gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

ProRail vreest vaker uitval treinen door zieke verkeersleiders

e69006f6b27d71a491b1d7bd5256468a

Problemen met treinuitval door ziekte onder verkeersleiders van ProRail kunnen in de toekomst vaker voorkomen. Dat zegt het bedrijf tegen Rijnmond. Doordat een zieke treinverkeersleider niet vervangen kon worden, reden er donderdag urenlang geen treinen tussen Dordrecht en Gorinchem.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Er is al langere tijd een tekort aan treinverkeersleiders", zegt Andy Wiemer van ProRail. "En donderdagmorgen kon die persoon écht niet vervangen worden. Dan vallen er dus treinen uit."

De treinen in onze regio worden in de gaten gehouden door de post van ProRail in Rotterdam. Daar viel donderdag door ziekte een gat op de plek waar de Merwede-Linge-Lijn in de gaten wordt gehouden.


"We zijn al jaren op zoek naar treinverkeersleiders", gaat Wiemer verder. "Net als de luchtverkeersleiders zijn die heel moeilijk te vinden. Maar door de kou neemt het ziekteverzuim toe én vanwege corona mogen mensen vaker niet naar het werk komen. Vaak kunnen we dat door flexibiliteit van het personeel nog opvangen, maar nu was het écht niet meer te doen."

Aanvankelijk zag het er naar uit dat er tot in de middag geen treinen zouden rijden, maar doordat iemand is ingesprongen konden de treinen om 09:00 uur alweer vertrekken.


"We doen heel erg ons best om extra personeel aan te trekken, maar het opleiden van die mensen duurt ook nog eens lang", zegt Wiemer. "Dus ik kan inderdaad niet uitsluiten dat dit in de toekomst vaker gaat gebeuren."


"De opleiding tot verkeersleider van ProRail is pittig. Je moet echt stalen ballen hebben, wil je bij ons kunnen komen. Maar we betalen wel goed."

Lees ook

Point Blur_Sep052026_101224

Voorkant van auto in brand in Dubbeldam

Een zwarte personenauto is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand. Het voertuig stond geparkeerd in de Platanenlaan in de Dordtse wijk Dubbeldam.

WhatsApp Image 2026-09-08 at 12.29.43

Dordtse buurtbeweging Groene Buur genomineerd voor Gouden Eekhoorn Award

Buurtbeweging Groene Buur maakt kans op een ASN Gouden Eekhoorn Award. Het initiatief is één van de tien finalisten van de landelijke prijs voor mensen en organisaties die bijdragen aan een mooiere toekomst. Ook in Dordrecht is Groene Buur actief. De lokale coördinator Leanne Stange hoopt vooral dat de nominatie meer Dordtenaren enthousiast maakt om met groen aan de slag te gaan.

Foto website

Extra bescherming voor brugkelder tijdens tweede passage hoge scheepvaart

Rijkswaterstaat neemt extra maatregelen om de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart goed te laten verlopen. Komend weekend kunnen hoge schepen de brug namelijk weer voor de enige keer deze maand passeren en daarbij moet schade aan de brugkelder en de schepen zelf worden voorkomen.

foto tappunt zwi

Met vazen en gieters naar noodwaterpunt: ‘Het kan zomaar nodig zijn’

Wat als een wijk ineens zonder drinkwater zit? Waterbedrijven, hulpdiensten en gemeenten zijn daarop voorbereid, maar dat moet ook in de praktijk geoefend worden. “De kans dat zoiets gebeurt is niet groot, maar altijd aanwezig.”

opma romy kersten

Ad spreekt Romy Kersten: hoe vergaat het deze jonge ‘godfluencer’?

In een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik in gesprek met Romy Kersten. Niet-gelovig opgevoed, toch heeft de Dordtse op latere leeftijd gekozen voor de weg van de Heer. En inmiddels verspreidt ze het woord van God aan honderdduizenden volgers op internet.

appelboom 2

Gratis boom of struik: gemeente roept bewoners op om hun tuinen te vergroenen

Inwoners van Hardinxveld-Giessendam kunnen hun tuin vergroenen met een boom, struik of plantenpakket van de gemeente. Dit initiatief komt voort uit het groenbeleidsplan van de gemeente.