gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Proosten op Internationale Vrouwendag met nieuwe likeur

1ce16220bf38b4375eed5ac596316bc9.jpg

Al 150 jaar brouwen ze bij Distilleerderij Rutte in de Vriesestraat sterke drank. Daar is nu een nieuwe variant bijgekomen. Een likeur: echte vanille met een tikje amandel en gember, gedoopt tot ‘Dochters van Dordrecht-likeur’. Speciaal voor de viering van deze 8ste maart.

Alexander Eleveld |  | Aangepast op
Want het is vandaag Internationale Vrouwendag. In 1912 werd er voor het eerst stilgestaan bij deze dag in Nederland. En dat was het gevolg van een actie van Clara Zetkin. Zij organiseerde in 1907 de eerste ‘Vrouwenconferentie’ in Stuttgart. Waarbij ze opriep dat politieke partijen zich zouden inzetten voor kiesrecht voor zowel mannen als vrouwen. Het zou overigens nog tot 1919 duren voor vrouwen ook kiesrecht zouden krijgen.

In Dordrecht zit het Platform ‘Vrouwen kunnen alles’ achter de organisatie van de activiteiten op 8 maart. Het was ook hun idee om een likeur te laten brouwen.

Voordat het platform in Dordrecht bestond, kwamen vrouwen ook al bij elkaar. Dat gebeurde iedere vrijdag in het Vrouwenhuis Brood en Rozen, vertelt Mary Ruisch, nu ook lid van het Platform ‘Vrouwen Kunnen Alles’. Vrouwen keken met elkaar een film of gingen gewoon met elkaar in gesprek. We waren het niet altijd eens hoor, grapt Ruisch. Maar het leidde wel tot mooie acties. “Veiligheid voor vrouwen op straat was niet altijd vanzelfsprekend. Die werden ‘s avonds als ze van huis gingen op de fiest lastiggevallen. Nou, zeiden we, dat gaan we dan even veranderen. Dus op een bepaalde vrijdag hebben we afgesproken allemaal op de fiets te komen. Iemand ging die kant op, de ander ging daarheen, de derde ging recht vooruit. En wij fietsten door de stad na 01.00 uur. En als daar een vrouw fietste dan gingen wij ernaast fietsen. En vroegen wij: ind je het eng alleen op straat? Ben je al eens lastig gevallen en wat kunnen wij daaraan doen? Zo maakten wij ons toch zichtbaar. Vrouwen, kom op, niet thuisblijven omdat je niet over straat wil!”

Hoewel er tegenwoordig meer aandacht is voor vrouwenrechten mist Ruisch wel een ontmoetingsplek, zoals het Vrouwenhuis. “Ik zou het leuk vinden als die er weer was. Een plek waar vrouwen makkelijk binnen kunnen komen en kunnen praten over allerlei dingen, dat zou ik heel waardevol vinden.”

Vrouwen als voorbeeld
In de distilleerderij wordt er dinsdagmiddag vooral geproost op wat vrouwen allemaal kunnen bereika een stoer wijf. Omdat ze weliswaar de vrouw van is, maar toch. Ze heeft ook echt een eigen carrière. En ze zegt hele goede dingen. Als je bijvoorbeeld naar haar afscheidsspeech luistert, toen Obama president af was, dat is een geweldig verhaal. En wat zij zegt, is: je moet het wel zelf doen, je kunt niet zeggen: hallo, wij willen rechten hebben. Nee, je moet zelf gewoon aan de slag.”

Het vieren van Internationale Vrouwendag gaat in Dordrecht nog even door. Op zondag 13 maart wordt in De Buitenwacht een bijeenkomst georganiseerd waarbij vrouwen centraal staan. Mannen zijn overigens ook welkom.

Myriam Hendrickx, directeur van Rutte, weet als geen ander dat je je mannetje moet staan in sommige beroepen. Zelf kijk ze op naar sterke, onafhankelijke vrouwen. “Ik vind zelf Michelle Obama een stoer wijf. Omdat ze weliswaar de vrouw van is, maar toch. Ze heeft ook echt een eigen carrière. En ze zegt hele goede dingen. Als je bijvoorbeeld naar haar afscheidsspeech luistert, toen Obama president af was, dat is een geweldig verhaal. En wat zij zegt, is: je moet het wel zelf doen, je kunt niet zeggen: hallo, wij willen rechten hebben. Nee, je moet zelf gewoon aan de slag.”

Het vieren van Internationale Vrouwendag gaat in Dordrecht nog even door. Op zondag 13 maart wordt in De Buitenwacht een bijeenkomst georganiseerd waarbij vrouwen centraal staan. Mannen zijn overigens ook welkom.

Lees ook

foto artikel reactie lijstrekkers streek.jpg

Verrassende verkiezingsuitkomst Papendrecht en Ambacht: 'Overtrof alle verwachtingen'

De rode potloodjes zijn opgeborgen, stemlokalen zijn gesloten en de stemmen zijn geteld. De gemeenteraadsverkiezingen zijn voorbij en de voorlopige uitslagen zijn bekend. Voor twee partijen in onze streek nam de uitslag een verrassende wending. Want zowel de PVV in Papendrecht, als Realistisch Ambacht in Hendrik-Ido-Ambacht hebben de meeste zetels gekregen.

moestuinenfoto.jpg

Opnieuw te veel PFAS in sloten gemeten, gevolgen voor meer moestuinders

Meer moestuineigenaren in onze streek krijgen het advies om geen slootwater meer te gebruiken. In sloten in vier gemeentes zijn hoeveelheden PFAS-stoffen boven de risicogrens van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) gemeten.

fotoaanrijding.png

Motorrijder en automobilist botsen op N3

Een motorrijder en automobilist zijn donderdagochtend op elkaar gebotst op de N3 bij Dordrecht. Beide bestuurders bleven ongedeerd.

66900d7f20a977df34aae16a4cca10dd.jpg

Jeugdevenement komt groepsbegeleiders tekort

De voorbereidingen voor de aankomende editie van de Ridderkerkse Jeugdwielertour 3x2 zijn in volle gang, maar de organisatie loopt tegen één groot probleem aan: ze komen groepsbegeleiders te kort. “We willen niemand teleurstellen, dus we hebben echt meer vrijwilligers nodig.”

fotovoormegan.png

Vreugde bij verkiezingswinnaar: 'Dordrecht snakt naar groenere en socialere koers'

Blijdschap bij de winnaars van de Dordtse gemeenteraadsverkiezingen. GroenLinks-PvdA is de grootste in de stad, gevolgd door de VVD en de VSP. “Het is een fantastische uitslag”, aldus Abdullah Uysal, lijsttrekker van GroenLinks-PvdA.

Winaas 18plus.jpg

Blije gezichten bij deze lokale partij: 'Ontiegelijk fantastisch mooi resultaat!'

Partij 18PLUS heeft bij de gemeenteraadsverkiezingen in Ridderkerk een overtuigende overwinning behaald. Volgens de voorlopige uitslagen groeit de partij van 7 naar maar liefst 12 zetels en wordt daarmee veruit de grootste politieke kracht in de gemeente.