gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Prorail zat fout

De gemeente zoekt met omwonenden en Prorail naar een oplossing voor de groenstrook langs het spoor bij de Nieuweweg in Nieuw Krispijn. Prorail liet afgelopen weekend bomen kappen, maar had daar geen toestemming voor.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Bewoners zijn boos op Prorail. Het liep zaterdag bijna op een handgemeen uit toen een radeloze bewoner één van de bomenzagers een duwtje gaf. Bewoners was enkele jaren geleden toegezegd dat de bomen zouden blijven staan. Ze vormen een groene buffer tussen de woningen en de spoorlijn met het daarachter gelegen Leerpark.

Prorail mocht de bomen niet kappen. Er was wel over gesproken met de gemeente, maar de benodigde toestemming was niet verleend.

De bomen waren eigendom van de gemeente. Die wil dat de buffer wordt hersteld. “Dat zou kunnen betekenen dat er nieuwe bomen worden geplant. We hebben het niet over een schutting of iets dergelijks”, zegt een woordvoerder van de gemeente.

PvdA-raadslid Jacqueline van den Bergh heeft het college om opheldering gevraagd. Zij wil weten hoe dit kon gebeuren en wat überhaupt de reden is dat de bomen weg moesten. “Ik vind dat er sowieso geen gezonde bomen gekapt moeten worden zonder goede reden. Ik heb het college gewoon een e-mail gestuurd, want dat werkt sneller dan een artikel 40-traject. Dan duurt het weken voordat er antwoord komt”, zegt van den Bergh.
  

Lees ook

baanhoekbrug

Let op: vanaf maandag is fietspad Baanhoekbrug voor 9 maanden dicht

Wie met de fiets van Dordrecht naar Sliedrecht of andersom wil, kan de komende negen maanden geen gebruik maken van de Baanhoekbrug. Het fietspad wordt maandagochtend om 07.00 uur afgesloten, vanwege de aankomende werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug.

artikelfoto kazerne SLIE

Na decennia verhuist brandweer uit centrum Sliedrecht: 'Brok historie'

Dinsdagavond staat er iets bijzonders te gebeuren: de brandweer van Sliedrecht vertrekt uit het hart van het dorp en betrekt een nieuwe kazerne aan de Rijnstraat. De nieuwe brandweerkazerne is vanaf dan gevestigd in het voormalige politiebureau aan de rand van Sliedrecht. Omwonenden van de oude stek gaan de brandweer wel missen.

pexels-ekaterina-bolovtsova-6077326

Ook tweede verzoek Ridderkerk tegen regionale samenwerking door rechter toegewezen

De provincie Zuid-Holland mag voorlopig geen verdere stappen zetten om Ridderkerk te verplichten deel te nemen aan een regionale samenwerking voor woonruimteverdeling. Zo heeft de voorzieningenrechter van de Raad van State geconcludeerd. Het is het tweede verzoek van de gemeente Ridderkerk om een voorlopige voorziening die wordt toegewezen.

1000113157

Supermarkt twee keer ontruimd om mistige damp in magazijn

Een supermarkt aan de Espenhof in Papendrecht is binnen een dag twee keer ontruimd. Beide keren veroorzaakte een kapotte koelmachine een mistige damp in het magazijn, laat een brandweerwoordvoerder weten.

voormalig politiebureau, google streetview

Dit politiebureau komt binnenkort op de veilingmarkt

Vijf voormalig politiebureaus in Nederland worden op 17 september openbaar geveild. Een van de locaties is het voormalig politiebureau aan de P.A. de Genestetstraat 60 in Dordrecht. In het gebouw is onder andere nog het cellencomplex aanwezig.

businkongelukn214

Motorrijder overleden na botsing met vrachtwagen

Op de N214 bij Oud-Alblas is dinsdagmiddag een motorrijder om het leven gekomen. Hij kwam even na 14.00 uur in botsing met een vrachtwagen.