gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

ProRail vreest vaker uitval treinen door zieke verkeersleiders

e69006f6b27d71a491b1d7bd5256468a

Problemen met treinuitval door ziekte onder verkeersleiders van ProRail kunnen in de toekomst vaker voorkomen. Dat zegt het bedrijf tegen Rijnmond. Doordat een zieke treinverkeersleider niet vervangen kon worden, reden er donderdag urenlang geen treinen tussen Dordrecht en Gorinchem.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Er is al langere tijd een tekort aan treinverkeersleiders", zegt Andy Wiemer van ProRail. "En donderdagmorgen kon die persoon écht niet vervangen worden. Dan vallen er dus treinen uit."

De treinen in onze regio worden in de gaten gehouden door de post van ProRail in Rotterdam. Daar viel donderdag door ziekte een gat op de plek waar de Merwede-Linge-Lijn in de gaten wordt gehouden.


"We zijn al jaren op zoek naar treinverkeersleiders", gaat Wiemer verder. "Net als de luchtverkeersleiders zijn die heel moeilijk te vinden. Maar door de kou neemt het ziekteverzuim toe én vanwege corona mogen mensen vaker niet naar het werk komen. Vaak kunnen we dat door flexibiliteit van het personeel nog opvangen, maar nu was het écht niet meer te doen."

Aanvankelijk zag het er naar uit dat er tot in de middag geen treinen zouden rijden, maar doordat iemand is ingesprongen konden de treinen om 09:00 uur alweer vertrekken.


"We doen heel erg ons best om extra personeel aan te trekken, maar het opleiden van die mensen duurt ook nog eens lang", zegt Wiemer. "Dus ik kan inderdaad niet uitsluiten dat dit in de toekomst vaker gaat gebeuren."


"De opleiding tot verkeersleider van ProRail is pittig. Je moet echt stalen ballen hebben, wil je bij ons kunnen komen. Maar we betalen wel goed."

Lees ook

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHAPENHERDER

Herder Maria zorgt er dagelijks voor dat haar schaapjes op het droge staan

De gemeente Ridderkerk zet schapen in voor natuurlijke begrazing van stukken groen in het dorp. Deze schapen moeten verzorgd worden en wanneer nodig verplaatst worden tussen de stukken groen. Megan is benieuwd hoe het verplaatsen van deze schapen in z’n werk gaat, dus neemt herder Maria van de Velde haar mee.

herdenking gebroeders De Witt

Politieke moord op gebroeders De Witt voor 10e keer herdacht: 'Het leeft in Dordrecht'

Opgehangen lichamen en kleding en ledematen verkocht op een veiling. Dat is hoe het leven van de gebroeders De Witt 354 jaar geleden ten einde kwam. Donderdagavond wordt in Dordrecht bij het standbeeld van de broers op de Vismarkt voor de tiende keer stilgestaan bij de dood van Johan en Cornelis de Witt. Dat de herdenking jaarlijks zou terugkeren had organisator Ben Corino bij de eerste keer in 2017 nooit verwacht.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met filmmaker Martijn Vonck

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt in gesprek met de jonge filmmaker Martijn Vonck. Hij bracht onlangs een video uit waarin Dordrecht centraal staat en waar de liefde voor de stad vanaf straalt.

beeldvoorstraat

Tranen en bloemen in straat waar peuter verongelukte: ‘Dit heeft heel veel impact’

Rozen, tekeningen en knuffeltjes. Op de Dordtse Voorstraat worden donderdagochtend steeds meer steunbetuigingen geplaatst op de plek van een fataal ongeluk een dag eerder. Een jong kind kwam na een aanrijding met een bestelbus om het leven. "Ik werd wakker met een knoop in mijn maag."

nk20260828NKS01156

FC Dordrecht met ruime cijfers onderuit op Volendamse kermisavond

FC Dordrecht is hard onderuit gegaan op bezoek bij FC Volendam. De formatie van trainer Paul Nuijten verloor met 6-1, mede dankzij eigen fouten in de opbouw. Vier doelpunten van Henk Veerman deden de Schapekoppen definitief de das om, Vetkal scoorde aan Dordtse kant.

Dordrecht Pride

Extra veiligheidsmaatregelen tijdens Dordrecht Pride: ‘Het gevoel van veiligheid staat voorop’

De organisatie van Dordrecht Pride neemt dit jaar extra veiligheidsmaatregelen tijdens het evenement. Nog met evenveel enthousiasme als de tien eerdere edities wordt door voorzitter en oprichter Lennart Lenskens uitgekeken naar de editie van dit jaar. Toch zijn er ook zorgen.