gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Politie weer in opspraak om racisme

024f978e4e848df8954cea01f39f2b6b

De Rotterdamse politie is onder leiding van het Openbaar Ministerie (OM) een intern onderzoek gestart naar mogelijk racisme door agenten op 5 december in Dordrecht. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving in NRC.

Isabel Pijnappels |  | Aangepast op
Drie gezinsleden uit Dordrecht zijn op pakjesavond gearresteerd, nadat volgens de politie een aanhouding voor belediging uit de hand liep. Het gaat om een 37-jarige moeder, haar 45-jarige partner en hun 18-jarige zoon. De 45-jarige man heeft twee weken vast gezeten.

Agenten troffen een dronken man aan en wilden hem aanhouden toen hij de politie beledigde. De man rende weg, werd ingehaald door een agent, maar kreeg vervolgens steun van de twee mannen en vrouw. Volgens de politie vielen er rake klappen, trappen en werd ook een tweede agente aangevallen.

Op beelden die door een camera bij een woning zijn vastgelegd, is de vechtpartij te zien. Volgens NRC wordt het gezin herhaaldelijk van dichtbij met pepperspray in het gezicht gespoten en worden de ouders met vuisten in hun gezicht geslagen bij het boeien. De politie meldt dat een van de verdachten een agente probeerde te verstikken.

De opnames zijn inclusief geluid. Volgens NRC is te horen dat een agent een van de mensen uitscheldt voor onder meer 'kutneger'. Volgens de toen aangehouden vrouw zou er nog meer geroepen zijn, zoals 'grijp die vieze negers' en 'je bent al van stront, waarom ruik je dan ook nog naar stront?'. Het geluid is bij de opnames echter af en toe weggevallen.

Aangifte

De advocaat van de gezinsleden heeft namens de familie aangegeven aangifte te willen doen van discriminatie en mishandeling. Naar aanleiding daarvan is een onderzoek gestart door het bureau Veiligheid, Integriteit en Klachten (VIK) van de Rotterdamse politie, onder leiding van het OM. Het VIK zou beschikken over ruim een kwartier aan beeldmateriaal.

WhatsApp

Het is niet voor het eerst dit jaar dat de Rotterdamse politie in opspraak is geraakt. In juli werd een onderzoek gestart naar racistische uitlatingen van politiemensen in een besloten Whatsapp-groep. Het OM besloot in augustus na een strafrechtelijk onderzoek om de agenten niet te vervolgen.

De politie heeft in die zaak inmiddels advies gevraagd aan de Adviescommissie Grondrechten en Functie-uitoefening Ambtenaren (AGFA). Hun beoordeling wordt in januari verwacht.

Stephan van Baarle, fractievoorzitter van Denk Rotterdam, heeft aangegeven raadsvragen te stellen naar aanleiding van deze berichtgeving.

Lees ook

PSX_20260608_182904

A15 bezaaid met takken, deel van snelweg in beide richtingen dicht

De A15 tussen Papendrecht en Sliedrecht is maandagavond in beide richtingen tijdelijk dicht geweest. Door het stormachtige weer lag de snelweg daar bezaaid met takken. Volgens Rijkswaterstaat hebben enkele auto's schade opgelopen.

IMG_8007 (1)

Deze minibusjes zijn gloednieuw én heel handig tijdens lange brugsluiting

Een wandeling naar de dichtstbijzijnde bushalte. Het klinkt heel simpel, maar niet voor iedereen in onze streek is het vanzelfsprekend. Voor die mensen is de Wijkhopper, een klein busje die korte ritjes aflegt, essentieel. Al helemaal als de Papendrechtsebrug binnenkort negen maanden dicht is voor al het verkeer.

Wantijpop 2026

Dit was Wantijpop 2026: van draaimolen tot polonaise

Zo'n 25.000 bezoekers hebben zaterdag genoten van een gemoedelijke editie van Wantijpop. Het jaarlijks terugkerende gratis festival hield het grotendeels droog en dat was meer dan waar van tevoren rekening mee werd gehouden.

PSX_20260608_112752

Schoonmakers onwel in bedrijfspand, gebouw tijdelijk afgesloten

Medewerkers van een schoonmaakbedrijf zijn tijdens een klus in Alblasserdam maandag onwel geworden. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio werden zij duizelig, waarna ze snel naar buiten zijn gegaan en de hulpdiensten hebben gealarmeerd.

fotoazcmol

Kritiek vanuit buurgemeente en ‘grote zorgen’ in dit dorp om beoogde azc-plekken

De zoektocht naar asielzoekerscentra (azc’s) in de gemeente Molenlanden gaat niet zonder slag of stoot. Nog vijf mogelijke locaties blijven over, maar ook die stuiten op verzet. “De draagkracht van ons relatief kleine dorp wordt onevenredig zwaar belast.”

PSX_20260608_092409

Kinderfiets gevonden langs de waterkant, duikers doorzoeken sloot

Duikers hebben maandagochtend een sloot in Sliedrecht doorzocht. Aan de waterkant was namelijk een kinderfiets gevonden.