gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Piet Sleeking: 'Tentoonstelling Aelbert Cuyp gaat dit jaar niet door'

6b3eccec358398c912432f483d838ef8.jpg

De tentoonstelling 'In het licht van Cuyp' gaat dit jaar niet door vanwege de coronauitbraak. Wethouder Piet Sleeking verwacht dat de tentoonstelling naar volgend jaar wordt geschoven. "Evengoed zal het volgend jaar een hele mooie tentoonstelling worden, maar helaas niet meer in dit jubeljaar '800 jaar Dordt'."

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Aanleiding voor de tentoonstelling was het vierhonderdste geboortejaar van de beroemde Dordtse schilder, die leefde van 1621 tot 1691. Voor de expositie kwamen dertig meesterwerken van Cuyp uit de hele wereld terug naar zijn geboortestad.

" Ik heb verschillende keren gesproken met museumdirecteur Peter Schoon", legt Sleeking uit. "Die keek sowieso al heel zorgelijk naar de voorbereiding. Er moesten heel veel werken komen uit Engeland. Engeland geeft die werken op dit moment niet vrij."

Cuyps werk werd in de achttiende eeuw ontdekt door Engelse verzamelaars en kunstenaars en veroorzaakte in het land een ware rage. Vandaar dat veel doeken voor de tentoonstelling daarvandaan moeten komen.

Sleeking vindt het wijs om de expositie te verschuiven, omdat er op dit moment dan minder kosten gemaakt hoeven te worden. Waarvan het ook maar de vraag zou zijn of die terug kunnen worden verdiend als de tentoonstelling in het najaar wel door zou gaan.

"Je moet maar afwachten hoeveel bezoekers - ook uit het buitenland - er dan op af zouden komen."

De tentoonstelling "In het licht van Cuyp"zou beginnen op 27 september.

Foto: Wethouder Piet Sleeking in het Dordrechts Museum als het eerste werk van Aelbert Cuyp voor de tentoonstelling arriveert, 11 maart 2020

Lees ook

IMG-20260426-WA0009.jpg

Mercedes in vlammen op, derde voertuigbrand in twee weken in Dordrecht

Een auto is in de nacht van zaterdag op zondag verwoest door brand. De Mercedes stond geparkeerd in de Halleyweg in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het voertuig is compleet verwoest, is zondagochtend goed te zien.

Kaartje Koningsdag 2026.png

Koningsdag 2026: dit is er te doen in onze stad en streek

Nog geen plannen komende Koningsdag? Of heb je maandag een gat in de dag waar je nog iets voor zoekt? Wij hebben alle Koningsdagactiviteiten in onze streek voor je op een rij gezet in een handig kaartje.

2604255001.jpg

112-nieuws: auto slaat over de kop net na tunnel, veel rook bij brand

Op de A15 bij Alblasserdam is zaterdagmiddag een auto over de kop geslagen. In hetzelfde dorp was vlak daarna brand, waarbij veel rook vrijkwam. Dat was goed te zien vanaf de A15, waar het verkeer enige tijd muurvast stond door het ongeluk.

koningsconcert.png

Zondag op TV Dordrecht: Koningsconcert 2024

Als je niet in de gelegenheid bent om naar Oranje Live te komen, maar wel al een beetje in de sfeer wil komen van Koningsdag 2026, kun je deze zondag op TV Dordrecht kijken naar het Koningsconcert uit 2024.

84e52b4a-22f4-40ee-8552-260a6fc4bf8c.JPG

IJsclub organiseert bobsleekampioenschap op zand en stro: 'We wilden wat anders'

Wat doe je als ijsclub als er geen ijs ligt? Bij ijsclub De Giessen in Giessenburg weten ze daar wel raad mee. In aanloop naar Koningsdag organiseren zij zaterdagmiddag een bobsleekampioenschap voor hun dorpsgenoten. Deze wedstrijd is alleen niet op ijs, maar op zand en tussen strobalen én met omgebouwde skelters.

lintjespapendrecht2.JPG

LINTJESREGEN

Van echtparen tot wethouder: deze streekgenoten zijn onderscheiden

Bijna negentig mensen in de streek zijn vrijdag koninklijk onderscheiden tijdens de traditionele lintjesregen. Het gaat om personen die zich langdurig hebben ingezet voor de samenleving, bijvoorbeeld als vrijwilliger bij een (sport)vereniging, kerk of stichting.