gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Politie weer in opspraak om racisme

024f978e4e848df8954cea01f39f2b6b.jpg

De Rotterdamse politie is onder leiding van het Openbaar Ministerie (OM) een intern onderzoek gestart naar mogelijk racisme door agenten op 5 december in Dordrecht. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving in NRC.

Isabel Pijnappels |  | Aangepast op
Drie gezinsleden uit Dordrecht zijn op pakjesavond gearresteerd, nadat volgens de politie een aanhouding voor belediging uit de hand liep. Het gaat om een 37-jarige moeder, haar 45-jarige partner en hun 18-jarige zoon. De 45-jarige man heeft twee weken vast gezeten.

Agenten troffen een dronken man aan en wilden hem aanhouden toen hij de politie beledigde. De man rende weg, werd ingehaald door een agent, maar kreeg vervolgens steun van de twee mannen en vrouw. Volgens de politie vielen er rake klappen, trappen en werd ook een tweede agente aangevallen.

Op beelden die door een camera bij een woning zijn vastgelegd, is de vechtpartij te zien. Volgens NRC wordt het gezin herhaaldelijk van dichtbij met pepperspray in het gezicht gespoten en worden de ouders met vuisten in hun gezicht geslagen bij het boeien. De politie meldt dat een van de verdachten een agente probeerde te verstikken.

De opnames zijn inclusief geluid. Volgens NRC is te horen dat een agent een van de mensen uitscheldt voor onder meer 'kutneger'. Volgens de toen aangehouden vrouw zou er nog meer geroepen zijn, zoals 'grijp die vieze negers' en 'je bent al van stront, waarom ruik je dan ook nog naar stront?'. Het geluid is bij de opnames echter af en toe weggevallen.

Aangifte

De advocaat van de gezinsleden heeft namens de familie aangegeven aangifte te willen doen van discriminatie en mishandeling. Naar aanleiding daarvan is een onderzoek gestart door het bureau Veiligheid, Integriteit en Klachten (VIK) van de Rotterdamse politie, onder leiding van het OM. Het VIK zou beschikken over ruim een kwartier aan beeldmateriaal.

WhatsApp

Het is niet voor het eerst dit jaar dat de Rotterdamse politie in opspraak is geraakt. In juli werd een onderzoek gestart naar racistische uitlatingen van politiemensen in een besloten Whatsapp-groep. Het OM besloot in augustus na een strafrechtelijk onderzoek om de agenten niet te vervolgen.

De politie heeft in die zaak inmiddels advies gevraagd aan de Adviescommissie Grondrechten en Functie-uitoefening Ambtenaren (AGFA). Hun beoordeling wordt in januari verwacht.

Stephan van Baarle, fractievoorzitter van Denk Rotterdam, heeft aangegeven raadsvragen te stellen naar aanleiding van deze berichtgeving.

Lees ook

lennykuhr.png

Extra afscheidsconcert van Lenny Kuhr in Dordrecht

Zangeres Lenny Kuhr geeft een derde afscheidsoptreden in Dordrecht. Het concert is op 26 mei in theater De Oude School in Dubbeldam.

klaasvandoorndam.png

Hendrik-Ido-Ambacht vernoemt straat naar oud-wethouder

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht heeft een straat vernoemd naar oud-wethouder, waarnemend burgemeester en raadslid Klaas van Doorn. Van Doorn overleed begin dit jaar op 100-jarige leeftijd.

05afacb5-79e3-3a04-975b-cb6aee3a5da5.jpg

Weinig hoop voor wandelaar Erik (53), al dagen vermist op Saba

De 53-jarige Erik Matthijsen, die al dagen wordt vermist op het Caribische eiland Saba, is waarschijnlijk overleden. Dat zegt Jonathan Johnson, gezaghebber van Saba, in een videoboodschap op sociale media.

AI boeken 2.png

Boeken geschreven door AI, Andries (28) biedt honderden te koop aan

Ruim duizend boeken heeft hij inmiddels in de aanbieding, de 28-jarige Andries Herremans. Of het nu gaat om gedichten gebaseerd op poep of reisgidsen, in korte tijd heeft zijn bedrijf in Hendrik-Ido-Ambacht een enorm aanbod aan titels weten te produceren. Dagblad Trouw ontdekte dat ze niet door Andries zelf of een andere auteur zijn geschreven: alle titels zijn van de hand van kunstmatige intelligentie (AI).

pasar malam.png

Dit verdwenen evenement keert terug naar Dordrecht

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement weer terug naar het eiland, maar op een nieuwe locatie.

talkshowaantafel.png

Praat mee over de toekomst van zorg en gezondheid in onze streek

Zorg verandert. Dat merken steeds meer inwoners, of zij nu zorg nodig hebben of niet. Wat betekent dat voor onze streek? En wat kunnen inwoners zelf doen om gezond en zelfstandig te blijven?