gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

ProRail vreest vaker uitval treinen door zieke verkeersleiders

e69006f6b27d71a491b1d7bd5256468a

Problemen met treinuitval door ziekte onder verkeersleiders van ProRail kunnen in de toekomst vaker voorkomen. Dat zegt het bedrijf tegen Rijnmond. Doordat een zieke treinverkeersleider niet vervangen kon worden, reden er donderdag urenlang geen treinen tussen Dordrecht en Gorinchem.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Er is al langere tijd een tekort aan treinverkeersleiders", zegt Andy Wiemer van ProRail. "En donderdagmorgen kon die persoon écht niet vervangen worden. Dan vallen er dus treinen uit."

De treinen in onze regio worden in de gaten gehouden door de post van ProRail in Rotterdam. Daar viel donderdag door ziekte een gat op de plek waar de Merwede-Linge-Lijn in de gaten wordt gehouden.


"We zijn al jaren op zoek naar treinverkeersleiders", gaat Wiemer verder. "Net als de luchtverkeersleiders zijn die heel moeilijk te vinden. Maar door de kou neemt het ziekteverzuim toe én vanwege corona mogen mensen vaker niet naar het werk komen. Vaak kunnen we dat door flexibiliteit van het personeel nog opvangen, maar nu was het écht niet meer te doen."

Aanvankelijk zag het er naar uit dat er tot in de middag geen treinen zouden rijden, maar doordat iemand is ingesprongen konden de treinen om 09:00 uur alweer vertrekken.


"We doen heel erg ons best om extra personeel aan te trekken, maar het opleiden van die mensen duurt ook nog eens lang", zegt Wiemer. "Dus ik kan inderdaad niet uitsluiten dat dit in de toekomst vaker gaat gebeuren."


"De opleiding tot verkeersleider van ProRail is pittig. Je moet echt stalen ballen hebben, wil je bij ons kunnen komen. Maar we betalen wel goed."

Lees ook

pexels-ekaterina-bolovtsova-6077326

Ook tweede verzoek Ridderkerk tegen regionale samenwerking door rechter toegewezen

De provincie Zuid-Holland mag voorlopig geen verdere stappen zetten om Ridderkerk te verplichten deel te nemen aan een regionale samenwerking voor woonruimteverdeling. Zo heeft de voorzieningenrechter van de Raad van State geconcludeerd. Het is het tweede verzoek van de gemeente Ridderkerk om een voorlopige voorziening die wordt toegewezen.

zand

Van een gloednieuw fietspad tot een beveiliger: zo komt je straks veilig de rivier over

Om het voor reizigers makkelijker te maken, wordt er een fietspad aangelegd aan de Kerkedreef in Dordrecht. Zo kan de speciale pont op een veiligere manier worden bereikt, zodra de werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug starten. En ook aan de overkant wordt er hard gewerkt om alles klaar te maken.

INV.20266.313-34173-247329

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht – Schalke 04 II (3-0)

De kop is eraf voor FC Dordrecht, dat zaterdag een 3-0 oefenzege op Schalke 04 II boekte. De goals kwamen van aanvoerder Sem Valk, spits Yunus Younous en de recent in het huwelijksbootje gestapte Nicolas Rossi.

afvalzakken

Tegen afvaloverlast: 270 euro betalen als vuilnis onjuist wordt aangeboden

Wie vanaf deze maand afval verkeerd aanbiedt, kan in Dordrecht een flinke prent krijgen. Naast de opruimkosten van 160 euro zullen bewoners die hun afval onjuist plaatsen vanaf 1 juli ook een boete moeten betalen van 110 euro.

Wantijbad 02

Na weken vertraging gaat dit zwembad eindelijk open: ‘Erg goed nieuws!’

Buitenbadminnend Dordrecht heeft er vanaf woensdagochtend weer een optie bij: het Wantijbad opent na een langere winterslaap dan normaal de deuren. Vanaf 10.00 zijn badgasten weer welkom.

foto artikel leny

Leny (87) is al meer dan dertig jaar vrijwilliger en geniet nog steeds: 'Plantjes zijn altijd blij'

Tuinieren, snoeien en planten. Dat zijn de dingen die de 87-jarige Leny Mars het liefste doet. En al deze hobby’s combineert Leny al jaren bij haar vrijwilligerswerk bij Arboretum Munnike Park. Een botanische tuin midden in Zwijndrecht. “Het is een vrij leven en ik heb het altijd leuk gevonden.”