Dordrecht, Netherlands

Project 'Doe ff gezond' breidt uit

Het aantal kinderen met overgewicht in Dordrecht-West neemt af. Daarom gaat de organisatie van 'Doe ff gezond' zich focussen op een groter deel van Dordt.
Jerom Huijskens | 15 maart 2019 13:44 | Aangepast op 15 maart 2019 13:44
Wendy Schneider, projectleider van ‘Doe ff gezond’ zegt dat er positieve veranderingen aan de gang zijn. “De gemeente en de scholen zijn heel enthousiast om mee te werken. We proberen mensen duidelijk te maken dat een leuke en gezonde leefomgeving een hele grote rol speelt in de gezondheid van kinderen. Dat ze namelijk meer gaan buitenspelen en bewegen.”

Uit onderzoek gedaan onder 714 leerlingen in groep 4,5 en 6 en 548 leerlingen in groep 6, 7 en 8 blijkt dat er een daling is in overgewicht van 42% naar 25%. Van ernstig overgewicht is er een daling van 18% naar 8%. Dit onderzoek werd gedaan op 10 scholen in Crabbehof, Wielwijk en Krispijn.

Gezonde voeding blijft een belangrijk punt voor scholen om aandacht aan te besteden. Ook al is er een toename van 10% bij dit aantal kinderen dat fruit eet, blijft ‘Doe ff gezond’ dit aanprijzen. “Er hangen nu op scholen in de klassen whiteboards waarop ouders recepten kunnen schrijven voor gezonde hapjes. Ook zijn er nu speciale traktaties op verjaardagen die gezond zijn. Kinderen krijgen meestal met verjaardagen de ongezonde hapjes. Dit was voor de scholen een grote stap om te veranderen, maar ze hebben het gedaan.”

Afgelopen woensdag hield de organisatie een bijeenkomst met leden van het stadsbestuur die met veel enthousiasme aan de plannen willen meewerken. “De wethouders van jeugd en gezondheid waren aanwezig en erkennen het belang van de gezonde leefomgeving. Ze willen eraan mee werken dat Dordrecht een plek wordt die leuk is voor kinderen om buiten te bewegen, naar school lopen en buiten spelen.”

Wil je meer weten over 'Doe ff gezond' kijk dan dit fragment. &t=73s

Meest gelezen

Bewoners beleven waterballet aan de Wilhelminastraat: 'Drollen dreven in de garage'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 22 jul 2025 20:51

Lees ook

Meisje gewond bij steekpartij, politie tasert verdachte

In Ridderkerk-Bolnes is maandagavond een meisje neergestoken. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis...

Johan de Witt, Jacob van Strij, en binnenkort jij? Nieuwe bewoner Groenmarkt gezocht

Altijd al in een Rijksmonument willen wonen? In Dordrecht staat nu Groenmarkt 84 te koop, een gebouw...

Sliedrecht herdenkt ‘vergeten groep oorlogsslachtoffers’

Sliedrecht houdt deze 15 augustus voor de eerste keer een herdenking voor het einde van de Tweede We...

Papendrechter (44) beledigt rechter: ‘De sportschool zou je goed doen, met je dikke pens’

Ongeschikt. Contactgestoord. Een liegrechter, die vanuit zijn ivoren toren over de burger heen braak...

Deze weg waar maanden aan gewerkt wordt is tijdelijk in beide richtingen open

Goed nieuws voor weggebruikers die geregeld over de Burgemeester de Raadtsingel in Dordrecht rijden....

Politie neemt kippen en cavia's in beslag

De politie heeft vorige week meerdere dieren in beslag genomen in Dordrecht, omdat de beestjes niet ...