gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Premier Mark Rutte: groot deel bevolking zal besmet raken

91cd73c56a7604cfa9a35fab9e1efae8

Premier Rutte heeft zojuist het land toegesproken over de coronacrisis. In zijn speech zei hij dat Nederland niet volledig op slot zal gaan.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Dat is een mogelijk scenario, maar dat zou volgens de premier zeer lang duren en het zou nog geen zekerheid geven. Zolang er geen vaccin is zal het virus als een golf de wereld over blijven gaan en ons land niet overslaan. Het kan na het opheffen van een lockdown alsnog keihard toeslaan. Daarom kiest het kabinet daar niet voor, zei Rutte.

Volgens de premier is er geen eenvoudige uitweg en zal de komende tijd een groot deel van de Nederlanders besmet raken. Dat zeggen de experts.


"Ik heb geen makkelijke boodschap voor u", zei Rutte vanuit het Torentje in Den Haag. "De realiteit is dat het coronavirus onder ons is en dat ook voorlopig zal blijven."

Een vaccin is er nog niet en het zal maanden of misschien wel langer duren om groepsimmuniteit op te bouwen. Tot die tijd zullen alle maatregelen erop gericht zijn om de kwetsbare groepen, waaronder ouderen, te beschermen.

Lees ook

Noordtunnel foto

Vanaf deze datum gaat de Noordtunnel (A15) voor ruim zes weken in beide richtingen dicht

De Noordtunnel (A15) gaat komend jaar voor ruim zes weken in beide richtingen dicht vanwege renovatiewerkzaamheden. Eerst is de buis richting Hendrik-Ido-Ambacht aan de beurt, daarna volgt de weg richting Papendrecht.

foto blaauwweg

Zonnescherm hangt los en bungelt aan balkon van achtste verdieping

Op de achtste verdieping van een flatgebouw aan de Blaauwweg in Dordrecht hing maandagmiddag een zonnescherm los. Brandweer en politie kwamen ter plekke, maar konden weinig betekenen.

businkautotewater

Man (63) overleden nadat auto in water belandt, twee mensen gewond

Een auto is zondagavond te water geraakt bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Daarbij is een 63-jarige man overleden. Twee andere inzittenden van de auto, een 62-jarige vrouw en een minderjarige, zijn naar het ziekenhuis gebracht.

overval schoonheidssalon Reeweg

Man overvalt schoonheidssalon: ‘Hij liep in opvallend trainingsjack zo de deur uit!’

Een schoonheidssalon aan de Reeweg Oost is woensdag aan het begin van de middag overvallen. Volgens ooggetuigen droeg de dader een opvallend trainingsjack. “Ik dacht: wat doet zo’n man in een schoonheidssalon?”

fotoartikelwinkelsluiting

Coalitie houdt vast aan zondagse openingstijden: winkels blijven dicht tot de middag

Winkels in Dordrecht mogen voorlopig niet eerder open op zondagochtend. Tijdens een debat in de gemeenteraad lag deze week een voorstel op tafel om winkels vanaf 10.00 uur de mogelijkheid te geven open te gaan. Die situatie blijft voorlopig ongewijzigd: de coalitiepartijen houden vast aan de afspraken uit het coalitieakkoord.

artikel foto

Kleine hulpmiddelen maken langer thuis wonen makkelijker

Hoe blijf je comfortabel en zelfstandig wonen als dagelijkse handelingen door het ouder worden moeilijker worden? De oplossing zit vaak in kleine aanpassingen. Van slimme hulpmiddelen tot praktische veranderingen in huis: in de Slim langer thuis-woning in Sliedrecht ontdekken bezoekers hoe ze het dagelijks leven een stuk gemakkelijker kunnen maken.