Dordrecht, Netherlands

Protest bomenkap Weizigtpark houdt aan

Actievoerders hebben posters opgehangen in het Weizigtpark in Dordrecht. Zij protesteren daarmee tegen het plan van de gemeente om 118 bomen te kappen als onderdeel van een grote opknapbeurt van het park.
Ruud Elmendorp | 13 september 2022 11:15 | Aangepast op 13 september 2022 11:15
In het plan van de gemeente moeten 118 oude bomen plaatsmaken voor 145 nieuwe bomen. Het park moet daardoor minder dicht worden en het gevoel van veiligheid vooral ´s nachts bevorderen. Ook komen er bredere paden in het pad, en een fietsenstalling voor 2.000 tweewielers. De protestvoerders stellen dat de bomenkap ten koste gaat van het ecosysteem in het park, en dat het te lang duurt voor de bomen dezelfde hoeveelheid koolstofdioxide binden als de oude bomen.
Het plan voor het Weizigtpark is verleden jaar unaniem goedgekeurd door de gemeenteraad. Dit betekent in principe dat het plan gewoon doorgaat. Als gevolg van de aanhoudende protesten heeft het college van burgemeester en wethouders voorgesteld de kap van 20 bomen voorlopig uit te stellen. Dit plan staat deze week op de agenda van de gemeenteraad.

Lees ook

Eerste duel FC Dordrecht van 2026 krijgt geen winnaar: 1-1 bij RKC

FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een 1-1 gelijkspel bij RKC Waalwijk. Op basis van het e...

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

De gemeente Molenlanden heeft vier plekken in beeld voor de opvang van in totaal 251 asielzoekers. H...

OM eist 12 jaar cel voor dodelijke woningbrand na ruzie om herdershond

Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen een 66-jarige man uit Ridderkerk voor het...