gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Pijndossier ToBe kan dicht

Dordrecht en nog vier gemeenten hebben een schikking getroffen met de curator van de failliete stichting ToBe.Dat betekent dat er aanzienlijk minder wordt betaald dan waar de curator om had gevraagd. De vijf gemeenten willen eigenlijk helemaal niets betalen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De cultuureducatieve stichting ToBe ging eind 2015 failliet. Dat kwam, omdat Barendrecht niet mee wilde betalen aan een exploitatietekort. De overige vijf gemeenten, Dordrecht, Ridderkerk, Zwijndrecht. Hendrik Ido Ambacht en Papendrecht kregen toen een faillissementstekort van 1,1 miljoen euro voor hun kiezen. Dat wilden ze niet betalen. De afwikkeling van het faillissement is zo ingewikkeld en duur dat de curator nu genoegen neemt met een gezamenlijke bijdrage van 150.000 euro. Daardoor kunnen schuldeisers deels worden betaald.

Wethouder Piet Sleeking is blij dat het dossier ToBe nu eindelijk dicht kan: “Doorprocederen kost ook weer geld. Het is goed dat wij nu ook ons aandeel in de afwikkeling van het faillissement hebben geregeld.".

Inmiddels is er een nieuwe stichting opgericht. Stichting Culturele Educatie Zuid-Holland heeft diverse activiteiten van ToBe in verscheidene gemeenten voortgezet. “Dat loopt goed”, zegt Sleeking.

Lees ook

dji_fly_20250712_172056_366_1752333695458_photo_optimized

Steiger rond toren Grote Kerk vanwege grootschalige restauratie

De gemeente Dordrecht begint volgende week aan het inrichten van de bouwplaats rondom de Grote Kerk. Ook wordt vanaf dan een steiger opgebouwd rondom de toren van kerk: een klus die ruim twee maanden gaat duren.

fotoars

Eén Dordtse zege in vijf duels, maar Ars houdt hoop: ‘Beter elftal dan vorig seizoen’

FC Dordrecht verzamelde slechts vier punten uit de eerste vijf wedstrijden en kreeg daarin liefst zestien tegengoals. Toch is technisch manager Sjoerd Ars tevreden met de zomerse transferperiode en vindt dat er ‘een beter elftal dan vorig seizoen’ op het veld staat. “De play-offs zijn gewoon haalbaar.”

archieffotopolitie

Zwijndrechtenaar (19) vast na schietpartij op festival

De politie heeft zondag een 19-jarige man uit Zwijndrecht opgepakt vanwege een schietpartij in Amsterdam op zaterdagavond. Daarbij raakten twee mensen gewond.

Natasja buschauffeur verhaal foto

Voor buschauffeur Natasja is staken voor sociale zekerheid belangrijk: ‘Best pittig’

De ov-staking van woensdag is niet zonder reden. Vakbonden FNV en CNV voeren actie tegen het kabinetsbeleid op het gebied van sociale zekerheid. Voor buschauffeur Natasja Nieuwendorp-Batenburg uit Dordrecht is dat heel belangrijk, en dus staakt ze mee.

PSX_20260914_073811

Automobilist botst tegen betonblok bij pont

Een automobilist is maandagochtend tegen een betonblok gebotst bij de veerpont in Dordrecht. De man kon geen kant op omdat een omvergereden verkeersbord tegen de bestuurdersdeur kwam. Nadat iemand het bord had weggeduwd, kon de man uit zijn auto stappen.

lottevandrunen1

Lotte van Drunen wint in eigen land: 'Dit betekent veel'

Lotte van Drunen is naar de derde plaats geklommen in het wereldkampioenschap motorcross. De Sliedrechtse wist beide manches van haar thuisrace in Arnhem te winnen.