gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Plannen aangepast aan Hel- en Zuilespolder: ‘Blijft meer groen behouden’

8007a3eadb7309119d46778fd5fed6f1

Rijkswaterstaat krabbelt terug op het idee om de Hel- en Zuilespolder onder water te zetten. Het nieuwe idee zorgt er volgens de gemeente Dordrecht voor dat een gedeelte van de graslandpolder blijft bestaan, net zoals bomen en wandelpaden in de polder. Mensen vreesden dat dit verloren zou gaan met de oorspronkelijke plannen.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Rijkswaterstaat wilde in het gebied van de Beneden Merwede zestig hectare nieuwe natuur ontwikkelen en zag in de Hel- en Zuilespolder een geschikte locatie. Door rivierwater naar binnen te laten lopen, zou een gebied met kreken ontstaan.

Onrust
Dat leverde onrust op, waarna er verder aan de plannen werd geschaafd. Zo blijft er volgens de gemeente meer groen behouden, zoals het klimbos en de boomgaard. Ook blijven de Zuileshoeve en de Ecolodge goed bereikbaar. Rijkswaterstaat kijkt nog of het mogelijk is om een kanoroute te maken.

De gemeente wil dat Rijkswaterstaat belanghebbenden beter betrekt bij de plannen. Ook wil de gemeente in samenwerking met Rijkswaterstaat, Staatsbosbeheer, de provincie en het waterschap een programma opstellen voor meer natuur- en recreatie op de Staart. “Voor ons staat voorop dat het ‘totaalplaatje’ positief moet zijn voor de Dordtenaren, en de Staartenaren in het bijzonder", laat de verantwoordelijk wethouder Tanja de Jonge.

Wat nu precies de plannen zijn, is alleen nog niet duidelijk. Rijkswaterstaat komt hier later nog op terug.

Lees ook

Wim van der Kruijff toeslagen

‘Oh nee hè, niet weer’: voorzitter GR Sociaal geschrokken van mogelijke fraude

“Oh nee hè, niet weer”, dacht voorzitter van GR Sociaal Wim van der Kruijff toen hij te horen kreeg dat er mogelijk miljoenenfraude was gepleegd. Dat gebeurde binnen het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Woensdag werd bekend dat als gevolg hiervan twee werknemers, van wie één vaste kracht, zijn ontslagen.

busjebusinkbrandreeweg

Busje gaat in vlammen op, ook andere auto raakt beschadigd

Een busje is donderdagavond in vlammen opgegaan in Dordrecht. De wagen stond op een parkeerplaats aan de Reeweg Zuid.

touwtrekvereniging

Gerben (34) is wereldkampioen touwtrekken: 'Veel trainen en afvallen'

Gerben den Butter keerde vorige week terug uit Zuid-Afrika als wereldkampioen. De 34-jarige timmerman uit Streefkerk trok met zijn teamgenoten meerdere keren aan het langste eind en won in totaal vijf medailles op het wereldkampioenschap touwtrekken.

bruggetjesliedrecht

Fietsersbruggetje helemaal afgesloten na nieuwe veiligheidscontrole

Een bruggetje voor fietsers en voetgangers in Sliedrecht is sinds begin oktober volledig afgesloten. De brug bij de Salonstoep was al een tijdje deels afgezet, maar uit een nieuwe controle is gebleken dat verder gebruik niet meer veilig is. De gemeente is daarom overgegaan tot volledige sluiting.

ongeluka16asmedia

Dode bij ongeluk A16 is vrouw (73) uit Dordrecht, man (80) zwaargewond in ziekenhuis

De vrouw die maandag om het leven kwam bij het ongeluk op de A16 bij Hendrik-Ido Ambacht is een 73-jarige vrouw uit Dordrecht. Dat meldt de politie aan Rijnmond. Een 80-jarige man, ook uit Dordrecht ligt zwaargewond in het ziekenhuis.

nk20260905NKS02061

Verre uitwedstrijd voor FC Dordrecht in eerste ronde KNVB Beker

FC Dordrecht neemt het in de eerste ronde van de KNVB Beker op tegen derdedivisionist SC Genemuiden. De Dordtenaren kwamen vrijdag als laatste uit de koker tijdens de loting in het ESPN-programma De Voetbalkantine.