Dordrecht, Netherlands

Puienprijs voor woon- en winkelpand Jac Hensen

De Visstraat 27, het gebouw van woon-en winkelpand Jac Hensen, heeft de Puienprijs in de categorie ‘woon-winkelpand’ gewonnen. Dat werd donderdagavond bekend gemaakt door de Vereniging Oud-Dordrecht.
Corrado Francke | 18 oktober 2019 17:47 | Aangepast op 18 oktober 2019 17:47
De jury kent de prijs aan het pand toe vanwege de zorgvuldige restauratie en dat het vroege Art Decopand zijn oude charme weer terug heeft. De gevel heeft zijn oorspronkelijke kleuren terug en de winkel heeft nieuwe stalen puien gekregen met muurdammen tussen de etalages en een plint, wat volgens de jury veel beter past bij het oorspronkelijke ontwerp.

Ook het pakhuis aan de Binnen Kalkhaven 5ABC won een puienprijs, maar dan in de categorie ‘herbestemming’. Naast de Puienprijs werden er ook publieksprijzen uitgereikt. Hierbij won in de categorie ‘woon-winkelpand’ het pand aan de Voorstraat 341 en in de categorie ‘herbestemming’ de nieuwe LTS aan de Reeweg Oost.

Dordtenaren konden de afgelopen vijf weken hun voorkeur kenbaar maken, waar de Publieksprijzen op gebaseerd waren. Het is voor de tweede keer dat de Puienprijs werd uitgereikt.

Meest gelezen

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Met smoezen steelt nepagent geld en sieraden, nu zit hij in de cel

Hij kwam voor geld en sieraden, maar eindigt in de gevangenis. Volgens het Openbaar Ministerie deed ...

Voormannen CDA en CU-SGP aan het woord in nieuwe Op Pad Met Ad

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen in maart spreekt presentator Ad van den Herik allerlei ...

Zingende buschauffeur Rick wil de hitlijsten in met eerste eigen single

Doe nog maar een rondje, alle remmen los. Het zijn de eerste woorden in het refrein van de eerste ei...

Rechtbank: Nederlandse Staat doet genoeg om PFAS-problemen tegen te gaan

De Nederlandse Staat doet voldoende om de verspreiding van PFAS tegen te gaan. Dat is de uitspraak v...

Ziekenhuis stelt operaties uit vanwege griepgolf: 'Veel patiënten met griepklachten'

Het Albert Schweitzer ziekenhuis heeft noodgedwongen operaties uit moeten stellen vanwege een griepg...

Helft minder treinen op MerwedeLingelijn door verzakte dijk

Er reden woensdag urenlang minder treinen tussen Dordrecht en Gorinchem. Volgens vervoerder Qbuzz wa...