gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Piloot wilde Dordts ziekenhuis in het midden van hart

c1a294677ddc43c00bb350117575f835

Constantijn van Kooten Niekerk voerde afgelopen weekend een bijzondere actie uit voor het zorgpersoneel in Nederland. De piloot vloog zaterdag met een motorzweefvliegtuig een hartje over de Drechtsteden. "Speciaal voor al jullie zorgverleners een heel groot hartje getekend in de lucht! Ik denk aan jullie!", schreef hij bij de foto's van zijn route op FlightRadar en zijn uitzicht vanuit de cockpit.

Alka Goos |  | Aangepast op
Het idee voor de stunt ontstond mede omdat zijn moeder in behandeling is in een ziekenhuis en hij daardoor nog meer respect heeft voor de zorg. ''Je zit machteloos thuis en ziet dat er zoveel aan de hand is. Ik ben goed in vliegen en dus dacht ik: 'dan maak ik zo'n hartje'", aldus de piloot maandagmiddag op Radio Rijnmond.

Hart onder de riem

De Brabander werkt bij de gemeente Zwijndrecht en wilde vooral het personeel van de Albert Schweitzer ziekenhuizen in de Drechtsteden een hart onder de riem steken. "Het is een gebied dat ik heel goed ken en dus koos ik voor deze route. Ik wilde wel het ziekenhuis (in Dordrecht, red.) in het midden hebben", legt de piloot uit. Ook locaties van het ziekenhuis in Zwijndrecht en Sliedrecht liggen binnen het hart.

Die voorwaarde maakte de vlucht wel iets lastiger, maar door zijn goede voorbereiding ging het uiteindelijk zonder problemen. "De wind stond goed en ik had via de iPad de route goed voorbereid. Dan is het niet moeilijk'', zegt Van Kooten Niekerk.

De vlucht met zijn motorzweefvliegtuig duurde uiteindelijk iets meer dan één uur. ''Ik heb heel veel lieve reacties gekregen. Een beetje liefde in deze tijd is belangrijk, daar word ik warm van", besluit de piloot uit Waalwijk.
dd7a13fe30417f7598dd2f70f6bf7a5f

Lees ook

OV staking

Opgelet: staking in het streekvervoer gaat donderdag niet door

De aangekondigde staking in het streekvervoer van donderdag gaat niet door. Vakbonden en werkgevers gaan opnieuw met elkaar in gesprek over een nieuwe cao voor de ongeveer 13.500 werknemers. De vakbonden schorten hun acties voor twee weken op.

overval schoonheidssalon Reeweg

Man overvalt schoonheidssalon: ‘Hij liep in opvallend trainingsjack zo de deur uit!’

Een schoonheidssalon aan de Reeweg Oost is woensdag aan het begin van de middag overvallen. Volgens ooggetuigen droeg de dader een opvallend trainingsjack. “Ik dacht: wat doet zo’n man in een schoonheidssalon?”

gevangenisdordrecht

Saban S. (20) krijgt tbs na geweldsuitbarsting in Dordtse gevangenis

De rechtbank heeft een gedetineerde, die twee medewerkers van de gevangenis heeft mishandeld, tbs opgelegd. De geweldsdelicten gebeurde in PI Dordrecht. De man zit inmiddels al in een kliniek en gaat dus niet terug naar de cel.

artikelfoto begroting

Gemeente grijpt in om begroting op orde te krijgen: OZB omhoog en minder wethoudersposten

Het college van burgemeester en wethouders van Papendrecht wil de onroerendezaakbelasting (OZB) verhogen en besparen op de eigen loonkosten. De maatregelen maken deel uit van de begroting voor 2027, waarmee het college de inkomsten en uitgaven dat jaar structureel in balans wil brengen. Voor de jaren daarna worden opnieuw tekorten voorspeld.

veerpontzwijndrechtputtershoek

Pontje tussen Zwijndrecht en Puttershoek blijft varen

De veerpont tussen Zwijndrecht en Puttershoek blijft de komende jaren varen. De gemeenteraad van Hoeksche Waard heeft ingestemd om hier meer budget voor beschikbaar te stellen.

dronefotopont

Terug in de tijd: bij deze pont kun je over met een papieren abonnementspas

Goed nieuws voor scholieren zonder mobiele telefoon: veerdienst Riveer heeft papieren scholierenabonnementen ingevoerd. Hierdoor kunnen jongeren onder de achttien die nog geen telefoon hebben, gebruik maken van het scholierenabonnement.