gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Puienprijs voor woon- en winkelpand Jac Hensen

e243a449d93db7c86fc54a8dc5be9075

De Visstraat 27, het gebouw van woon-en winkelpand Jac Hensen, heeft de Puienprijs in de categorie ‘woon-winkelpand’ gewonnen. Dat werd donderdagavond bekend gemaakt door de Vereniging Oud-Dordrecht.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De jury kent de prijs aan het pand toe vanwege de zorgvuldige restauratie en dat het vroege Art Decopand zijn oude charme weer terug heeft. De gevel heeft zijn oorspronkelijke kleuren terug en de winkel heeft nieuwe stalen puien gekregen met muurdammen tussen de etalages en een plint, wat volgens de jury veel beter past bij het oorspronkelijke ontwerp.

Ook het pakhuis aan de Binnen Kalkhaven 5ABC won een puienprijs, maar dan in de categorie ‘herbestemming’. Naast de Puienprijs werden er ook publieksprijzen uitgereikt. Hierbij won in de categorie ‘woon-winkelpand’ het pand aan de Voorstraat 341 en in de categorie ‘herbestemming’ de nieuwe LTS aan de Reeweg Oost.

Dordtenaren konden de afgelopen vijf weken hun voorkeur kenbaar maken, waar de Publieksprijzen op gebaseerd waren. Het is voor de tweede keer dat de Puienprijs werd uitgereikt.

Lees ook

Point Blur_Sep282026_145226

Foutje op snelweg komt bestuurder duur te staan, auto de sloot in

Een bestuurder is maandagmiddag met zijn auto in de sloot beland langs de A27 bij Hoogblokland. Bij het ongeluk waren geen andere voertuigen betrokken.

googlestreetviewa16a15

Gescheurde afvoerbuis oorzaak van afsluiting fly-over A16/A15

Rijkswaterstaat begint donderdagavond met het dichten van het sinkhole (spoelgat) bij knooppunt Ridderkerk. De oorzaak is een gescheurde afvoerbuis van het regenwater. Volgende week woensdagochtend zijn de werkzaamheden klaar en kunnen weer alle rijstroken worden gebruikt.

FOTO IJSBOER

‘Wie goed zorgt voor de koeien, krijgt het lekkerste ijs’

Wat is het geheim van lekker ijs? Als je het aan Jannette den Boer in Giessenburg vraagt, is daar maar één antwoord mogelijk: goede zorg voor haar koeien. De 180 exemplaren waar zij en haar man Laurens voor zorgen staan aan de basis van hun zelfgemaakte boerenijs.

zorgwoning ter illustratie AI gegenereerd

Vrouw lag meerdere dagen dood in zorgwoning: 'Geen woorden voor hoe dit is gelopen'

Een 69-jarige vrouw lag vorig jaar meerdere dagen dood in haar Sliedrechtse zorgwoning, terwijl personeel haar al dagen niet had gezien. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is hierover geïnformeerd en haar zoon, Jermaine Bommel doet nu zijn verhaal. "Ik ben er kapot van."

misbruik ter illustratie Pexels

Meisje (17) uit instelling misbruikt? 'U had haar leeftijd moeten checken'

Tegen een Rotterdammer (40) is een jaar cel geëist voor de verkrachting van een meisje van 17. Het meisje was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Grote vraag tijdens de rechtszaak: wist de man dat het meisje was weggelopen en wist hij dat zij minderjarig was?

Driehoeksveer-1

Gemeenten willen Driehoeksveer in de vaart houden, maar toekomst is nog onzeker

De gemeenten Ridderkerk, Molenlanden en Krimpenerwaard kijken naar de mogelijkheid om het zogenaamde Driehoeksveer voort te laten bestaan. Het contract met de huidige exploitant van deze openbaarvervoerverbinding loopt op 1 januari 2027 af.