gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Pijndossier ToBe kan dicht

Dordrecht en nog vier gemeenten hebben een schikking getroffen met de curator van de failliete stichting ToBe.Dat betekent dat er aanzienlijk minder wordt betaald dan waar de curator om had gevraagd. De vijf gemeenten willen eigenlijk helemaal niets betalen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De cultuureducatieve stichting ToBe ging eind 2015 failliet. Dat kwam, omdat Barendrecht niet mee wilde betalen aan een exploitatietekort. De overige vijf gemeenten, Dordrecht, Ridderkerk, Zwijndrecht. Hendrik Ido Ambacht en Papendrecht kregen toen een faillissementstekort van 1,1 miljoen euro voor hun kiezen. Dat wilden ze niet betalen. De afwikkeling van het faillissement is zo ingewikkeld en duur dat de curator nu genoegen neemt met een gezamenlijke bijdrage van 150.000 euro. Daardoor kunnen schuldeisers deels worden betaald.

Wethouder Piet Sleeking is blij dat het dossier ToBe nu eindelijk dicht kan: “Doorprocederen kost ook weer geld. Het is goed dat wij nu ook ons aandeel in de afwikkeling van het faillissement hebben geregeld.".

Inmiddels is er een nieuwe stichting opgericht. Stichting Culturele Educatie Zuid-Holland heeft diverse activiteiten van ToBe in verscheidene gemeenten voortgezet. “Dat loopt goed”, zegt Sleeking.

Lees ook

1ba0a183-2c19-3050-bfcb-5f6cf0946623

Superfan Carin kijkt uit naar Phantom of the Opera: 'Ik kreeg koude rillingen'

In 2028 keert Phantom of the Opera voor het eerst sinds de jaren negentig terug naar Nederland. De wereldberoemde musical gaat spelen in het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam en voor superfan Carin Klabbers uit Ridderkerk voelt dat bijna onwerkelijk. “Ik wist niet wat ik hoorde", zegt ze tegen Rijnmond.

Clip0003.MXF.00_04_29_27.Still001

Regenachtige voorspelling laat Wantijpop-organisator koud: 'Het belooft een feestje te worden!'

De laatste voorbereidingen van het jaarlijks terugkerend evenement Wantijlive en Wantijpop zijn, ondanks de grijze lucht, volledig afgerond. Hoewel de regendruppels de crew soms verrassen, is de sfeer goed en wordt er uitgekeken naar de show. "Het gras ligt er verassend goed bij, dus het moet vanavond helemaal goed komen", aldus organisator Magchiel Koekkoek.

fotopersburobusinkzwijndrechtnijhoffstraat

Man (21) raakt zwaargewond bij steekpartij in huis

Bij een steekpartij in een huis in Zwijndrecht is in de nacht van maandag op dinsdag een 21-jarige man zwaargewond geraakt. Mogelijk is er een ruzie in de relationele sfeer aan voorafgegaan, meldt de politie.

luchtalarm 03

sirene

Luchtalarm blijft toch bestaan en Defensie gaat meebetalen

Het luchtalarm blijft bestaan, zeggen Haagse bronnen tegen de NOS. Defensie gaat eraan meebetalen, ook wordt het systeem gemoderniseerd. Daarmee zal het luchtalarm toch niet op 1 januari 2028 verdwijnen, zoals minister Van Weel (Justitie en Veiligheid) eerder had aangekondigd.

Fakkelprotest Nieuw-Lekkerland

Opnieuw protest tegen mogelijk azc, demonstranten tonen tientallen fakkels

In Nieuw-Lekkerland is woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum (azc) in het dorp. Er werden meerdere toespraken gehouden, waarna de aanwezigen gezamenlijk zo’n zestig fakkels aanstoken. Het protest verliep rustig.

dji_fly_20260422_104046_738_1776847368318_photo_optimized

Deze extra verkeersmaatregelen neemt de gemeente als de Papendrechtsebrug dicht gaat

Tijdens de sluiting van de Papendrechtsebrug worden drie ponten ingezet tussen Papendrecht en Dordrecht. Om de extra verkeers- en parkeerdruk bij de locaties in Papendrecht te minimaliseren, neemt de gemeente tijdelijke verkeersmaatregelen rondom deze plekken.