gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Pijndossier ToBe kan dicht

Dordrecht en nog vier gemeenten hebben een schikking getroffen met de curator van de failliete stichting ToBe.Dat betekent dat er aanzienlijk minder wordt betaald dan waar de curator om had gevraagd. De vijf gemeenten willen eigenlijk helemaal niets betalen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De cultuureducatieve stichting ToBe ging eind 2015 failliet. Dat kwam, omdat Barendrecht niet mee wilde betalen aan een exploitatietekort. De overige vijf gemeenten, Dordrecht, Ridderkerk, Zwijndrecht. Hendrik Ido Ambacht en Papendrecht kregen toen een faillissementstekort van 1,1 miljoen euro voor hun kiezen. Dat wilden ze niet betalen. De afwikkeling van het faillissement is zo ingewikkeld en duur dat de curator nu genoegen neemt met een gezamenlijke bijdrage van 150.000 euro. Daardoor kunnen schuldeisers deels worden betaald.

Wethouder Piet Sleeking is blij dat het dossier ToBe nu eindelijk dicht kan: “Doorprocederen kost ook weer geld. Het is goed dat wij nu ook ons aandeel in de afwikkeling van het faillissement hebben geregeld.".

Inmiddels is er een nieuwe stichting opgericht. Stichting Culturele Educatie Zuid-Holland heeft diverse activiteiten van ToBe in verscheidene gemeenten voortgezet. “Dat loopt goed”, zegt Sleeking.

Lees ook

parkies

Voorlopig einde aan gratis festival Parkies: 'Dat doet wel zeer'

Het gratis maandagavondfestival Parkies keert deze zomer niet terug in Dordrecht. De organisator bevestigt aan Omroep Brabant dat de financiële risico's van de zomerconcerten in het Wantijpark te groot geworden zijn door fors gestegen kosten en lagere subsidies van gemeenten. Ook de edities in Breda en Bergen op Zoom zijn geschrapt.

Bouwkeet Papendrechtseburg

In dit bouwdorp wordt werk aan Papendrechtsebrug nauwkeurig voorbereid

Waar de officiële renovatie van de Papendrechtsebrug in juli begint, daar zijn de voorbereidingen al in volle gang. In een verrezen bouwdorp rondom de brug wordt al keihard gewerkt aan planning en organisatie en voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie. Maar wie werken daar?

Clip0003.MXF.00_04_29_27.Still001

Regenachtige voorspelling laat Wantijpop-organisator koud: 'Het belooft een feestje te worden!'

De laatste voorbereidingen van het jaarlijks terugkerend evenement Wantijlive en Wantijpop zijn, ondanks de grijze lucht, volledig afgerond. Hoewel de regendruppels de crew soms verrassen, is de sfeer goed en wordt er uitgekeken naar de show. "Het gras ligt er verassend goed bij, dus het moet vanavond helemaal goed komen", aldus organisator Magchiel Koekkoek.

vlietskadearkel

Twee beoogde azc-locaties vallen af: natuurgebied zorgt voor te veel stikstof

Er komt geen asielzoekerscentrum (azc) in Arkel. Het gemeentebestuur van Molenlanden had twee locaties in het dorp op het oog, maar die zijn afgevallen omdat het stikstofniveau daar te hoog is. Dit komt omdat het Natura 2000-gebied Lingegebied en Diefdijk Zuid in de buurt ligt.

studiodewitt

Zaterdag in Studio De Witt: Indorock, Dordt in Stoom en formatieprocessen

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met de initiatiefnemers van het vinylproject Indorock. Hij duikt met hen in de rijke muzikale geschiedenis.

politie 02

Onveiligheidsgevoel in meeste gemeenten gegroeid, ook ervaren sommigen meer overlast

Het onveiligheidsgevoel van inwoners is in de meeste gemeenten in onze streek gestegen ten opzichte van 2023. Ook ervaren de inwoners van een aantal gemeenten meer overlast in de buurt. Dat blijkt uit de Veiligheidsmonitor, een tweejaarlijks terugkerend bevolkingsonderzoek.