeente: de gemeente Dordrecht waarschuwde al eerder voor oplichting.
Corrado Francke | 14 september 2020 10:57 | Aangepast op 14 september 2020 10:57
Ook andere gegevens zoals postcodes en verloopdata van identiteitsdocumenten waren relatief eenvoudig in te zien. Een hacker stuurde een testpagina van Afspraakloket door, waarop het datalek te zien was.


De gegevens van in totaal 6000 gebruikers waren relatief eenvoudig in te zien. 4200 hiervan hadden er een mailadres ingevuld, 2600 een burgerservicenummer. Volgens techjournalist Joost Schellevis mag de site helemaal geen burgerservicenummers verwerken, want die gegevens zijn extra beschermd.

De site is inmiddels uit de lucht gehaald. Wouter Blokhuis, beheerder van de website, zegt tegen de NOS dat het lek "nooit had mogen gebeuren." Hij benadrukt dat mensen om de tuin leiden nooit de bedoeling was, maar toch waarschuwden gemeentes voor oplichting via de website.






Lees ook

Lange file op snelweg door ongeluk met meerdere voertuigen

Op de A16 bij de Drechttunnel in Dordrecht richting Rotterdam is donderdagochtend een ongeluk gebeur...

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...

Gemeente Molenlanden heeft creatieve oplossing voor werknemerstekort

De gemeente Molenlanden lost hun personeelstekort op door gepensioneerden weer aan het werk te zette...

Cees (71) waakt aan bed in laatste levensfase: 'Niemand verdient het om alleen te sterven'

Sliedrechter Cees Kros is waakvrijwilliger in het woonzorgcentrum bij hem in de buurt. Hij zit regel...

Dirigent Wilhelminakerk krijgt erespeld tijdens afscheidsconcert: ‘Totaal door verrast’

Als dirigent Ries van der Zouwen (70) afgelopen weekend voor het laatst zijn stokje neerlegt na een ...