Dordrecht, Netherlands

Prestigieuze internationale award voor laatste winnaar Dordtse Debutantenprijs: 'Extra jammer dat die niet meer bestaat'

De Nederlandse auteur Marieke Lucas Rijneveld, die woensdag de prestigieuze International Booker Prize heeft gewonnen met haar debuutroman The Discomfort of Evening, viel in 2019 in Dordt al in de prijzen. De Nederlandse versie van haar debuutroman De avond is ongemak won destijds de juryprijs tijdens de laatste editie van de ANV Debutantenprijs.
Petra Scheurwater | 27 augustus 2020 10:01 | Aangepast op 27 augustus 2020 10:01
Voor de prijs, die 24 jaar lang in Dordrecht is uitgereikt aan debuterende schrijvers, viel vorig jaar het doek omdat er geen nieuwe sponsors gevonden werden. Casper Markesteijn, voorzitter van de vereniging Dordt Literair die de ANV Debutantenprijs organiseerde, is niet verbaasd dat ‘zijn’ laatste winnaar nu ook internationale erkenning krijgt.

Lees ook:

Lees ook

Veiligheidscamera geplaatst bij toekomstige opvang amv'ers

De gemeente Papendrecht heeft een bewakingscamera geplaatst bij een opvanglocatie voor minderjarige...

Het Jaar Van: de verdwaalde trucker die een fietsbrug aan gort reed en viral ging

Het werd begin dit jaar wereldnieuws: een trucker die over een fietsbruggetje rijdt en een spoor van...

19-jarige heeft ruim honderd kilo illegaal vuurwerk in huis

De politie heeft dinsdag meer dan 100 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. De 19-jarige bewoner...

In de rij voor oliebollen en het laatste vuurwerk: 'Volgend jaar? Een extra borreltje'

De laatste dag van het jaar is aangebroken en dat betekent vuurwerk en oliebollen. Bij de oliebollen...

Lichtjesfestival maakt dit plein een stuk kleurrijker: 'Je komt in een andere wereld'

Op het Energieplein in Dordrecht was dinsdagavond veel meer licht dan normaal. Tijdens het Lichtjesf...

Kinderopvang op slot na vernietigend rapport: ‘Ophouden met je gejank!’

Kinderopvang Happy4kids in Dordrecht moet de deuren sluiten. Een vernietigend inspectierapport met ‘...