Dordrecht, Netherlands

Provincie wil juist meer Waterbus in nieuwe concessie

De provincie Zuid-Holland wil juist dat de Waterbus in de nieuwe concessie meer gaat varen in plaats van minder, zoals een plaatselijk dagblad meldt.
Leo Roubos | 25 april 2019 14:06 | Aangepast op 25 april 2019 14:06
Bij het provinciebestuur is met enige verbazing gereageerd op berichten dat de Waterbus in de nieuwe concessie minder mag gaan varen. Zo wil de provincie dat er minimaal 30.000 uren vervoer komt tegenover de 29.000 uren die er momenteel worden gevaren. “Dat wij minder van een nieuwe exploitant zouden verwachten is niet juist.”


Wel stelt de provincie – die de nieuwe concessie heeft opgesteld samen met de gemeenten in de Drechtsteden – dat er meer wordt ingezet op flexibiliteit en duurzaamheid.


In totaal trekt de provincie Zuid-Holland 75 miljoen euro uit, voor de komende 15 jaar dat de concessie geldt. “Doel is om het in 2018 in de klantenbarometer al als best gewaardeerde OV-systeem van Nederland, op een nóg hoger plan te brengen.”

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...

Roeiend de dag én nacht door: deze Dordtenaren leggen 210 kilometer af in minder dan 24 uur

Meer dan 200 kilometer roeien, in minder dan 24 uur. De roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roe...