gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Programma Koningsdag bekend

De koninklijke familie zal op 27 april om 11.00 uur per boot aankomen in Dordrecht. Dat is maandagochtend bekend gemaakt tijdens een persconferentie op het Stadhuis. Vanaf een tribune bij het Groothoofd kijken koning Willem-Alexander en koningin Maxima naar een parade waar allerlei vaartuigen aan deel zullen nemen. Per boot vertrekken ze vervolgens naar de Grote Kerk, waar ze zullen luisteren naar het Bach-koor. Op het Scheffersplein presenteren Dordtse ondernemers zich aan het koningspaar en hun familie tijdens 'Made in Dordrecht'. De route voert hen vervolgens naar het Hof dat recentelijk is verbouwd. De koning zal het vernieuwde Hof officieel openen. Het paar loopt vervolgens naar het Statenplein waar de jeugd centraal staat. Er zijn onder meer optredens van DJ Lucien Foort en de Dordtse zanger Nielson. Rond 13.15 uur is het programma afgelopen. 

Robert Schreuder |  | Aangepast op

Lees ook

timmerdorpdordt

Voor het eerst een timmerdorp op deze plek: 'Er ontstaan serieuze hutten'

Kinderen en klussen is misschien niet de eerste combinatie waar je aan denkt. Toch worden elke zomervakantie op verschillende plekken met veel enthousiasme timmerdorpen gebouwd. Rotaryclub Johan de Witt ter Merwede organiseert dit jaar voor het eerst een timmerdorp in de Dordtse wijk de Staart. “Het is een groot succes”, zegt Jurgina Feith initiatiefneemster van deze eerste editie.

schaatsendordt

Deze schaatsers gaan gewoon door in hartje zomer: ‘Met de hittegolf was het heel lekker’

Het mag dan nog ruim een maand duren voordat de zomer voorbij is, de Schaatsbaan Dordrecht staat alweer lekker vol. Tijdens het jaarlijkse ‘zomerkamp’ komen schaatsers van verschillende niveaus er dagelijks trainen om hun techniek verder aan te scherpen. “Het is wel een klap in je gezicht als je weer naar buiten stapt.”

Pasar Malam keer terug

Pasar Malam trekt recordaantal bezoekers én keert volgend jaar terug

Met naar schatting 120.000 bezoekers is Pasar Malam dit jaar in het Dordtse Weizigtpark een groot succes. Nog nooit trok het evenement zo veel bezoekers. Dat smaakt naar meer volgens de organisatie, want volgend jaar is de Pasar Malam ook in het park, waarschijnlijk van 4 tot en met 8 augustus.

fotorollebollen

Gratis skaten in het park tijdens dit evenement: 'Het asfalt hier is super'

Of je nou je eigen skates meeneemt of een paar rolschaatsen gratis huurt: tijdens de bloedhete eerste avond van Rollebollen in het Dordtse Weizigtpark liep alles op rolletjes. Het skate-evenement wordt dit jaar voor de tweede keer georganiseerd en geeft iedereen de kans om gratis te skaten.

persoon te water overleden Dubbeldam

Overleden persoon in vijver blijkt 83-jarige vrouw, buurt geschrokken

In een vijver aan het Vijverplantsoen in de Dordtse wijk Dubbeldam is vrijdagochtend een overleden persoon gevonden. Het gaat volgens de politie om een 83-jarige vrouw. Hulpdiensten kregen rond 08.30 uur de melding van een persoon te water, nadat een buurtbewoner iets in het water zag liggen.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - KINDERBOERDERIJ

Dierenvriend Quirijn heeft van zijn hobby zijn werk kunnen maken

Vanaf jongs af aan heeft Quirijn altijd al dieren gehad. Ondertussen verzorgt hij al 27 jaar de dieren op kinderboerderij de Kiboe-hoeve in Zwijndrecht. Monique houdt wel van konijntjes knuffelen, dus neemt ze een kijkje bij de werkzaamheden van Quirijn. Als ze maar geen poep hoeft te scheppen.