gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

ProRail vreest vaker uitval treinen door zieke verkeersleiders

e69006f6b27d71a491b1d7bd5256468a

Problemen met treinuitval door ziekte onder verkeersleiders van ProRail kunnen in de toekomst vaker voorkomen. Dat zegt het bedrijf tegen Rijnmond. Doordat een zieke treinverkeersleider niet vervangen kon worden, reden er donderdag urenlang geen treinen tussen Dordrecht en Gorinchem.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Er is al langere tijd een tekort aan treinverkeersleiders", zegt Andy Wiemer van ProRail. "En donderdagmorgen kon die persoon écht niet vervangen worden. Dan vallen er dus treinen uit."

De treinen in onze regio worden in de gaten gehouden door de post van ProRail in Rotterdam. Daar viel donderdag door ziekte een gat op de plek waar de Merwede-Linge-Lijn in de gaten wordt gehouden.


"We zijn al jaren op zoek naar treinverkeersleiders", gaat Wiemer verder. "Net als de luchtverkeersleiders zijn die heel moeilijk te vinden. Maar door de kou neemt het ziekteverzuim toe én vanwege corona mogen mensen vaker niet naar het werk komen. Vaak kunnen we dat door flexibiliteit van het personeel nog opvangen, maar nu was het écht niet meer te doen."

Aanvankelijk zag het er naar uit dat er tot in de middag geen treinen zouden rijden, maar doordat iemand is ingesprongen konden de treinen om 09:00 uur alweer vertrekken.


"We doen heel erg ons best om extra personeel aan te trekken, maar het opleiden van die mensen duurt ook nog eens lang", zegt Wiemer. "Dus ik kan inderdaad niet uitsluiten dat dit in de toekomst vaker gaat gebeuren."


"De opleiding tot verkeersleider van ProRail is pittig. Je moet echt stalen ballen hebben, wil je bij ons kunnen komen. Maar we betalen wel goed."

Lees ook

parkerencontantloos

Parkeren bij ziekenhuis kan niet meer contant worden betaald

Wie regelmatig met de auto naar het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht gaat, moet er rekening mee houden dat er binnenkort niet meer contant kan worden betaald voor het parkeren. De eigenaar van het parkeerterrein, de gemeente Dordrecht, heeft dit besloten.

lottevandrunen1

Lotte van Drunen wint in eigen land: 'Dit betekent veel'

Lotte van Drunen is naar de derde plaats geklommen in het wereldkampioenschap motorcross. De Sliedrechtse wist beide manches van haar thuisrace in Arnhem te winnen.

Schermafdruk op 2026-08-13 12-21-57

Sluis twee dagen dicht vanwege droogte

Door de toenemende droogte is Schutsluis Kolffgemaal in Hardinxveld-Giessendam twee dagen gestremd. Waterschap Rivierenland sluit de sluis deze donderdag en vrijdag om water te besparen.

googlestreetviewa16a15

Rijstrook op fly-over van A16 naar A15 dicht door sinkhole

Rijkswaterstaat heeft de linkerrijstrook van de fly-over van de A16 naar de A15 bij knooppunt Ridderkerk voorlopig afgesloten. Onder het wegdek aan het einde van de fly-over is door regenwater een spoelgat ontstaan, een zogenoemd sinkhole.

architectuuraward

Pand aluminiumbedrijf kanshebber architectuurprijs

Het gebouw van het Zwijndrechtse aluminiumbedrijf Aluned staat op de longlist voor een Transformatie en Renovatie Award. Dit is het tweede gebouw in onze streek dat kanshebber is voor een architectuurprijs. Naast Aluned zijn er nog 61 andere gebouwen in Nederland en België die kans maken op de prijs.

mishandelingconducteur

Verdachte mishandelt treinconducteur, politie brengt beelden naar buiten

De politie is op zoek naar een vermoedelijk minderjarige verdachte die in november vorig jaar een treinconducteur bij station Sliedrecht heeft mishandeld. Beelden van het incident en van de verdachte zijn maandag naar buiten gebracht.