Dordrecht, Netherlands

Ponykamp bij Dordtse manege, vooral meiden doen mee

Jonge paardenliefhebbers kunnen hun geluk deze week niet op: nadat het ponykamp vorig jaar door corona niet door kon gaan, is het voor de kinderen dit jaar extra feest. Deze week en in de laatste week van de zomervakantie wordt het ponykamp gehouden in de Dordtse Manege.
Vivian Rutte | 22 juli 2021 14:12 | Aangepast op 22 juli 2021 14:12
Er deden deze week 14 kinderen week mee: Dressuurrijden, springen, en paardverzorging stonden centraal tijdens het kamp. Ook was er ruimte voor lekker eten en knutselen. “De kinderen beleven veel plezier aan het kamp. De kinderen leren ook een soort van turnen op het paard. Er is van alles te doen,” zegt John de Vries van de manege.

Zowel kinderen die nog onbekend zijn met paarden en kinderen die al jaren paardrijden doen mee met het kamp. Voornamelijk meiden zijn van de partij, maar, ook jongens waren en zijn van harte welkom. “In Nederland is paardrijden niet echt een mannensport. Waarom dat is weet ik niet, want het slaat eigenlijk nergens op. In Engeland en Duitsland is het dan weer vooral een mannensport. Ik denk dat het een beetje het Ankie van Grunsven-effect is. Jongens haken snel af merken we. Dat komt vaak omdat ze op school of door vriendjes gepest worden, heel jammer.”

Wie zich nog wil aanmelden voor het ponykamp heeft pech, de inschrijvingen liepen als een paard zo snel, binnen een paar dagen was het kamp volgeboekt.

Lees ook

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Voor een deel van de tientallen kinderen die na de sluiting van Happy4kids geen alternatief hebben, ...

Dordtse Decemberdagen ‘zeer succesvol’ volgens organisatie, dit is waarom

Trots overheerst bij de organisatie van de Dordtse Decemberdagen. Het evenement is naar eigen zeggen...

Sporthal uit voorzorg dicht: sneeuw en regen maken dak erg zwaar

De Sophiahal in Hendrik-Ido-Ambacht is uit voorzorg gesloten. Het dak van de hal wordt door de (smel...

Man filmt onder jurk van winkelende vrouw, maar staat zelf óók op camera

Winkelen in een zaak in de Dordtse Merwedestraat loopt voor een 33-jarige bewoonster van die stad ve...

Veel rook bij Fokker Aerospace door brand in afzuiginstallatie

In een hal bij Fokker Aerospace aan de Anthony Fokkerweg in Papendrecht heeft donderdagavond brand g...

Tweede winterse versterking FC Dordrecht is 23-jarige verdediger

Björn Hardley is de eerste nieuweling voor FC Dordrecht sinds de jaarwisseling. De 23-jarige verdedi...