gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

ProRail wakker geschud door vernietigend rapport

177ac635f812dfd18e9ecec0a12a3c29.jpg

"We zijn niet geschrokken, maar wel op scherp gezet door het rapport van de Inspectie Leefbaarheid en Transport". Dit zegt Coen van Kranenburg namens ProRail in reactie op een rapport waarin geconcludeerd wordt dat de veiligheid op Kijfhoek onvoldoende geborgd is.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
De Inspectie, die optreedt namens het ministerie van Infrastructuur en Milieu, heeft het groot onderhoud op het grootste rangeerterrein van Europa stilgelegd tot de veiligheid voor de spoorwerkers en de omgeving weer gegarandeerd is.

Volgens de inspectie vindt spoorbeheerder ProRail "rangeren belangrijker dan veiligheid" en is er ook iets grondig mis met de werkcultuur'. Veiligheidsprocedures worden niet nageleefd en er wordt niet op toegezien dat dat wel gebeurt.

"Dit rapport bevestigt onze vermoedens. We zijn blij dat de Inspectie ingrijpt en er nu gewerkt gaat worden aan verbeteringen. Dat is belangrijk voor onze inwoners", reageert loco-burgemeester Jacqueline van Dongen van de gemeente Zwijndrecht.

"Als je jarenlang volgens vaste patronen werkt, sluipt er kennelijk soms wat gemakzucht in. Dat mag natuurlijk niet, dus we gaan er hard aan werken om de scherpte weer terug te krijgen", zegt Van Kranenburg.

Cultuuromslagen zijn soms zeer tijdrovende processen en tijd kost geld, maar ProRail heeft geen datum voor ogen waarop alles weer op orde moet zijn. "Het belangrijkste is dat de veiligheid weer optimaal wordt en het vertrouwen van de omgeving terugkeert."

Ook Zwijndrecht ziet dat zo, beaamt Van Dongen: "We doen het samen, dus met alle betrokken partijen."


Lees ook

concert4mei.png

Zondag op TV Dordrecht: 4 mei Herdenkingsconcert

Deze zondag is op TV Dordrecht een registratie te zien van het '4 mei Herdenkingsconcert' van Stichting Dordtissimo van afgelopen maandag in een volle Trinitatiskapel.

casenbramnaarmarokko.jpeg

Deze twee Dordtenaren pakken de fiets naar Marokko: ‘Wel een stukkie’

Cas en Bram, twee 24-jarige vrienden uit Dordrecht, zijn fietsend onderweg naar Marokko. Binnen twee maanden gaan ze zo’n 3.500 kilometer afleggen om uiteindelijk in Marrakesh te komen. “Dan zit je ineens op een ander continent, dat is ook wel cool”, aldus de jongens.

veiligheidsliedrechtpixabay.png

Gemeente vraagt meningen van Sliedrechters over veiligheid

Inwoners van Sliedrecht kunnen meedenken over de veiligheid in hun dorp. Door middel van een online vragenlijst wil de gemeente inventariseren welke veiligheidsproblemen de inwoners belangrijk vinden. De antwoorden neemt de gemeente mee in het nieuwe integraal veiligheidsplan.

FC Dordrecht tegen ADO

Sjoerd Ars is de nieuwe technisch manager van FC Dordrecht

In de zoektocht naar een nieuwe technisch manager is FC Dordrecht uitgekomen bij de 42-jarige Sjoerd Ars. De goaltjesdief van weleer zet zijn krabbel onder een contract voor één jaar bij de Schapenkoppen en treedt per direct in dienst. Ars was eerder tussen 2018 en 2023 werkzaam als technisch manager bij Fortuna Sittard.

fotopapbrug.png

Maandenlange megaklus aan deze 'oudere dame', dit gaat er gebeuren

De Papendrechtsebrug gaat vanaf juli negen maanden dicht voor al het verkeer. In die tijd staat een grote klus op de planning, want zowel het vaste als het beweegbare deel wordt aangepakt. Wat gaat er precies gebeuren? Arthur en Marcel geven namens Rijkswaterstaat antwoord op die vraag.

pixabayschutting.png

'Inbrekers' blijken 14-jarigen die hun huis proberen te ontglippen: 'Verkeerde timing'

Agenten keken vreemd op toen zij midden in de nacht twee personen over een schutting zagen klimmen in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het bleken echter geen inbrekers te zijn, maar twee 14-jarige jongens die midden in de nacht stiekem probeerden hun huis te verlaten.