gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Piet Sleeking: 'Tentoonstelling Aelbert Cuyp gaat dit jaar niet door'

6b3eccec358398c912432f483d838ef8.jpg

De tentoonstelling 'In het licht van Cuyp' gaat dit jaar niet door vanwege de coronauitbraak. Wethouder Piet Sleeking verwacht dat de tentoonstelling naar volgend jaar wordt geschoven. "Evengoed zal het volgend jaar een hele mooie tentoonstelling worden, maar helaas niet meer in dit jubeljaar '800 jaar Dordt'."

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Aanleiding voor de tentoonstelling was het vierhonderdste geboortejaar van de beroemde Dordtse schilder, die leefde van 1621 tot 1691. Voor de expositie kwamen dertig meesterwerken van Cuyp uit de hele wereld terug naar zijn geboortestad.

" Ik heb verschillende keren gesproken met museumdirecteur Peter Schoon", legt Sleeking uit. "Die keek sowieso al heel zorgelijk naar de voorbereiding. Er moesten heel veel werken komen uit Engeland. Engeland geeft die werken op dit moment niet vrij."

Cuyps werk werd in de achttiende eeuw ontdekt door Engelse verzamelaars en kunstenaars en veroorzaakte in het land een ware rage. Vandaar dat veel doeken voor de tentoonstelling daarvandaan moeten komen.

Sleeking vindt het wijs om de expositie te verschuiven, omdat er op dit moment dan minder kosten gemaakt hoeven te worden. Waarvan het ook maar de vraag zou zijn of die terug kunnen worden verdiend als de tentoonstelling in het najaar wel door zou gaan.

"Je moet maar afwachten hoeveel bezoekers - ook uit het buitenland - er dan op af zouden komen."

De tentoonstelling "In het licht van Cuyp"zou beginnen op 27 september.

Foto: Wethouder Piet Sleeking in het Dordrechts Museum als het eerste werk van Aelbert Cuyp voor de tentoonstelling arriveert, 11 maart 2020

Lees ook

Point Blur_May122026_145649.jpg

Jonge fietser overleden na ongeluk met vrachtwagen

In het dorpje Molenaarsgraaf is dinsdagmiddag een dodelijk ongeluk gebeurd. Een jonge fietser is daar onder een vrachtwagen gekomen, laat een politiewoordvoerder weten.

treinen Station Dordrecht

Ruim een week lang geen treinen tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe

Reizen met de trein tussen Brabant en Dordrecht zit er in de eerste week van juni niet in. Vanaf zaterdagochtend 30 mei tot en met maandagochtend 8 juni rijden er geen treinen tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe. Treinreizigers moeten rekening houden met meer reistijd.

onderscheiding rodekruis.png

Deze twee streekgenoten krijgen Medaille van Verdienste van het Rode Kruis

Het Rode Kruis heeft afgelopen zaterdag onderscheidingen uitgereikt aan vrijwilligers die zich buitengewoon inzetten voor de hulporganisatie. Mitchell Molenaar uit Dordrecht en Randy Suvaal uit Zwijndrecht hebben beiden een bronzen Medaille van Verdienste ontvangen voor hun inzet bij het Rode Kruis.

foto artikel muurschildering havikflat.jpg

Metersgroot straatkunstwerk is met behulp van tientallen buurtbewoners bijna af

De meterslange muurschildering op de Havikflat in Sliedrecht is bijna af. Het project, waar buurtbewoners samen met straatkunstenares Anouk Brand aan een kunstwerk konden schilderen, was een groot succes. “Ik denk dat we tachtig deelnemers per dag hadden”, aldus de kunstenares.

ambulance voorkant

Auto botst tegen vangrail, bestuurder overleden

Een automobilist is dinsdagochtend met zijn wagen tegen de vangrail langs de A15 bij Ridderkerk gebotst. Mogelijk is de bestuurder onwel geworden tijdens het rijden, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond. Het slachtoffer is overleden.

angeladeruiter.jpg

De nieuwe baas van de veiligheidsregio: 'Een klein incident kan hier razendsnel groot worden'

Ze groeide op tussen de dijken en rivieren en staat nu aan het roer van de organisatie die haar regio moet beschermen. Sinds 1 januari is Angela de Ruiter de nieuwe directeur van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid. "Je weet nooit welke ramp er komt. Maar dat er weer een ramp komt, daar moeten we niet naïef in zijn.”