Dordrecht, Netherlands

Protestactie SP op Koningsdag

Ook Fractievoorzitter Ronald Portier van de SP in de Dordtse gemeenteraad, zal op Koningsdag een protestactie houden. Eerder al kondigde het Republikeins Genootschap aan dat protestborden worden onthuld tijdens de tour van het Koninklijk paar in Dordrecht.
arjan Verwoerd | 25 april 2015 19:55 | Aangepast op 25 april 2015 19:55
Portier, die woont aan de Groenmarkt, zal een spandoek aan zijn woning hangen met de tekst: "Monarchie, zo 1815", verwijzend naar het jaar dat koning Willem I zichzelf tot Koning de Nederlanden benoemde.


Portier pleitte al eerder in de gemeenteraad om het Koningspaar te laten betalen voor de hoge kosten van de organisatie van Koningsdag In Dordrecht. Deze kosten zijn nu geraamd op EUR 750.000. Portier overweegt om het gemeentebestuur vragen te stellen over de werkelijke kosten, die -als uren van ambtenaren en politie meegeteld worden- veel hoger zullen uitvallen.

Meest gelezen

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Lees ook

Mol: sinds begin dit jaar 10 autobranden, maar dader(s) spoorloos

Van in totaal tien autobranden in Dordrecht, zijn er negen aangestoken. Dat schrijft burgemeester Na...

39 bomen in bakken geplaatst: eerst tijdelijk, later voor vast

Er is een begin gemaakt met het plaatsen van in totaal 39 bomen op de Spuiboulevard. Onlangs zijn da...

Na lange blessure is Van Vianen terug bij FC Dordrecht: ‘Hartstikke blij mee’

Daniël van Vianen (22) heeft 272 dagen nadat hij een zware knieblessure opliep zijn rentree gemaakt ...

Is er nu wel of geen veiligheidsplan voor opvanglocatie Papendrecht?

Met welk veiligheidsplan denkt de gemeente Papendrecht de zorgen weg te nemen bij omwonenden en wink...

FC Dordrecht strikt verdediger met veel eredivisie-ervaring

Mica Pinto (32) is de nieuwste aanwinst van FC Dordrecht. De linkervleugelverdediger was sinds afgel...

Nieuwe ontmoetingen met lijsttrekkers in Op Pad Met Ad

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart heeft Ad van den Herik deze week ontmoetin...