gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Pinksteren veel muziek op TV Dordrecht

Dit Pinksterweekend hebben we een overvolle programmering op TV Dordrecht, met veel muziek van Dordt in Cello, een nieuwe aflevering van Dordtse Dialogen en een terugblik op Nieuw Dordts Peil.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Zaterdag 3 juni blikken we uitgebreid terug op Nieuw Dordts Peil, het initiatief van de gemeente om ideeën van inwoners van de stad om te zetten in concrete plannen. De compilatie is gemaakt door Marjolein Vos.

Zondag 4 juni vanaf 12.00 twee programma's: een impressie van het eerste lunchconcert van Dordt in Cello in de Trinitatis kapel, met Pieter Wispelwey en Paolo Giacometti. En een nieuwe aflevering van Dordtse Dialogen, waarin Bert den Boer dit keer een goed gesprek heeft met de districtschef politie Zuid Holland Zuid, Henk de Jong.

Maandag 5 juni vanaf 12.00 uur het bijzondere openingsconcert van Dordt in Cello op Hemelvaartsdag in de Grote Kerk, met het Vlaams Radio koor, organist Cor Ardesch en natuurlijk 'artist in residence' Pieter Wispelwey. De registratie was in handen van Fokko van der Straaten en Willem Diepeveen.

Mooie muziek en stof tot nadenken, dit pinksterweekend op TV Dordrecht.

Lees ook

paaltjesweg

Veiliger fietsen in Papendrecht: gemeente haalt gevaarlijke paaltjes weg

Fietsers kunnen weer een stuk veiliger gebruikmaken van het tweerichtingsfietspad langs de Ketelweg in Papendrecht. De gemeente heeft onlangs de vluchtheuvels met verkeerspaaltjes verwijderd die tussen de vele in- en uitritten van bedrijven stonden.

laden elektrische auto stoep

Laden over de stoep: tientallen Dordtenaren hebben het aangevraagd

Sinds de mogelijkheid bestaat om stekkerauto’s op te laden via een kabel over de stoep, hebben 42 Dordtenaren zich daarvoor bij de gemeente gemeld. Tot mei waren elektrische rijders zonder eigen oprit vooral aangewezen op openbare laadpalen.

onderwijsmuseum

Opsteker voor dit museum, dat ook volgend jaar verder kan: ‘Hoopvol signaal’

Tóch goed nieuws voor het Nationaal Onderwijsmuseum. Het ministerie heeft voor komend jaar bijna zes ton subsidie klaarliggen, nu er gesprekken lopen over de structurele financiering van het museum. “We hoeven onze loyale medewerkers nu geen ontslag aan te zeggen”, reageert een opgeluchte interim-directeur Hans van de Bunte in radioprogramma Studio De Witt.

2026-07-23-gemeentehuis-foto rtvp(2)

Gemeentehuis Papendrecht ontruimd na brandje

In het gemeentehuis van Papendrecht heeft donderdag korte tijd brand gewoed. Er zou een papiertje in brand hebben gestaan in de bibliotheek die in het zelfde pand gevestigd is, aldus een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

onderwijsmuseum

Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun uit Tweede Kamer: 'We voelen ons gezien'

Het Nationaal Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun vanuit de Tweede Kamer, maar onzekerheid over de structurele subsidie vanaf 2027 blijft bestaan. Het museum vreest dat de maatschappelijke waarde van het museum onvoldoende wordt meegewogen.

serasliedrecht

SERA schrijft officiële Pride-anthem: 'Ik hoop dat jongeren zich verbonden voelen met mijn muziek'

Zangeres SERA uit Sliedrecht brengt speciaal voor Pride Amsterdam haar nieuwe single Girls Who Like Girls uit. Het nummer is niet alleen haar nieuwste release, maar ook het officiële anthem van het hoofdpodium van Pride Amsterdam. "Ik hoop dat jongeren zich erin herkennen en voelen dat ze trots mogen zijn op wie ze zijn."