gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Puienprijs voor woon- en winkelpand Jac Hensen

e243a449d93db7c86fc54a8dc5be9075

De Visstraat 27, het gebouw van woon-en winkelpand Jac Hensen, heeft de Puienprijs in de categorie ‘woon-winkelpand’ gewonnen. Dat werd donderdagavond bekend gemaakt door de Vereniging Oud-Dordrecht.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De jury kent de prijs aan het pand toe vanwege de zorgvuldige restauratie en dat het vroege Art Decopand zijn oude charme weer terug heeft. De gevel heeft zijn oorspronkelijke kleuren terug en de winkel heeft nieuwe stalen puien gekregen met muurdammen tussen de etalages en een plint, wat volgens de jury veel beter past bij het oorspronkelijke ontwerp.

Ook het pakhuis aan de Binnen Kalkhaven 5ABC won een puienprijs, maar dan in de categorie ‘herbestemming’. Naast de Puienprijs werden er ook publieksprijzen uitgereikt. Hierbij won in de categorie ‘woon-winkelpand’ het pand aan de Voorstraat 341 en in de categorie ‘herbestemming’ de nieuwe LTS aan de Reeweg Oost.

Dordtenaren konden de afgelopen vijf weken hun voorkeur kenbaar maken, waar de Publieksprijzen op gebaseerd waren. Het is voor de tweede keer dat de Puienprijs werd uitgereikt.

Lees ook

politie 01

Aantal woninginbraken in deze gemeente bijna verdubbeld, minder fraudegevallen

Het aantal woninginbraken in Hendrik-Ido-Ambacht is het afgelopen jaar fors gestegen, zo blijkt uit de Veiligheidsrapportage van die gemeente. Ook het aantal diefstallen bij bedrijven en instanties steeg, net als het aantal fietsen dat is gestolen. Wel is er een daling zichtbaar in meldingen over fraudegevallen.

waterbus elektrisch

Waterbushalte in Bolnes komt er voorlopig niet

De waterbushalte in de wijk Bolnes in Ridderkerk wordt voorlopig geen realiteit. Dat blijkt uit een onderzoek dat de gemeente Ridderkerk heeft laten uitvoeren naar de mogelijkheden voor een extra halte. De benodigde investeringen, de hoge structurele exploitatiekosten en de beperkingen binnen de huidige dienstregeling maken realisatie op dit moment onmogelijk.

THUMB WEBSITE 2

Cultuurcentrum kent complete metamorfose: ‘Ruimte voor honderd bezoekers extra’

Cultuurcentrum Cascade in Hendrik-Ido-Ambacht is na een jaar gesloten te zijn geweest weer open. Door een grootschalige verbouwing en vernieuwing van het pand moest het samen met de bibliotheek een jaar lang wijken naar een tijdelijk onderkomen. De eerste twee verdiepingen hebben een behoorlijke metamorfose ondergaan.

politie op straat na Marokko

Overwinning Marokko leidt tot feest en verkeersopstoppingen, vijf mensen aangehouden

De politie heeft zaterdagavond vijf mensen aangehouden in het centrum van Dordrecht na de wedstrijd van Marokko op het WK Voetbal. De ploeg won, wat in de stad op verschillende plekken werd gevierd. Daarbij ontstonden verkeersontstoppingen en werden meerdere verkeersovertredingen begaan.

PSX_20260703_094538

Kortstondig brand door laswerk in binnenvaartschip

De hulpdiensten zijn vrijdagochtend massaal uitgerukt voor een brand in een binnenvaartschip. Eenmaal ter plekke bleek de omvang van de brand mee te vallen en was het vuur snel uit.

fietsendief gepakt

Politie pakt notoire fietsendief: 19 tweewielers gevonden

De politie heeft afgelopen weekend in Dordrecht een man aangehouden die verdacht wordt van meerdere fietsendiefstallen. Bij de man thuis zijn vervolgens 19 tweewielers gevonden, waarvan er zeven als gestolen geregistreerd staan.