Dordrecht, Netherlands

Protestactie SP op Koningsdag

Ook Fractievoorzitter Ronald Portier van de SP in de Dordtse gemeenteraad, zal op Koningsdag een protestactie houden. Eerder al kondigde het Republikeins Genootschap aan dat protestborden worden onthuld tijdens de tour van het Koninklijk paar in Dordrecht.
arjan Verwoerd | 25 april 2015 19:55 | Aangepast op 25 april 2015 19:55
Portier, die woont aan de Groenmarkt, zal een spandoek aan zijn woning hangen met de tekst: "Monarchie, zo 1815", verwijzend naar het jaar dat koning Willem I zichzelf tot Koning de Nederlanden benoemde.


Portier pleitte al eerder in de gemeenteraad om het Koningspaar te laten betalen voor de hoge kosten van de organisatie van Koningsdag In Dordrecht. Deze kosten zijn nu geraamd op EUR 750.000. Portier overweegt om het gemeentebestuur vragen te stellen over de werkelijke kosten, die -als uren van ambtenaren en politie meegeteld worden- veel hoger zullen uitvallen.

Meest gelezen

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep | 9 jan 2026 17:00

Ski-puristen in hun nopjes op besneeuwde Dordtse heuvels: ‘Dit is uniek hoor’

Redactie Streek 56 | Jasper Kluten | 8 jan 2026 17:05

Lees ook

Dordtse raad blikt terug op gladheidsbestrijding: ‘Veel verbetering mogelijk’

“We gaan de routekaart voor dit weer nogmaals evalueren”, belooft wethouder Marc Merx aan de raad. V...

LUISTER: ‘Ik word door ouderen uitgescholden.’ Een podcast over fatbikejeugd

Ze zouden ouderen omverrijden, spugen, schelden of zelfs een supermarkt binnenrijden. Of je het nu m...

Op de markt van je zooi af: bij deze mobiele milieuwagen kan het

Geen tijd of mogelijkheid om met je chemisch- of elektrisch afval naar een milieustraat te rijden? I...

Jonge dealer op heterdaad betrapt: grote hoeveelheid drugs in auto

De politie van Dordrecht heeft een jonge drugsdealer op heterdaad betrapt. Dat gebeurde al op donder...

Opnieuw peperdure behandeling voor Jetske, maar die wordt niet vergoed: 'Oneerlijk'

Jetske Postma is opzoek naar geld voor een peperdure behandeling in het buitenland. Aankomende donde...

Nieuwe Kinderraad geïnstalleerd: ‘Geen beleid over kinderen, maar mét ze’

“Ik beloof dat...”, spreken 18 nieuwe Kinderraadsleden de burgemeester van Sliedrecht toe. De Kinder...