Dordrecht, Netherlands

Pleidooi voor lightrail naar Dordrecht

De nieuwe directeur van de RET, Maurice Unck, pleit voor de aanleg van een lightrail-verbinding tussen Rotterdam en Dordrecht.
Gert van der Steen | 14 augustus 2017 18:01 | Aangepast op 14 augustus 2017 18:01
Deze lightrail is onderdeel van de plannen die Unck ontvouwt voor een vervoerstrategie voor de hele Randstad. Het voorstel voor een lightrail is niet nieuw, Unck's voorganger bij de RET liet voor zijn afscheid in april ook al een proefballon op. Sinds de beslissing van de NS om Dordrecht de intercity-status af te nemen is er veel discussie over het openbaar vervoer in de Drechtsteden. 

Voordeel van lightrail-verbinding is dat een groot deel van de infrastructuur al aanwezig is. De rails die er nu liggen kunnen voor een deel worden gebruikt voor zo’n metro-achtige verbinding. Maar verdere aanpassingen kosten enkele honderden miljoenen euro's. Dat geld is nu in ieder geval niet beschikbaar. Unck vraagt het nieuwe kabinet om een extra investering van een miljard per jaar. 

Meest gelezen

Grote opkomst verwacht voor Rode Lijn-demonstratie: ‘Het leeft echt in Dordrecht’

Erik van Krimpen | Redactie Streek 56 | 27 jun 2025 17:04

Zo gaan Dordtse basisscholen om met de hittegolf

Jonathan Sekeris | Barbara Visscher | 30 jun 2025 13:40

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Redactie Streek 56 | 1 jul 2025 11:52

Lees ook

Bom onder gezamenlijk zwembad Hardinxveld en Sliedrecht, wordt die vanavond ontmanteld?

Geen duidelijkheid over een azc, geen gezamenlijk zwembad. Dat is de beknopte samenvatting van het b...

Recordaantal optredens tijdens warme zomereditie Gluren bij de Buren

Het was afgelopen zondag een recorddag voor het Gluren bij de Buren-festival. Nooit eerder werden e...

Expert over seksueel misbruik: 'Intens triest dat een slachtoffer een dader wordt'

Cornelis den D. kreeg onlangs 6,5 jaar celstraf en tbs met dwangverpleging voor seksueel misbruik va...

Een halve eeuw De Hoop: ‘De passie die zij toen hadden voel je nu nog steeds’

Een mensenbieb, swingende koormuziek en een groot luchtkussen. Organisatie De Hoop vierde zaterdag h...

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Het lichaam van de vermiste jongeman is gevonden in de Beneden Merwede bij Hardinxveld-Giessendam. V...

Vierde autobrand binnen twee weken in Alblasserdam

In Alblasserdam is voor de vierde keer in twee weken tijd een auto uitgebrand. In de nacht van maand...