gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Politie begint wervingscampagne op het Leerpark

aac498d5071c8215c7809170aab0c2a4.jpg

Het personeelstekort bij de politie betekent dat het korps naarstig op zoek is naar jonge aanwas. Woensdagochtend stond de politie met een speciale wervingsbus voor het Dordtse Da Vinci college om studenten enthousiast te maken voor een baan bij de politie.

Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
Pontificaal staat de wervingsbus van de politie voor de hoofdingang van het DaVinci College op het Leerpark. Twee agenten en de wijkagent spreken passerende studenten aan in de hoop hen te overtuigen voor een baan bij de politie te kiezen. In de strijd om werknemers op de krappe arbeidsmarkt moet iedere instantie zijn beste beentje voor zetten.

Tekort
De politie zit al een tijd lang met een personeelstekort in de maag. Uit door de NOS opgevraagde gegevens bleek dat de politie landelijk in november 2023 nog 1800 mensen tekort kwam, op een totaal van 48.000 werknemers.
Uit de gegevens over de huidige onderbezetting blijkt dat met name de operationele tak van de politie – de basisteams, recherche, informatie-afdelingen en sommige specialistische diensten – te kampen hebben met aanhoudende tekorten. En dat terwijl de politie juist had gehoopt om het tekort in 2027 te hebben weggewerkt.

In de hoop het tekort terug te brengen kiest de politie nu dus voor een persoonlijkere aanpak. Jongeren worden aangesproken door agenten en krijgen flyers uitgereikt. In de wervingsbus ligt nog meer promotiemateriaal en de aanwezige agenten vertellen de studenten alles wat ze willen weten.

Tegelijkertijd moeten de studenten worden overtuigd met een aantrekkelijk startsalaris tot 2700 euro bruto, goede secundaire arbeidsvoorwaarden en een uitdagend baanperspectief. Voor het zover is moet er echter wel een opleiding van twee jaar worden gevolgd.
68b33f1a3accae6c4522a54538b40e4e.jpg
Interesse
Één langslopende student geeft aan niet geïntereseerd te zijn, de aanpak lijkt voor hem niet te werken. “Ik denk dat het slimmer is om het via sociale media als TikTok en Snapchat te proberen. Dan bereik je veel meer jongeren. En het is best een grote stap om met agenten te gaan praten tijdens je pauze op school. Ik besteed mijn tijd liever anders.” Niet iedereen denkt er zo over, vooral studenten van de opleiding beveiliger 2/3 lijken zeer geïnteressered in wat de agenten te vertellen hebben.

Of dit soort acties uiteindelijk gaan zorgen voor het terugdringen van de vergrijzing en arbeidstekort binnen het politiekorps moet later blijken, de politie laat zich op deze manier in ieder geval zien aan potentiële kandidaten. En de wijkagent leert zo de studenten in haar wijk ook een stukje beter kennen.

Bekijk hieronder de reportage die RTV Dordrecht over de wervingsactie maakte.

Lees ook

uitreiking johan de witt speld.jpg

Gert van Engelen ontvangt Johan de Witt-speld

Gert van Engelen is sinds vrijdag trotse eigenaar van de Johan de Witt-speld. De onderscheiding wordt toegekend als waardering voor zijn inzet voor het vertellen van de levensverhalen van weggevoerde en vermoorde Joodse Dordtenaren tijdens de Tweede wereldoorlog.

fotoartikelijssmaak.jpg

Met deze ijssmaken kom jij de warme dagen wel door

Mei is zomers begonnen, en dus zijn de ijssalons in trek. Een bolletje chocola of vanille is op veel plekken wel te krijgen, maar tegenwoordig liggen er ook bijzondere smaken als hazelnootgebak of After-Eight in de vitrine. Hoe valt dat in de smaak? “After-Eight is mijn lievelingssmaak aller tijden.”

naeffoto.png

Eerste vrouwenstandbeeld in Dordt? Er is zelfs een onthullingsdag in gedachten

Een standbeeld met een vrouw in de hoofdrol? In Dordrecht is er nog geen voorbeeld van, maar daar komt de komende jaren misschien verandering in. Onlangs werd namelijk een plan overhandigd voor een beeld van voormalig schrijfster Top Naeff. “Ze was echt een vakvrouw, daarom moet ze geëerd worden.”

voormonique.png

Auto botst tegen geluidswal, muur komt op spoor

Een auto is vrijdagochtend tegen een geluidsmuur tussen het spoor en de Transvaalstraat in Dordrecht gebotst. Daar ging een aanrijding met een andere auto aan vooraf.

IMG-20260428-WA0021.jpg

Geëvacueerde bewoners Spuiweg nog niet naar huis na grote brand

De oorzaak van de brand aan de Spuiweg van afgelopen dinsdag is nog steeds niet bekend, laat de politie weten. De buren die eerder deze week werden geëvacueerd, hebben vooralsnog niet thuis kunnen slapen en worden sindsdien elders opgevangen.

rijnmondzonnig.jpg

Vandaag een stralende dag met 25 graden, maar daarna slaat het weer om

De maand mei is vandaag begonnen en doet dat met zomerse temperaturen! Dat betekent dat de temperatuur zal gaan oplopen naar 25 graden en plaatselijk kan het zelfs 26 graden worden.