Dordrecht, Netherlands

ProRail wakker geschud door vernietigend rapport

"We zijn niet geschrokken, maar wel op scherp gezet door het rapport van de Inspectie Leefbaarheid en Transport". Dit zegt Coen van Kranenburg namens ProRail in reactie op een rapport waarin geconcludeerd wordt dat de veiligheid op Kijfhoek onvoldoende geborgd is.
Jordy Nijenhuis | 7 augustus 2018 17:41 | Aangepast op 7 augustus 2018 17:41
De Inspectie, die optreedt namens het ministerie van Infrastructuur en Milieu, heeft het groot onderhoud op het grootste rangeerterrein van Europa stilgelegd tot de veiligheid voor de spoorwerkers en de omgeving weer gegarandeerd is.

Volgens de inspectie vindt spoorbeheerder ProRail "rangeren belangrijker dan veiligheid" en is er ook iets grondig mis met de werkcultuur'. Veiligheidsprocedures worden niet nageleefd en er wordt niet op toegezien dat dat wel gebeurt.

"Dit rapport bevestigt onze vermoedens. We zijn blij dat de Inspectie ingrijpt en er nu gewerkt gaat worden aan verbeteringen. Dat is belangrijk voor onze inwoners", reageert loco-burgemeester Jacqueline van Dongen van de gemeente Zwijndrecht.

"Als je jarenlang volgens vaste patronen werkt, sluipt er kennelijk soms wat gemakzucht in. Dat mag natuurlijk niet, dus we gaan er hard aan werken om de scherpte weer terug te krijgen", zegt Van Kranenburg.

Cultuuromslagen zijn soms zeer tijdrovende processen en tijd kost geld, maar ProRail heeft geen datum voor ogen waarop alles weer op orde moet zijn. "Het belangrijkste is dat de veiligheid weer optimaal wordt en het vertrouwen van de omgeving terugkeert."

Ook Zwijndrecht ziet dat zo, beaamt Van Dongen: "We doen het samen, dus met alle betrokken partijen."


Meest gelezen

Roy en Ria van woonboot gestuurd: ‘We worden de dakloosheid ingejaagd’

Coen Theuwis | Redactie Streek 56 | 17 jun 2025 21:00

Lees ook

Heb jij het RTV Dordrecht-magazine al gelezen?

Na televisie, radio, online en sociale media is de omroep nu ook actief 'op papier'. Sinds half mei ...

Jonge oplichters slaan toe: honderden mobieltjes gestolen met valse ID’s

Jonge fraudeurs uit Noord en Zuid-Holland hebben in Molenlanden op gewiekste wijze mobiele telefoons...

Drie autobranden binnen vijf dagen in dezelfde straat

De brandweer is in de afgelopen nachten in totaal drie keer uitgerukt naar de Alblasserdamse Zeevaar...

FC Dordrecht terug op het veld: dertig spelers, nog geen nieuwe trainer

FC Dordrecht is maandag begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe Keuken Kampioen Divisie-seizoen....

Zien! Het oude postkantoor is terug in het centrum en zo ziet dat eruit

Uit het oog, maar niet uit het hart: én nu weer te zien. Het digitale 3D model van het oude postkant...

Zware mishandeling Statenplein leidt tot hersenschudding en gebroken neus

Op het Statenplein in Dordrecht is in de nacht van 13 op 14 juni een 29-jarige Dordtenaar mishandeld...