gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Piloot wilde Dordts ziekenhuis in het midden van hart

c1a294677ddc43c00bb350117575f835

Constantijn van Kooten Niekerk voerde afgelopen weekend een bijzondere actie uit voor het zorgpersoneel in Nederland. De piloot vloog zaterdag met een motorzweefvliegtuig een hartje over de Drechtsteden. "Speciaal voor al jullie zorgverleners een heel groot hartje getekend in de lucht! Ik denk aan jullie!", schreef hij bij de foto's van zijn route op FlightRadar en zijn uitzicht vanuit de cockpit.

Alka Goos |  | Aangepast op
Het idee voor de stunt ontstond mede omdat zijn moeder in behandeling is in een ziekenhuis en hij daardoor nog meer respect heeft voor de zorg. ''Je zit machteloos thuis en ziet dat er zoveel aan de hand is. Ik ben goed in vliegen en dus dacht ik: 'dan maak ik zo'n hartje'", aldus de piloot maandagmiddag op Radio Rijnmond.

Hart onder de riem

De Brabander werkt bij de gemeente Zwijndrecht en wilde vooral het personeel van de Albert Schweitzer ziekenhuizen in de Drechtsteden een hart onder de riem steken. "Het is een gebied dat ik heel goed ken en dus koos ik voor deze route. Ik wilde wel het ziekenhuis (in Dordrecht, red.) in het midden hebben", legt de piloot uit. Ook locaties van het ziekenhuis in Zwijndrecht en Sliedrecht liggen binnen het hart.

Die voorwaarde maakte de vlucht wel iets lastiger, maar door zijn goede voorbereiding ging het uiteindelijk zonder problemen. "De wind stond goed en ik had via de iPad de route goed voorbereid. Dan is het niet moeilijk'', zegt Van Kooten Niekerk.

De vlucht met zijn motorzweefvliegtuig duurde uiteindelijk iets meer dan één uur. ''Ik heb heel veel lieve reacties gekregen. Een beetje liefde in deze tijd is belangrijk, daar word ik warm van", besluit de piloot uit Waalwijk.
dd7a13fe30417f7598dd2f70f6bf7a5f

Lees ook

businkbedrijfspandsmaragd

Veel rookontwikkeling na kortsluiting in bedrijfspand

In een bedrijfspand aan de Smaragd in Dordrecht heeft donderdagochtend brand gewoed. Een koelkast of een wasmachine heeft kortsluiting veroorzaakt waarna er veel rook is vrijgekomen, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

de Munt afgesloten 02

Doorgang de Munt afgesloten: grote scheuren in deze muur

De onderdoorgang bij de Munt aan de Doelstraat in Dordrecht is sinds dinsdagmiddag afgesloten. Uit voorzorg zijn hekken geplaatst na een melding van de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid over mogelijke problemen met de stabiliteit van een aangrenzend pand en de bijbehorende muur.

20261009104563

Bestelbus klapt op stilstaande auto op A15, twee gewonden

Een bestelbus is vrijdagochtend op een stilstaande auto geklapt op de A15 bij Ridderkerk. Twee inzittenden van de auto zijn gewond naar het ziekenhuis gebracht.

fatbikeverbod

Twijfels over haalbaarheid fatbikeverbod in Dordrecht: 'We stellen daarom een pilot voor'

De Dordtse VVD wil dat er in Dordrecht gebieden gaan komen waar fatbikes niet meer welkom zijn, een zogeheten gebiedsgericht verbod. Het college reageert nu op het initatiefvoorstel wat de partij eerder dit jaar heeft ingediend. Het gemeentebestuur twijfelt over de uitvoerbaarheid van het voorstel, maar denkt na over een pilot.

slaapplek

Mensenhandel of uitbuiting? Tientallen niet-ingeschreven personen gevonden

Bij inspecties in verschillende gemeenten in onze streek zijn in totaal 44 personen aangetroffen die niet op het gecontroleerde adres stonden ingeschreven. Om mensenhandel of arbeidsuitbuiting tegen te gaan, hebben handhavers in Sliedrecht, Hendrik-Ido-Ambacht, Alblasserdam en Papendrecht deze week tientallen woningen bezocht.

PSX_20261007_140234

Auto in vlammen op bij winkelcentrum, bluswagen kan parkeerdek niet op

Op het parkeerdek van winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht is woensdag een auto in vlammen opgegaan. De brandweer had veel moeite om de auto te bereiken, want de bluswagen kon het parkeerdek niet op.