Dordrecht, Netherlands

Ponykamp bij Dordtse manege, vooral meiden doen mee

Jonge paardenliefhebbers kunnen hun geluk deze week niet op: nadat het ponykamp vorig jaar door corona niet door kon gaan, is het voor de kinderen dit jaar extra feest. Deze week en in de laatste week van de zomervakantie wordt het ponykamp gehouden in de Dordtse Manege.
Vivian Rutte | 22 juli 2021 14:12 | Aangepast op 22 juli 2021 14:12
Er deden deze week 14 kinderen week mee: Dressuurrijden, springen, en paardverzorging stonden centraal tijdens het kamp. Ook was er ruimte voor lekker eten en knutselen. “De kinderen beleven veel plezier aan het kamp. De kinderen leren ook een soort van turnen op het paard. Er is van alles te doen,” zegt John de Vries van de manege.

Zowel kinderen die nog onbekend zijn met paarden en kinderen die al jaren paardrijden doen mee met het kamp. Voornamelijk meiden zijn van de partij, maar, ook jongens waren en zijn van harte welkom. “In Nederland is paardrijden niet echt een mannensport. Waarom dat is weet ik niet, want het slaat eigenlijk nergens op. In Engeland en Duitsland is het dan weer vooral een mannensport. Ik denk dat het een beetje het Ankie van Grunsven-effect is. Jongens haken snel af merken we. Dat komt vaak omdat ze op school of door vriendjes gepest worden, heel jammer.”

Wie zich nog wil aanmelden voor het ponykamp heeft pech, de inschrijvingen liepen als een paard zo snel, binnen een paar dagen was het kamp volgeboekt.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Tóch geen werkzaamheden aan de N3 dit weekend

Joram Niese | Redactie Streek 56 | 23 mei 2025 17:00

Snus leidt tot onwelwording in klaslokaal: 'Echt heftig'

Redactie Streek 56 | 21 mei 2025 16:55

Lees ook

Binnenvaart geschaad door onderhoud brug: 'Minder vracht betekent minder inkomsten'

Een gesloten Papendrechtsebrug vanaf juli 2026 gaat voor de binnenvaart flink in de papieren lopen....

Man (20) verdacht van explosie bij Wielwijkse woning: 'Ik wist niet dat dit ging gebeuren'

Tegen de 20-jarige Jordan de F. heeft het Openbaar Ministerie (OM) een celstraf van 36 maanden geëis...

Scholieren en forensen geraakt door sluiting brug: 'Negen maanden is bizar'

Negen maanden geen verkeer over de Papendrechtse brug, hoewel nog ver weg, betekent dat voor honderd...

Negen aanhoudingen bij grote politiecontroles in de streek

De politie heeft eind vorige week bij twee grote controles in Dordrecht en Zwijndrecht in totaal neg...

Zedenverdachte kan zich niets meer herinneren, ‘maar ik heb het zeker niet gedaan’

De rechtbank spreekt van een ongemakkelijke zitting. De verdachte is ‘laconiek’ en ‘flegmatiek’. De ...

Dubbeldamse G-voetballers na junioren ook bij de senioren kampioen: 'uitzonderlijk'

De Dubbeldamse G-voetballers zijn voor het tweede jaar op rij gepromoveerd. Een herhaald kampioensch...