gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

ProRail vreest vaker uitval treinen door zieke verkeersleiders

e69006f6b27d71a491b1d7bd5256468a

Problemen met treinuitval door ziekte onder verkeersleiders van ProRail kunnen in de toekomst vaker voorkomen. Dat zegt het bedrijf tegen Rijnmond. Doordat een zieke treinverkeersleider niet vervangen kon worden, reden er donderdag urenlang geen treinen tussen Dordrecht en Gorinchem.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Er is al langere tijd een tekort aan treinverkeersleiders", zegt Andy Wiemer van ProRail. "En donderdagmorgen kon die persoon écht niet vervangen worden. Dan vallen er dus treinen uit."

De treinen in onze regio worden in de gaten gehouden door de post van ProRail in Rotterdam. Daar viel donderdag door ziekte een gat op de plek waar de Merwede-Linge-Lijn in de gaten wordt gehouden.


"We zijn al jaren op zoek naar treinverkeersleiders", gaat Wiemer verder. "Net als de luchtverkeersleiders zijn die heel moeilijk te vinden. Maar door de kou neemt het ziekteverzuim toe én vanwege corona mogen mensen vaker niet naar het werk komen. Vaak kunnen we dat door flexibiliteit van het personeel nog opvangen, maar nu was het écht niet meer te doen."

Aanvankelijk zag het er naar uit dat er tot in de middag geen treinen zouden rijden, maar doordat iemand is ingesprongen konden de treinen om 09:00 uur alweer vertrekken.


"We doen heel erg ons best om extra personeel aan te trekken, maar het opleiden van die mensen duurt ook nog eens lang", zegt Wiemer. "Dus ik kan inderdaad niet uitsluiten dat dit in de toekomst vaker gaat gebeuren."


"De opleiding tot verkeersleider van ProRail is pittig. Je moet echt stalen ballen hebben, wil je bij ons kunnen komen. Maar we betalen wel goed."

Lees ook

ouwejonges

'Ouwe Jonges' zijn weer terug

Aan de stamtafel van RTV Dordrecht wordt zondagmiddag in sneltreinvaart het nieuws van de afgelopen zomer besproken. Ron van de Rhee, Ad van den Herik en Thijs Blom waren er een paar maandjes tussenuit, maar pakken hun maandelijkse terugblik weer op met serieuze beschouwingen en een knipoog.

artikelfoto tandarts

Tandarts te duur? Deze artsen helpen mensen bij klachten

Wie wel met kiespijn rondloopt, maar geen geld heeft voor een bezoek aan de tandarts, kan op zaterdag 10 oktober terecht tijdens de Tandartsdag. In meerdere gemeenten in de Drechtsteden kunnen mensen met urgente klachten die dag gratis worden behandeld. Stichting ANDERS organiseert de dag voor de tweede keer.

Rita en Els foto 2

Rita (73) en Els (68) hebben misschien wel het mooiste uitzicht op de afgesloten brug

Vanaf hun balkon hebben Rita van Zelm (73) en Els Alderlieste (68) misschien wel het meest spectaculaire uitzicht op alles wat er rondom de werkzaamheden van de Papendrechtsebrug gebeurt. Zij zijn bewoners van appartementencomplex Huys de Merwede in Papendrecht, pal aan de rivier.

sportdocentamberrijnmond

Na dagen in file gooit sportdocent Amber het roer om: ‘Ben gaan hardlopen naar huis’

Het is een bekende frustratie voor veel streekgenoten. Na een lange werkdag is het op de bomvolle wegen aansluiten geblazen. Amber van der Elst uit Dordrecht was de dagelijkse avondspits beu en besloot van de nood een deugd te maken. “Ik heb mijn rugzak omgedaan en ben 17 kilometer naar huis gaan hardlopen.”

IMG_7482

Automobilisten opgelet: nachtafsluitingen N3 op komst komende week

Verschillende delen van de N3 zijn komende donderdag- of vrijdagnacht dicht. Het gaat om stukken weg aan zowel de Dordtse als Papendrechtse kant.

foto ongeluk wielwijk apotheek

Bestuurster rijdt tegen muur van apotheek, vrouw nagekeken

Een automobilist is woensdag tegen de gevel van een apotheek gebotst in Dordrecht. De vrouw is ter plaatse gecontroleerd, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.