gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Piet Sleeking: 'Tentoonstelling Aelbert Cuyp gaat dit jaar niet door'

6b3eccec358398c912432f483d838ef8

De tentoonstelling 'In het licht van Cuyp' gaat dit jaar niet door vanwege de coronauitbraak. Wethouder Piet Sleeking verwacht dat de tentoonstelling naar volgend jaar wordt geschoven. "Evengoed zal het volgend jaar een hele mooie tentoonstelling worden, maar helaas niet meer in dit jubeljaar '800 jaar Dordt'."

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Aanleiding voor de tentoonstelling was het vierhonderdste geboortejaar van de beroemde Dordtse schilder, die leefde van 1621 tot 1691. Voor de expositie kwamen dertig meesterwerken van Cuyp uit de hele wereld terug naar zijn geboortestad.

" Ik heb verschillende keren gesproken met museumdirecteur Peter Schoon", legt Sleeking uit. "Die keek sowieso al heel zorgelijk naar de voorbereiding. Er moesten heel veel werken komen uit Engeland. Engeland geeft die werken op dit moment niet vrij."

Cuyps werk werd in de achttiende eeuw ontdekt door Engelse verzamelaars en kunstenaars en veroorzaakte in het land een ware rage. Vandaar dat veel doeken voor de tentoonstelling daarvandaan moeten komen.

Sleeking vindt het wijs om de expositie te verschuiven, omdat er op dit moment dan minder kosten gemaakt hoeven te worden. Waarvan het ook maar de vraag zou zijn of die terug kunnen worden verdiend als de tentoonstelling in het najaar wel door zou gaan.

"Je moet maar afwachten hoeveel bezoekers - ook uit het buitenland - er dan op af zouden komen."

De tentoonstelling "In het licht van Cuyp"zou beginnen op 27 september.

Foto: Wethouder Piet Sleeking in het Dordrechts Museum als het eerste werk van Aelbert Cuyp voor de tentoonstelling arriveert, 11 maart 2020

Lees ook

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.

luchtalarm 02

rampen

Veiligheidsregio's: geen goed alternatief voor luchtalarm na 2027 is onacceptabel

De Veiligheidsregio’s Zuid-Holland Zuid en Rotterdam-Rijnmond vinden het ‘onacceptabel’ als er geen goed alternatief is wanneer het luchtalarm op 1 januari 2028 verdwijnt. Dat meldt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten namens in totaal vier veiligheidsregio’s in een brief aan de Tweede Kamer.

IMG_7319

Wat heeft Ars in zijn mars bij FC Dordrecht? Buitenspelers en backs bovenaan wensenlijst

Sjoerd Ars is begonnen als technisch manager van FC Dordrecht. In een kennismaking blikt de 42-jarige Achterhoeker vooruit op de transferzomer, spreekt hij zijn doelstelling uit en maakt alvast bekend: aan de Krommedijk wordt komend seizoen ‘gewoon’ weer 4-3-3 gespeeld.

businkridderkerkpoltrokmolen

Gewonde bij steekpartij in Ridderkerk, verdachte vast

Bij een steekpartij in Ridderkerk is woensdagavond iemand gewond geraakt. De politie heeft een 16-jarige verdachte aangehouden.

sloop Weeskinderendijk 01

Eerste panden Weeskinderendijk gesloopt: ruimte voor tijdelijke parkeerplaats

De sloop van verschillende woningen en bedrijfspanden langs de Weeskinderendijk in Dordrecht is in volle gang. Begin juni is gestart met het afbreken van tientallen woningen die al langere tijd leegstaan, nadat eerst de panden van asbest zijn ontdaan.

kat vermist

Remco ziet kat met 20 kilometer per uur verdwijnen: 'Is op e-bike meegenomen'

Wie heeft de 1,5 jaar oude kat Oscar gezien? Het beestje verdween afgelopen zaterdag op hoge snelheid uit zijn vertrouwde omgeving Rijsoord en is voor het laatst gezien in Dordrecht. Oscar is waarschijnlijk op een e-bike meegenomen, maar waarom? Baasje Remco van Die zit met de handen in het haar: 'Het is mijn maatje.'