gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Pleidooi voor lightrail naar Dordrecht

De nieuwe directeur van de RET, Maurice Unck, pleit voor de aanleg van een lightrail-verbinding tussen Rotterdam en Dordrecht.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Deze lightrail is onderdeel van de plannen die Unck ontvouwt voor een vervoerstrategie voor de hele Randstad. Het voorstel voor een lightrail is niet nieuw, Unck's voorganger bij de RET liet voor zijn afscheid in april ook al een proefballon op. Sinds de beslissing van de NS om Dordrecht de intercity-status af te nemen is er veel discussie over het openbaar vervoer in de Drechtsteden. 

Voordeel van lightrail-verbinding is dat een groot deel van de infrastructuur al aanwezig is. De rails die er nu liggen kunnen voor een deel worden gebruikt voor zo’n metro-achtige verbinding. Maar verdere aanpassingen kosten enkele honderden miljoenen euro's. Dat geld is nu in ieder geval niet beschikbaar. Unck vraagt het nieuwe kabinet om een extra investering van een miljard per jaar. 

Lees ook

prorailstreekomroep

Nog altijd geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam kan nog altijd niet worden opgestart na de stroomstoring van vorige week. Voor het weekend gaf ProRail de prognose dat treinen vanaf deze maandagochtend weer zouden kunnen rijden, maar door verschillende tegenvallers is dat bijgesteld naar dinsdagochtend 05.00 uur.

1000113157

Supermarkt twee keer ontruimd om mistige damp in magazijn

Een supermarkt aan de Espenhof in Papendrecht is binnen een dag twee keer ontruimd. Beide keren veroorzaakte een kapotte koelmachine een mistige damp in het magazijn, laat een brandweerwoordvoerder weten.

foto artikel reacties hia straatnaam

Zo reageren inwoners op veroordeling oud-burgemeester: ‘Ik vind het een beetje dubbel’

Een oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht is veroordeeld voor het bezit van kinderporno. Herman J. heeft een celstraf gekregen van een jaar, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Als reactie op de uitspraak zijn alle straatnaambordjes van de naar de oud-burgemeester vernoemde straat, weggehaald. En dat levert gemixte reacties op in het dorp.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester Herman J. veroordeeld voor kinderporno: 'Fantaseren over misbruik was bijzonder schokkend'

De rechter heeft de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. veroordeeld voor het bezit van kinderporno. Hij krijg een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

baanhoekbruggoed

Baanhoekbrug maanden dicht: hoge hekken en 24/7 beveiligers op komst

De Baanhoekbrug is sinds deze week dicht voor fietsers en voetgangers. De brug wordt vanaf volgende week vrijdag, als de Papendrechtsebrug maandenlang sluit, de snelste route voor hulpdiensten om de Beneden Merwede over te steken.

foto de brug 3 juli

Met lampen, slagbomen en een miniatuurbrugklep wordt hier de nieuwe bediening van de Papendrechtsebrug al getest

De technische installatie van de Papendrechtsebrug wordt in een bedrijfspand in Alblasserdam al volop getest. Op deze manier kunnen eventuele storingen en andere problemen van tevoren al worden opgelost, om zo de kans op problemen in de praktijk te verkleinen.