Dordrecht, Netherlands

Peute vertrekt uit Dordrecht

Het recyclingbedrijf Peute Recycling verhuist volgend jaar naar het Nedstaal-terrein in Alblasserdam. Peute krijgt daar een directe verbinding met binnenvaartterminal BCTN. "Dit scheelt elke dag honderden vrachtwagenritten die wij van de A15 halen." Voor het project krijgen ze geld uit de regiodeal die maandag is toegekend.
Alka Goos | 15 juli 2020 10:19 | Aangepast op 15 juli 2020 10:19
"De nieuwe logistiek is niet meer eenvoudig over de weg maar juist het gebruik van water", zegt managing director John van den Heuvel. Hij hoopt straks een groot gedeelte van alle vracht met binnenvaartschepen te vervoeren.

De tachtig medewerkers van het bedrijf verwerken 1,2 miljoen ton papier en plastic per jaar. Maar liefst zestig procent van alle Nederlandse gemeenten brengt hun ingezamelde papier naar Peute Recycling. Het Dordtse bedrijf recyclet al het ingezamelde papier en plastic en exporteert het onder meer naar Azië.

Het Nedstaal-terrein ligt maar zes kilometer van hun huidige locatie in de Dordtse Tweede Merwedehaven. Daardoor kunnen alle medewerkers straks meeverhuizen.

Regiodeal

Het rijk kwam maandag met 22,5 miljoen voor de Drechtsteden en Gorinchem. Het geld gaat naar projecten die de regio 'toekomstbestendig' en aantrekkelijker moeten maken. De deelnemende gemeenten verdubbelen het bedrag waardoor er ruim 45 miljoen beschikbaar komt voor innovatieve plannen.


Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Schaken met of zonder bier? Het grote dilemma tijdens dit toernooi

Een schaaktoernooi tijdens een kroegentocht. Het klinkt als een bijzondere combinatie, maar zaterdag...

Maatregelen na brand en explosie Groot-Ammers, mogelijk einde huurcontract

Een bewoner van Groot-Ammers, waar de afgelopen tijd twee explosies waren, moet wellicht het huis ui...

Vertraging op N3 door kapotgereden slagboom, file op A15 na ongeluk

Automobilisten op de N3 richting Papendrecht kwamen maandagmiddag in de file terecht. Door een kapot...

Gemeente plaatst camera bij regenboogzebrapad

De gemeente Papendrecht heeft een camera geplaatst bij het regenboogzebrapad op de Veerweg. Dit gebe...

Motorrijder scheurt met 108 km/u over weg waar je 50 mag

Een motorrijder in Sliedrecht heeft vrijdagavond zijn rijbewijs moeten inleveren. Hij reed met 108 k...

Explosie bij huis in Ridderkerk

Bij een huis in Ridderkerk is zondagochtend vroeg een explosie geweest. Dat gebeurde rond 03.45 uur ...