gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Piet Sleeking: 'Tentoonstelling Aelbert Cuyp gaat dit jaar niet door'

6b3eccec358398c912432f483d838ef8

De tentoonstelling 'In het licht van Cuyp' gaat dit jaar niet door vanwege de coronauitbraak. Wethouder Piet Sleeking verwacht dat de tentoonstelling naar volgend jaar wordt geschoven. "Evengoed zal het volgend jaar een hele mooie tentoonstelling worden, maar helaas niet meer in dit jubeljaar '800 jaar Dordt'."

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Aanleiding voor de tentoonstelling was het vierhonderdste geboortejaar van de beroemde Dordtse schilder, die leefde van 1621 tot 1691. Voor de expositie kwamen dertig meesterwerken van Cuyp uit de hele wereld terug naar zijn geboortestad.

" Ik heb verschillende keren gesproken met museumdirecteur Peter Schoon", legt Sleeking uit. "Die keek sowieso al heel zorgelijk naar de voorbereiding. Er moesten heel veel werken komen uit Engeland. Engeland geeft die werken op dit moment niet vrij."

Cuyps werk werd in de achttiende eeuw ontdekt door Engelse verzamelaars en kunstenaars en veroorzaakte in het land een ware rage. Vandaar dat veel doeken voor de tentoonstelling daarvandaan moeten komen.

Sleeking vindt het wijs om de expositie te verschuiven, omdat er op dit moment dan minder kosten gemaakt hoeven te worden. Waarvan het ook maar de vraag zou zijn of die terug kunnen worden verdiend als de tentoonstelling in het najaar wel door zou gaan.

"Je moet maar afwachten hoeveel bezoekers - ook uit het buitenland - er dan op af zouden komen."

De tentoonstelling "In het licht van Cuyp"zou beginnen op 27 september.

Foto: Wethouder Piet Sleeking in het Dordrechts Museum als het eerste werk van Aelbert Cuyp voor de tentoonstelling arriveert, 11 maart 2020

Lees ook

kat vermist

Kat Oscar verdween op hoge snelheid, nu is hij terug bij Remco: 'Ik kon bijna niet praten'

Mooi nieuws: de ruim anderhalve week vermiste kat Oscar is gevonden. Oscar verdween op hoge snelheid vanuit Rijsoord, maar werd woensdagavond door iemand gezien in het Brabantse Oudenbosch. Zijn baasje Remco van Die is opgelucht: “Toen ik werd gebeld, kon ik bijna niet praten."

THUMB WEBSITE

Avondvierdaagse dag na afgelasting wel van start, dat levert vrolijke gezichten op

De Dordtse avondvierdaagse is een dag later dan gepland van start gegaan. Vanwege opgegeven noodweer moest het festijn dinsdag nog worden afgeblazen, maar met een heerlijk zonnetje, dansende kinderen en gezellige muziek is de aftrap op woensdag een groot feest.

IMG_7275 (1)

Let op: dit station staat donderdagavond opnieuw vol met hulpdiensten

Hulpdiensten zijn donderdagavond opnieuw massaal op station Dordrecht te vinden. Niet vanwege een groots incident, maar vanwege een oefening. De Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid wil hiermee de samenwerking tussen de betrokken hulpdiensten verder verbeteren.

Fakkelprotest Nieuw-Lekkerland

Opnieuw protest tegen mogelijk azc, demonstranten tonen tientallen fakkels

In Nieuw-Lekkerland is woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum (azc) in het dorp. Er werden meerdere toespraken gehouden, waarna de aanwezigen gezamenlijk zo’n zestig fakkels aanstoken. Het protest verliep rustig.

Rijkswaterstaat

Ongeluk met meerdere voertuigen op A27, weg tijdelijk dicht geweest

Op de A27 bij Noordeloos is een ongeluk met meerdere voertuigen gebeurd vanuit de richting Gorinchem. De weg is tijdelijk dicht geweest en er is een lange file ontstaan.

Point Blur_Jun112026_065550

Auto crasht op brug, bestuurder (33) aangehouden voor rijden onder invloed

Een 33-jarige man is woensdagavond laat aangehouden na een auto-ongeluk op de Zwijndrechtsebrug. Volgens de politie reed de man onder invloed.