gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Piloot wilde Dordts ziekenhuis in het midden van hart

c1a294677ddc43c00bb350117575f835

Constantijn van Kooten Niekerk voerde afgelopen weekend een bijzondere actie uit voor het zorgpersoneel in Nederland. De piloot vloog zaterdag met een motorzweefvliegtuig een hartje over de Drechtsteden. "Speciaal voor al jullie zorgverleners een heel groot hartje getekend in de lucht! Ik denk aan jullie!", schreef hij bij de foto's van zijn route op FlightRadar en zijn uitzicht vanuit de cockpit.

Alka Goos |  | Aangepast op
Het idee voor de stunt ontstond mede omdat zijn moeder in behandeling is in een ziekenhuis en hij daardoor nog meer respect heeft voor de zorg. ''Je zit machteloos thuis en ziet dat er zoveel aan de hand is. Ik ben goed in vliegen en dus dacht ik: 'dan maak ik zo'n hartje'", aldus de piloot maandagmiddag op Radio Rijnmond.

Hart onder de riem

De Brabander werkt bij de gemeente Zwijndrecht en wilde vooral het personeel van de Albert Schweitzer ziekenhuizen in de Drechtsteden een hart onder de riem steken. "Het is een gebied dat ik heel goed ken en dus koos ik voor deze route. Ik wilde wel het ziekenhuis (in Dordrecht, red.) in het midden hebben", legt de piloot uit. Ook locaties van het ziekenhuis in Zwijndrecht en Sliedrecht liggen binnen het hart.

Die voorwaarde maakte de vlucht wel iets lastiger, maar door zijn goede voorbereiding ging het uiteindelijk zonder problemen. "De wind stond goed en ik had via de iPad de route goed voorbereid. Dan is het niet moeilijk'', zegt Van Kooten Niekerk.

De vlucht met zijn motorzweefvliegtuig duurde uiteindelijk iets meer dan één uur. ''Ik heb heel veel lieve reacties gekregen. Een beetje liefde in deze tijd is belangrijk, daar word ik warm van", besluit de piloot uit Waalwijk.
dd7a13fe30417f7598dd2f70f6bf7a5f

Lees ook

arkelrechtbank

OM eist 17,5 jaar gevangenisstraf tegen vermoedelijke veiligheidschef van IS uit Arkel

De verdachte zelf ontkent. Maar volgens het Openbaar Ministerie is er genoeg bewijs dat een 41-jarige man uit Arkel tussen 2014 en 2018 een prominente rol speelde bij het schrikbewind van IS in Syrië. Hij zou daarom 17,5 jaar de cel in moeten.

grote kerk benefiet concert

Benefietconcert groot succes voor restauratie glas-in-lood ramen

Het benefietconcert in de Grote Kerk voor de restauratie van de glas-in-loodramen heeft zeker 10.000 euro opgeleverd. Met hulp van het Dordtse Orkest, Werkgroep Muziek en andere horeca organiseerden de Vrienden van de Grote Kerk afgelopen zaterdag het concert.

nk20260905NKS02061

Twaalf tegengoals in twee duels: FC Dordrecht verliest ook van Jong AZ

FC Dordrecht heeft zich zaterdag niet kunnen revancheren voor de 6-1 dreun bij FC Volendam vorige week. Thuis tegen Jong AZ trok de ploeg in een doelpuntenfestival aan het kortste eind: 3-6.

bussen rijden in dordrecht wel

Ov niet in de hele streek plat, hier kun je wel reizen

De landelijke staking in het openbaar vervoer is begonnen. Medewerkers leggen voor 24 uur het werk neer. De staking legt in de meeste gemeenten het openbaar vervoer totaal plat, maar op sommige plaatsen is vervoer wel mogelijk.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon

Presentator Ad van den Herik heeft zijn zomervakantie met een week verlengd en dat geeft ons de gelegenheid om zijn ritje in de TukTuk met vastgoedondernemer en stadsgids Pieter van Loon nog een keer uit te zenden.

IMG_4183

Werkzaamheden Spuiboulevard bij Stadskantoor van start

De werkzaamheden aan de Spuiboulevard bij het Stadskantoor in Dordrecht zijn gestart. De gemeente legt een tijdelijke rijbaan aan en het voetpad langs het water wordt verlengd. Daarmee wordt het gebied klaargemaakt voor de verdere ontwikkeling van de nieuwe stadsbuurt.