Dordrecht, Netherlands

Prorail zat fout

De gemeente zoekt met omwonenden en Prorail naar een oplossing voor de groenstrook langs het spoor bij de Nieuweweg in Nieuw Krispijn. Prorail liet afgelopen weekend bomen kappen, maar had daar geen toestemming voor.
Peter Tromp | 26 oktober 2016 13:47 | Aangepast op 26 oktober 2016 13:47
Bewoners zijn boos op Prorail. Het liep zaterdag bijna op een handgemeen uit toen een radeloze bewoner één van de bomenzagers een duwtje gaf. Bewoners was enkele jaren geleden toegezegd dat de bomen zouden blijven staan. Ze vormen een groene buffer tussen de woningen en de spoorlijn met het daarachter gelegen Leerpark.

Prorail mocht de bomen niet kappen. Er was wel over gesproken met de gemeente, maar de benodigde toestemming was niet verleend.

De bomen waren eigendom van de gemeente. Die wil dat de buffer wordt hersteld. “Dat zou kunnen betekenen dat er nieuwe bomen worden geplant. We hebben het niet over een schutting of iets dergelijks”, zegt een woordvoerder van de gemeente.

PvdA-raadslid Jacqueline van den Bergh heeft het college om opheldering gevraagd. Zij wil weten hoe dit kon gebeuren en wat überhaupt de reden is dat de bomen weg moesten. “Ik vind dat er sowieso geen gezonde bomen gekapt moeten worden zonder goede reden. Ik heb het college gewoon een e-mail gestuurd, want dat werkt sneller dan een artikel 40-traject. Dan duurt het weken voordat er antwoord komt”, zegt van den Bergh.
  

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Tunnel deels dicht en lange file na botsing meerdere auto's en vrachtwagen

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 28 nov 2025 11:39

Lees ook

CrownPoint mogelijk langer open: Dordrecht wacht op flexwoningen voor Oekraïners

Oekraïense vluchtelingen in Dordrecht lijken nog langer dan verwacht te gaan verblijven in de opvang...

Allerzielen-concert zondag op TV Dordrecht

Op de laatste zondag van november staan we op TV Dordrecht op een bijzondere manier stil bij mensen ...

Deze muziekvereniging is springlevend: ‘De coronadip hebben we achter ons gelaten’

Het eeuwfeest van een van oudste muziekverenigingen van Dordrecht komt ten eind. Deze zaterdag wordt...

FC Dordrecht blijft worstelen in eigen huis: ‘We misten agressiviteit’

In de afgelopen twee seizoenen verloor FC Dordrecht amper in thuisduels, maar sinds de zomer ging he...

FC Dordrecht door rampkwartier met lege handen tegen Jong FC Utrecht

FC Dordrecht heeft de zege op Roda JC geen goed vervolg kunnen geven. De ploeterende ploeg verloor v...

Twee messen en één pistool ingeleverd tijdens speciale actie

De wapeninleveractie in Zwijndrecht heeft donderdag twee messen en een alarmpistool opgeleverd. Inwo...