gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Petitie online: Stop Boulevard of Dance

Een binnenstadsbewoner van Dordrecht is op petities.nl een online petitie begonnen om Dancetour en de zomerkermis uit de binnenstad te verbannen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De initiatiefnemer Van Bergen vindt dat massa-manifestaties als Dancetour (hij spreekt nog steeds over Boulevard of Dance) teveel (geluids-)overlast en agressie opleveren. Verder zegt Van Bergen dat de groenstroken langs de Spuiboulevard volledig worden gesloopt. En, zegt hij, er zijn voldoende andere plekken te vinden in Dordrecht.

Behalve dat heeft hij ook aanmerkingen op de transparantie bij de subsidie-aanvragen van Dancetour en wil hij een onderzoek naar de integriteit van de organisatie. Tot nu toe heeft hij 20 ondertekenaars gevonden, maar het aantal negatieve reacties op de Facebook-aankondiging van de petitie is bijna even groot.

Lees ook

foto reisgedrag brug

Brug dicht: duizenden reizigers pakken nu fiets, scooter of trein

Duizenden streekgenoten hebben hun manier van reizen aangepast, nu de Papendrechtsebrug dicht is. Dat blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat en ov-bedrijven. Daardoor blijft het op omrijroutes voorlopig nog te overzien, al kan dat in de wintermaanden veranderen. "Het valt niet tegen."

opnames oude fluit

Zo klinkt de oudste blokfluit van ons land: ‘Dit had ik niet verwacht!’

Wat als je terug kon reizen naar 1350 en horen hoe muzikanten toen muziek maakten? Die tijdreis wordt binnenkort bijna mogelijk: onderzoekers hebben namelijk geluid weten te ontfutselen van de oudste blokfluit van ons land. “Ik wil oude instrumenten weer tot leven wekken.”

riversidecarclassic25

Kinderen mogen meerijden in klassieke auto's bij Riverside Car Classic

De Riverside Car Classic gaat zaterdag voor de achtste keer van start. Dit evenement, waarbij zo’n 40 klassieke auto’s meedoen, start langs de Oude Maas aan de Laan der Verenigde Naties bij Ames Cupra. Aan het eind van de route mogen ook kinderen instappen.

DordtRodaRene

Nuijten na eerste nederlaag: ‘We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren’

“We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren”, is de vrij harde conclusie van FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten na de 0-1-nederlaag tegen Roda JC Kerkrade. De Dordtenaren konden de goede competitiestart vrijdagavond geen goed vervolg geven en verloren voor het eerst dit seizoen. Toch wordt er vooral gekeken naar aanknopingspunten en is het glas halfvol aan de Krommedijk.

vuurwerkinleveractieeerder

Verbod op consumentenvuurwerk; hier kun jij het anoniem en zonder straf inleveren

Heb jij nog oud vuurwerk in huis liggen? Dan kun je dat, zonder boete of straf, volgende week inleveren in Dordrecht. Sinds 1 augustus geldt er namelijk een verbod op consumentenvuurwerk.

woningbrand bliksem

Bliksem slaat in: brand in woning

In een huis aan de Huygensstraat in Dordrecht is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Buurtbewoners sloegen alarm toen na een blikseminslag brand achter de voordeur zichtbaar was.