gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Prins Clausbrug komt er sneller dan verwacht

De nieuwe Prins Clausbrug in Dordrecht kan toch sneller gebouwd worden, dan tot voor kort werd aangenomen. Dat is het gevolg van een uitspraak van het Haagse Gerechtshof in een rechtszaak tussen twee aannemers.

Alka Goos |  | Aangepast op
Op de komst van de fietsers- en voetgangersbrug, die de nieuwe wijk Stadswerven gaat verbinden met het centrum van Dordrecht, rustte tot nu toe geen zegen. De kosten vallen drie miljoen euro hoger uit en ook zou de gemeente fouten hebben gemaakt bij de aanbesteding.

Bouwbedrijf Dura Vermeer kreeg de opdracht, maar concurrent Züblin stapte naar de rechter omdat er onduidelijkheid zou zijn geweest over de eisen voor de verflagen van de brug. De gunning zou daarom niet eerlijk geweest zijn.

De Rotterdamse rechtbank stelde Züblin in het gelijk, waardoor wellicht een compleet nieuwe aanbestedingsprocedure nodig zou zijn, met flinke vertraging tot gevolg. Dura Vermeer tekende echter hoger beroep aan en heeft dat nu gewonnen.

Het gerechtshof in Den Haag concludeert dat de inschrijving van Züblin ongeldig was. De 12,4 miljoen euro kostende brug, die ook een belangrijke schakel wordt in de fietsroute tussen de Biesbosch en de historische binnenstad, kan nu snel gebouwd worden.

Hoe snel is nog onduidelijk. Wethouder Piet Sleeking laat weten dat de aannemer en de gemeente op korte termijn aan tafel zitten om een nieuwe planning voor de brug te maken.

Lees ook

tempFileForShare_20260725-123127

Beschonken bestuurder slingert met 40 kilometer per uur over A16

Een man is enkele nachten terug aangehouden omdat hij met een slakkengang over de A16 reed, meermaals tegen de vangrail botste en in de berm tot stilstand kwam. Niet geheel verrassend: de bestuurder was onder invloed van alcohol.

burgderaadtsingel

Deze weg is na 14 maanden weer open: ‘Eerst werden hier de vouwen uit je broek gereden'

Na een afsluiting van meer dan een jaar is de Burgemeester de Raadtsingel in Dordrecht weer open voor verkeer. De weg is veiliger, groener én moet minder overlast veroorzaken voor omwonenden.

fotoapuasdf

‘Ik stond op een berg’, toen belde FC Dordrecht en nu is Paul Nuijten hoofdtrainer

FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten en zijn voorganger Dirk Kuijt zijn allebei voetbaldieren, maar in hun loopbaan zit een wereld van verschil. “Mijn voetbalcarrière is niet noemenswaardig”, lacht de 33-jarige Brabander, die in een persoonlijk gesprek over zijn achtergrond, de reden voor zijn nieuwe avontuur en zijn eerste week vertelt.

rianne fot 1

Poëzie redde het leven van Rianne: 'Ik kon opeens weer vertellen hoe ik mij voelde'

Jarenlang zat Rianne den Ouden (25) in de psychiatrie. Maar terwijl de Zwijndrechtse op het diepste punt zat, weggestopt op een gesloten afdeling, hervond ze haar levenslust in gedichten. “Ik ontdekte per ongeluk de kracht van woorden", vertelt ze nu over haar bundel 'Op een dag vlieg ik weg'.

websitefoto campingdouches terug

Na nieuw koolmonoxidealarm staan de campingdouches weer op de parkeerplaats

Bewoners van de Tourmalijnflat in Ridderkerk zijn het spuugzat: voor de derde keer in twee maanden tijd zijn er hoge concentraties koolmonoxide gemeten. Ze moesten dinsdagavond voor hun eigen veiligheid uit hun huizen. Het gas is nu voor de tweede keer volledig afgesloten. "Het voelt alsof we terug bij af zijn."

yv2026714NKS02899

Invallers helpen FC Dordrecht aan oefenzege op Borussia Dortmund II

FC Dordrecht heeft dinsdag een fraaie 4-1 oefenzege geboekt. Op het hoofdveld van VV Papendrecht was de ploeg te sterk voor Borussia Dortmund II, uitkomend op het vierde Duitse niveau. Drie goals kwamen van invallers.