Dordrecht, Netherlands

Politie jaagt op afstekers vuurwerk

De politie waarschuwt dat er komende tijd  flink wordt gecontroleerd op overlast door vuurwerk.
Leo Roubos | 8 november 2018 12:08 | Aangepast op 8 november 2018 12:08
In de afgelopen dagen zijn al flinke knallen gehoord in diverse wijken. De jongeren uit de wijken zijn veelal verantwoordelijk voor deze knallen, veroorzaakt door het afsteken van (il)legaal vuurwerk. Buiten dat dit vuurwerk vaak illegaal is, zorgt dit voor overlast en gaat dit soms gepaard met vernielingen.

Wie wordt gepakt bij het afsteken/bezit van illegaal vuurwerk, moet er rekening mee houden dat er hoge geldboetes en of gevangenisstraf/taakstraf opgelegd kunnen worden, met een strafblad als gevolg.

De politie gaat in de komende tijd, samen met de gemeentelijke handhavers, opvallend en onopvallend surveilleren om de afstekers van vuurwerk aan te pakken. De politie vraagt bij meldingen van vuurwerkoverlast 0900-8844 te bellen en waar mogelijk foto’s en of namen van de groep aan ons door te geven.

Wie een vernieling door vuurwerk ziet, kan 112 bellen en het signalement van de dader(s) onthouden.

Lees ook

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...

Gemeente Molenlanden heeft creatieve oplossing voor werknemerstekort

De gemeente Molenlanden lost hun personeelstekort op door gepensioneerden weer aan het werk te zette...

Cees (71) waakt aan bed in laatste levensfase: 'Niemand verdient het om alleen te sterven'

Sliedrechter Cees Kros is waakvrijwilliger in het woonzorgcentrum bij hem in de buurt. Hij zit regel...

Dirigent Wilhelminakerk krijgt erespeld tijdens afscheidsconcert: ‘Totaal door verrast’

Als dirigent Ries van der Zouwen (70) afgelopen weekend voor het laatst zijn stokje neerlegt na een ...

Bezwaren, kosten en onzekerheid remmen woningbouw: meeste gemeenten halen eigen ambities niet

Lang niet alle colleges hebben de woningbouwplannen die zij hadden in de afgelopen coalitieperiode, ...