Dordrecht, Netherlands

Prestigieuze internationale award voor laatste winnaar Dordtse Debutantenprijs: 'Extra jammer dat die niet meer bestaat'

De Nederlandse auteur Marieke Lucas Rijneveld, die woensdag de prestigieuze International Booker Prize heeft gewonnen met haar debuutroman The Discomfort of Evening, viel in 2019 in Dordt al in de prijzen. De Nederlandse versie van haar debuutroman De avond is ongemak won destijds de juryprijs tijdens de laatste editie van de ANV Debutantenprijs.
Petra Scheurwater | 27 augustus 2020 10:01 | Aangepast op 27 augustus 2020 10:01
Voor de prijs, die 24 jaar lang in Dordrecht is uitgereikt aan debuterende schrijvers, viel vorig jaar het doek omdat er geen nieuwe sponsors gevonden werden. Casper Markesteijn, voorzitter van de vereniging Dordt Literair die de ANV Debutantenprijs organiseerde, is niet verbaasd dat ‘zijn’ laatste winnaar nu ook internationale erkenning krijgt.

Lees ook:

Lees ook

Eerste winterse versterking FC Dordrecht is 23-jarige verdediger

Björn Hardley is de eerste nieuweling voor FC Dordrecht deze transferperiode. De 23-jarige verdedige...

Geen code oranje in onze streek, maar wat dan wel?

Het is code oranje in drie provincies vanwege het winterweer: Friesland, Groningen en Drenthe. Maar ...

Dordtse schaatsbaan wordt afgebroken, maar 'absoluut voor herhaling vatbaar'

Het Dordtse schaatsseizoen is ten einde. Donderdagmiddag werd de Dordtse ijsbaan op de Spuiboulevard...

Op Pad Met Ad op TV Dordrecht: terugkerende pareltjes van vorig jaar

In januari worden op TV Dordrecht zeven van de leukste en interessantste afleveringen uit het najaar...

Ski-puristen in hun nopjes op besneeuwde Dordtse heuvels: ‘Dit is uniek hoor’

Het is deze week, nog meer dan anders, een komen en gaan van fanatieke skiërs en snowboarders bij sk...

Brug over de Noord (N915) blijft dit weekend toch open

De Brug over de Noord (N915) tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht blijft tussen 9 en 12 januar...