gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Pijndossier ToBe kan dicht

Dordrecht en nog vier gemeenten hebben een schikking getroffen met de curator van de failliete stichting ToBe.Dat betekent dat er aanzienlijk minder wordt betaald dan waar de curator om had gevraagd. De vijf gemeenten willen eigenlijk helemaal niets betalen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De cultuureducatieve stichting ToBe ging eind 2015 failliet. Dat kwam, omdat Barendrecht niet mee wilde betalen aan een exploitatietekort. De overige vijf gemeenten, Dordrecht, Ridderkerk, Zwijndrecht. Hendrik Ido Ambacht en Papendrecht kregen toen een faillissementstekort van 1,1 miljoen euro voor hun kiezen. Dat wilden ze niet betalen. De afwikkeling van het faillissement is zo ingewikkeld en duur dat de curator nu genoegen neemt met een gezamenlijke bijdrage van 150.000 euro. Daardoor kunnen schuldeisers deels worden betaald.

Wethouder Piet Sleeking is blij dat het dossier ToBe nu eindelijk dicht kan: “Doorprocederen kost ook weer geld. Het is goed dat wij nu ook ons aandeel in de afwikkeling van het faillissement hebben geregeld.".

Inmiddels is er een nieuwe stichting opgericht. Stichting Culturele Educatie Zuid-Holland heeft diverse activiteiten van ToBe in verscheidene gemeenten voortgezet. “Dat loopt goed”, zegt Sleeking.

Lees ook

105e4d8d-fa56-3a35-9387-3827249949d5.jpg

Uitzonderlijk warme en droge zomer, maar waar zijn de onweersbuien?

Temperaturen hoger dan 30 graden, een kurkdroge bodem en dagenlang een brandende zon: het klinkt als het perfecte recept voor een zomer vol spectaculaire onweersbuien. Toch bleef het deze zomer opvallend vaak stil aan de hemel. Waar bleven die verkoelende plensbuien en donderslagen? En waarom levert extreme warmte lang niet altijd onweer op?

Still1

Dordtse Ilse wil volwaardig feestartiest worden: ‘Ik kan het niet, maar wil het wel kunnen’

Met miljoenen weergaven op sociale media en tienduizenden volgers is de Dordtse Ilse Visser druk bezig om haar doel te bereiken. De TikTokster wil graag feestartiest worden, er is alleen één grote uitdaging. “Ik weet van mezelf dat ik helemaal niet kan zingen.”

nk2026080793A00567

Ouarghi bij debuut matchwinner voor FC Dordrecht: 'Tegen Ajax ben ik altijd extra gebrand'

Grote vreugde aan de Krommedijk, want de seizoensopener van FC Dordrecht eindigde vrijdagavond in een 2-1 zege op Jong Ajax. Ayoub Ouarghi kroonde zich tot matchwinner, Paul Nuijten won van zijn vorige werkgever en kreeg 'veel knuffels en kussen' van de spelers waar hij twee seizoenen mee werkte.

vandrielheijkoop

Door politiek gekrakeel heeft Papendrecht deze zomer even twee burgemeesters

Tijdens de vakantie van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel neemt bestuurder Jan Heijkoop voor drie weken haar taken over. Een uitzonderlijke situatie, die alles te maken heeft met politiek gekrakeel.

Steekpartij AZC foto

Steekpartij azc Dordrecht, twee verdachten aangehouden

Bij het asielzoekerscentrum aan de Burgemeester van der Dussenstraat in Dordrecht vond maandagmiddag een steekpartij plaats. Het incident gebeurde rond 15.45 uur. Eén man is gewond geraakt en ter plaatste door een ambulance behandeld. Twee verdachten zijn aangehouden.

parkerencontantloos

Parkeren bij ziekenhuis kan niet meer contant worden betaald

Wie regelmatig met de auto naar het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht gaat, moet er rekening mee houden dat er binnenkort niet meer contant kan worden betaald voor het parkeren. De eigenaar van het parkeerterrein, de gemeente Dordrecht, heeft dit besloten.