gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

ProRail wakker geschud door vernietigend rapport

177ac635f812dfd18e9ecec0a12a3c29

"We zijn niet geschrokken, maar wel op scherp gezet door het rapport van de Inspectie Leefbaarheid en Transport". Dit zegt Coen van Kranenburg namens ProRail in reactie op een rapport waarin geconcludeerd wordt dat de veiligheid op Kijfhoek onvoldoende geborgd is.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
De Inspectie, die optreedt namens het ministerie van Infrastructuur en Milieu, heeft het groot onderhoud op het grootste rangeerterrein van Europa stilgelegd tot de veiligheid voor de spoorwerkers en de omgeving weer gegarandeerd is.

Volgens de inspectie vindt spoorbeheerder ProRail "rangeren belangrijker dan veiligheid" en is er ook iets grondig mis met de werkcultuur'. Veiligheidsprocedures worden niet nageleefd en er wordt niet op toegezien dat dat wel gebeurt.

"Dit rapport bevestigt onze vermoedens. We zijn blij dat de Inspectie ingrijpt en er nu gewerkt gaat worden aan verbeteringen. Dat is belangrijk voor onze inwoners", reageert loco-burgemeester Jacqueline van Dongen van de gemeente Zwijndrecht.

"Als je jarenlang volgens vaste patronen werkt, sluipt er kennelijk soms wat gemakzucht in. Dat mag natuurlijk niet, dus we gaan er hard aan werken om de scherpte weer terug te krijgen", zegt Van Kranenburg.

Cultuuromslagen zijn soms zeer tijdrovende processen en tijd kost geld, maar ProRail heeft geen datum voor ogen waarop alles weer op orde moet zijn. "Het belangrijkste is dat de veiligheid weer optimaal wordt en het vertrouwen van de omgeving terugkeert."

Ook Zwijndrecht ziet dat zo, beaamt Van Dongen: "We doen het samen, dus met alle betrokken partijen."


Lees ook

scheepvaartbegeleiding

Toch wél scheepvaartbegeleiding in de nacht ondanks personeelstekort

Schepen in en om Dordrecht worden voorlopig toch ook in de nacht begeleid. Rijkswaterstaat zou de nachtelijke scheepvaartbegeleiding vanuit de Verkeerscentrale Dordrecht vanaf 15 september schrappen vanwege aanhoudende personeelstekorten, maar heeft nu een alternatief gevonden.

archieffotopolitie

Moeder springt met baby van balkon om te ontsnappen aan mishandeling: man opgepakt

De politie heeft zondagavond in Ridderkerk iemand aangehouden voor het mishandelen van een vrouw in een flatwoning. Die sprong met haar baby in paniek vanaf het balkon naar beneden. Een speciaal team van de politie wist de 35-jarige man in de buurt van de woning te arresteren, meldt Rijnmond.

politiestock

Dordtenaar raakt gewond bij schietpartij in Breda

Een 20-jarige Dordtenaar is in de nacht van zaterdag op zondag gewond geraakt bij een schietpartij in Breda. Het slachtoffer werd beschoten op de Tolbrugstraat en is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht.

nepagentbureaurijnmond

Verdachte die sieraden van 88-jarige steelt, meldt zich niet: politie toont hem nu herkenbaar

De man die ervan wordt verdacht een 88-jarige vrouw uit Dordrecht met een babbeltruc te hebben bestolen, wordt nu herkenbaar getoond. Hij kreeg vorige week na de uitzending van Bureau Rijnmond de kans zichzelf bij de politie te melden, maar heeft dat niet gedaan.

nk20260905NKS01972

Bij FC Dordrecht is iedereen het erover eens: ‘Dit is een schandalige prestatie’

Voor het tweede duel op rij kreeg FC Dordrecht zes tegengoals om de oren. De gatenkaas achterin vormde de basis van de 3-6 nederlaag zaterdag tegen Jong AZ, dat beduidend efficiënter was in het foutenfestival.

sliedrechtdrone

Inwoners denken mee over wonen in Sliedrecht

Wat is er nodig om goed en passend wonen mogelijk te maken voor iedereen? Om dat beter in kaart te krijgen, kunnen inwoners van Sliedrecht tot en met 28 september een enquête invullen. De antwoorden vormen voor de gemeente een belangrijke basis in het vormen van een nieuwe woonvisie.