Dordrecht, Netherlands

Puienprijs voor woon- en winkelpand Jac Hensen

De Visstraat 27, het gebouw van woon-en winkelpand Jac Hensen, heeft de Puienprijs in de categorie ‘woon-winkelpand’ gewonnen. Dat werd donderdagavond bekend gemaakt door de Vereniging Oud-Dordrecht.
Corrado Francke | 18 oktober 2019 17:47 | Aangepast op 18 oktober 2019 17:47
De jury kent de prijs aan het pand toe vanwege de zorgvuldige restauratie en dat het vroege Art Decopand zijn oude charme weer terug heeft. De gevel heeft zijn oorspronkelijke kleuren terug en de winkel heeft nieuwe stalen puien gekregen met muurdammen tussen de etalages en een plint, wat volgens de jury veel beter past bij het oorspronkelijke ontwerp.

Ook het pakhuis aan de Binnen Kalkhaven 5ABC won een puienprijs, maar dan in de categorie ‘herbestemming’. Naast de Puienprijs werden er ook publieksprijzen uitgereikt. Hierbij won in de categorie ‘woon-winkelpand’ het pand aan de Voorstraat 341 en in de categorie ‘herbestemming’ de nieuwe LTS aan de Reeweg Oost.

Dordtenaren konden de afgelopen vijf weken hun voorkeur kenbaar maken, waar de Publieksprijzen op gebaseerd waren. Het is voor de tweede keer dat de Puienprijs werd uitgereikt.

Lees ook

‘Van school gerukt, gedeporteerd en vermoord’: Gedenksteen vertelt pijnlijke geschiedenis

Stichting Joods Overleg en de gemeente Dordrecht hebben donderdag een herinneringstegel aan de Joods...

Studenten kunnen gratis naar festival met Turfy Gang en Bilal Wahib

Alle studenten in onze streek kunnen vanaf komende dinsdag een gratis kaartje bemachtigen voor de tw...

Automobilist (22) onder invloed slaat over de kop

Een 22-jarige Alblasserdammer is in de nacht van woensdag op donderdag met zijn auto over de kop ges...

Auto's botsen op snelweg

Op de A15 van Ridderkerk richting Gorinchem heeft donderdagochtend meer dan een uur file gestaan. Da...

Vincent ‘bevrijdde’ Dordrecht en dat vergat hij nooit meer

Wat is de beste plek om geallieerde tanks neer te zetten? Met die vraag is kapitein Vincent Gray van...

Duurzaamheidskenners opgelet: hier kun je meedoen aan het Klimaatexamen

Wat weet jij over klimaatverandering? In Dordrecht kun je dit jaar op 15 mei in de Duurzaamheidsfabr...