gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Pijndossier ToBe kan dicht

Dordrecht en nog vier gemeenten hebben een schikking getroffen met de curator van de failliete stichting ToBe.Dat betekent dat er aanzienlijk minder wordt betaald dan waar de curator om had gevraagd. De vijf gemeenten willen eigenlijk helemaal niets betalen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De cultuureducatieve stichting ToBe ging eind 2015 failliet. Dat kwam, omdat Barendrecht niet mee wilde betalen aan een exploitatietekort. De overige vijf gemeenten, Dordrecht, Ridderkerk, Zwijndrecht. Hendrik Ido Ambacht en Papendrecht kregen toen een faillissementstekort van 1,1 miljoen euro voor hun kiezen. Dat wilden ze niet betalen. De afwikkeling van het faillissement is zo ingewikkeld en duur dat de curator nu genoegen neemt met een gezamenlijke bijdrage van 150.000 euro. Daardoor kunnen schuldeisers deels worden betaald.

Wethouder Piet Sleeking is blij dat het dossier ToBe nu eindelijk dicht kan: “Doorprocederen kost ook weer geld. Het is goed dat wij nu ook ons aandeel in de afwikkeling van het faillissement hebben geregeld.".

Inmiddels is er een nieuwe stichting opgericht. Stichting Culturele Educatie Zuid-Holland heeft diverse activiteiten van ToBe in verscheidene gemeenten voortgezet. “Dat loopt goed”, zegt Sleeking.

Lees ook

klaasvandoorndam.png

Hendrik-Ido-Ambacht vernoemt straat naar oud-wethouder

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht heeft een straat vernoemd naar oud-wethouder, waarnemend burgemeester en raadslid Klaas van Doorn. Van Doorn overleed begin dit jaar op 100-jarige leeftijd.

05afacb5-79e3-3a04-975b-cb6aee3a5da5.jpg

Weinig hoop voor wandelaar Erik (53), al dagen vermist op Saba

De 53-jarige Erik Matthijsen, die al dagen wordt vermist op het Caribische eiland Saba, is waarschijnlijk overleden. Dat zegt Jonathan Johnson, gezaghebber van Saba, in een videoboodschap op sociale media.

AI boeken 2.png

Boeken geschreven door AI, Andries (28) biedt honderden te koop aan

Ruim duizend boeken heeft hij inmiddels in de aanbieding, de 28-jarige Andries Herremans. Of het nu gaat om gedichten gebaseerd op poep of reisgidsen, in korte tijd heeft zijn bedrijf in Hendrik-Ido-Ambacht een enorm aanbod aan titels weten te produceren. Dagblad Trouw ontdekte dat ze niet door Andries zelf of een andere auteur zijn geschreven: alle titels zijn van de hand van kunstmatige intelligentie (AI).

pasar malam.png

Dit verdwenen evenement keert terug naar Dordrecht

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement weer terug naar het eiland, maar op een nieuwe locatie.

talkshowaantafel.png

Praat mee over de toekomst van zorg en gezondheid in onze streek

Zorg verandert. Dat merken steeds meer inwoners, of zij nu zorg nodig hebben of niet. Wat betekent dat voor onze streek? En wat kunnen inwoners zelf doen om gezond en zelfstandig te blijven?

zomerconcert.png

Zondag op TV Dordrecht: zomerconcert Trinitatiskapel

Op 25 april trapten Karin Dolman en Caecilia Boschman een nieuw seizoen zomerconcerten in de Trinitatiskapel af met 'Sueños Españoles'. Dit concert, met zoals de titel aankondigt veel Spaanse muziek, is komende zondag te zien op TV Dordrecht.