gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Piet Sleeking: 'Tentoonstelling Aelbert Cuyp gaat dit jaar niet door'

6b3eccec358398c912432f483d838ef8.jpg

De tentoonstelling 'In het licht van Cuyp' gaat dit jaar niet door vanwege de coronauitbraak. Wethouder Piet Sleeking verwacht dat de tentoonstelling naar volgend jaar wordt geschoven. "Evengoed zal het volgend jaar een hele mooie tentoonstelling worden, maar helaas niet meer in dit jubeljaar '800 jaar Dordt'."

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Aanleiding voor de tentoonstelling was het vierhonderdste geboortejaar van de beroemde Dordtse schilder, die leefde van 1621 tot 1691. Voor de expositie kwamen dertig meesterwerken van Cuyp uit de hele wereld terug naar zijn geboortestad.

" Ik heb verschillende keren gesproken met museumdirecteur Peter Schoon", legt Sleeking uit. "Die keek sowieso al heel zorgelijk naar de voorbereiding. Er moesten heel veel werken komen uit Engeland. Engeland geeft die werken op dit moment niet vrij."

Cuyps werk werd in de achttiende eeuw ontdekt door Engelse verzamelaars en kunstenaars en veroorzaakte in het land een ware rage. Vandaar dat veel doeken voor de tentoonstelling daarvandaan moeten komen.

Sleeking vindt het wijs om de expositie te verschuiven, omdat er op dit moment dan minder kosten gemaakt hoeven te worden. Waarvan het ook maar de vraag zou zijn of die terug kunnen worden verdiend als de tentoonstelling in het najaar wel door zou gaan.

"Je moet maar afwachten hoeveel bezoekers - ook uit het buitenland - er dan op af zouden komen."

De tentoonstelling "In het licht van Cuyp"zou beginnen op 27 september.

Foto: Wethouder Piet Sleeking in het Dordrechts Museum als het eerste werk van Aelbert Cuyp voor de tentoonstelling arriveert, 11 maart 2020

Lees ook

foto artikel streetart.jpg

Schilderen op nummer, maar dan levensgroot: ‘Hopen de buurt op te fleuren’

Schilderen op nummer is normaal gesproken een gepriegel met een penseel en kleine vakjes, maar in Sliedrecht kan het deze week op veel grotere schaal worden uitgevoerd. Een meterslange muur onderaan de Havikflat wordt namelijk vrolijk ingekleurd. Straatkunstenaar Anouk Brand maakte het ontwerp speciaal voor de buurt. “En iedereen mag een eigen stukje schilderen”, vertelt ze.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_53_05.Still001.png

Provincie: niet 21, maar 33 procent sociale huur in Sliedrecht-Noord

De provincie is positief over het contourenplan voor de nieuwbouwwijk Sliedrecht-Noord. Wel moet het plan op een aantal punten worden aangepast en verder worden uitgewerkt. De belangrijkste wijziging: het aandeel sociale huurwoningen moet omhoog van ‘minstens 21 procent’ naar 33 procent.

55215952560_f1f1dbc360_o.jpg

Nieuw wereldrecord voor zwemmer Rogier Dorsman: 'Lang gekoesterde droom en doel'

Paralympisch atleet Rogier Dorsman uit Heerjansdam heeft afgelopen weekend een nieuw wereldrecord binnengesleept. Na vijf jaar trainen is het hem eindelijk gelukt om het record op de honderd meter schoolslag te bemachtigen. “Ik ben super blij en trots dat het gelukt is”, vertelt de zwemmer.

visvereniging.png

Deze visvereniging moet op zoek naar een nieuwe plek: 'Grote teleurstelling'

Visvereniging VAH in Alblasserdam moet haar clubgebouw uit. De gemeente gaat het pand verkopen. Het bestuur baalt, want zij zijn van mening dat de vereniging een flink sociale bijdrage heeft en veel betekent voor de bewoners van Alblasserdam. “Ik vind het zeer kwalijk, zeer vervelend en een grote teleurstelling”, aldus voorzitter Bert Kooijman.

45305.jpg

Auto op zijn kant op kruising N3, inzittenden bekneld

Op de kruising van de N3 zijn maandagochtend twee auto’s op elkaar gebotst. Eén auto is daarbij op zijn kant terechtgekomen.

Training defensie Dordtse Kil.png

Schoten en helikopters te horen in de Dordtse Kil

Defensie gaat maandagmiddag van 16.00 tot 19.00 trainen in Dordrecht. Deze training vindt plaats bij het Spinel Veiligheidscentrum, op het industrieterrein Dordtse Kil III. Er wordt geschoten met oefenmunitie, wat in de omgeving te horen is.