gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Pleidooi voor lightrail naar Dordrecht

De nieuwe directeur van de RET, Maurice Unck, pleit voor de aanleg van een lightrail-verbinding tussen Rotterdam en Dordrecht.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Deze lightrail is onderdeel van de plannen die Unck ontvouwt voor een vervoerstrategie voor de hele Randstad. Het voorstel voor een lightrail is niet nieuw, Unck's voorganger bij de RET liet voor zijn afscheid in april ook al een proefballon op. Sinds de beslissing van de NS om Dordrecht de intercity-status af te nemen is er veel discussie over het openbaar vervoer in de Drechtsteden. 

Voordeel van lightrail-verbinding is dat een groot deel van de infrastructuur al aanwezig is. De rails die er nu liggen kunnen voor een deel worden gebruikt voor zo’n metro-achtige verbinding. Maar verdere aanpassingen kosten enkele honderden miljoenen euro's. Dat geld is nu in ieder geval niet beschikbaar. Unck vraagt het nieuwe kabinet om een extra investering van een miljard per jaar. 

Lees ook

FOTO WEBSITE ARTIKEL

Buurtbewoners slaan alarm: moderne bushalte al lange tijd onbereikbaar

Onrust in Wielwijk, want al anderhalf jaar is de bushalte naast het Admiraalsplein in Dordrecht voor bussen onbereikbaar. Buurtbewoners moeten daardoor naar een tijdelijke halte, zo’n 500 meter verderop. Voor de Dordtse VVD is dit onacceptabel: "Je haalt zo een nat pak als je staat te wachten op de bus."

foto artikel vuilnisvrouw

Met een grote vrachtwagen door kleine straatjes rijden: Janus doet het voor HVC

Gemiddeld één keer per week wordt in onze streek het ondergrondse afval opgehaald. Met een enorme vuilniswagen trotseert Janus Confurius dagelijks de smalle straatjes van de Dordtse binnenstad. Monique trekt het felgele HVC-hesje aan en rijdt een stuk met Janus mee.

foto reisgedrag brug

Brug dicht: duizenden reizigers pakken nu fiets, scooter of trein

Duizenden streekgenoten hebben hun manier van reizen aangepast, nu de Papendrechtsebrug dicht is. Dat blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat en ov-bedrijven. Daardoor blijft het op omrijroutes voorlopig nog te overzien, al kan dat in de wintermaanden veranderen. "Het valt niet tegen."

bachdordrecht

Zondag op TV Dordrecht: bijzonder concert Bachfestival 2026

In onze serie speciale uitzendingen over de grote evenementen van de afgelopen zomer is de komende twee zondagen de 'Koraalpreludes, Bach als stralend middelpunt van het universum' nog een keer te zien op TV Dordrecht.

fietspadpolitie

Tientallen bekeuringen uitgedeeld bij pont voor niet gebruiken fietspad

De politie heeft in een paar dagen tijd tachtig bekeuringen uitgedeeld bij verkeerscontroles op de Kerkeplaat in Dordrecht. Fietsers, snorfietsers en bromfietsers werden voornamelijk op de bon geslingerd voor het niet gebruiken van het verplichte fietspad.

Noordtunnel foto

Zomervakantie voorbij, maar werk aan de weg gaat door: extra drukte verwacht

De zomervakantie is bijna voorbij en dat betekent dat de drukte op de wegen weer toe gaat nemen. Met onder meer de afgesloten Papendrechtsebrug (N3) en het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27) moeten weggebruikers in onze streek rekening houden met een extra reistijd in de spits van 30 tot 60 minuten, waarschuwt Rijkswaterstaat.