gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

PvdA wil duidelijkheid over wachtlijsten jeugdzorg

403f1aa4fb28eba0c4270ac3c67dc9ab

De PvdA maakt zich zogen over de wachtlijsten in de jeugdzorg, De partij ziet dat er in bijvoorbeeld Rotterdam lange wachtlijsten zijn en wil weten of dat in Dordrecht ook zo is.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Volgens de PvdA heeft de Jeugdzorg in Rotterdam volgens de Rekenkamer wachtlijsten van meer dan 15 weken bij bijvoorbeeld de Raad van de Kinderbescherming, terwijl bij de Jeugdbescherming de wachtlijsten zo lang zijn dat het geen nieuwe aanvragen meer accepteerde. Inmiddels is daar een wachttijd van twee tot drie maanden.

De PvdA begrijpt goed dat het hier de Rotterdamse situatie betreft, maar heeft in onze regio ook aanleiding gevonden zich ongerust te maken. Volgens een rapport van de Service Organisatie Jeugd van augustus 2018 zou er een wachttijd zijn van 80 of meer dagen.

De PvdA wil daarom graag de beschikking krijgen over dat rapport en wil dat dit aan de gemeenteraad wordt verstrekt. Daarnaast wil het van het College van B&W weten wat de wachttijden (gemiddeld en maximaal) zijn bij de Jeugdteams, Veilig Thuis, gespecialiseerde jeugdzorg, Jeugdbescherming, de Raad voor Kinderbescherming en het diagnostisch team ten behoeve van de jeugdszorg.

Volgens de Cor van de Verk van de PvdA zijn lange wachttijden ‘onaanvaardbaar’.

Lees ook

ijsbaan 9

IJsbaan keert terug naar de Spuiboulevard: 'een verrijking voor onze stad'

Dordrecht krijgt ook deze winter een ijsbaan in de binnenstad. Net als afgelopen jaar komt de ijsbaan aan de Spuiboulevard. Na het succes van afgelopen jaar hebben initiatiefnemers Leo Pap en Maurice Sleicher besloten tot een herhaling van dit evenement.

villakinderdijk

Deze villa was 100 jaar van dezelfde familie en staat nu te koop: ‘Prijs rond de 7 miljoen’

In 1917 werd er in Kinderdijk een luxe villa aan de Lek opgeleverd. Honderd jaar lang was het enorme huis in de handen van één ondernemersfamilie. Tot nu, want de woning staat sinds deze week in de verkoop. “De prijs kan zomaar oplopen tot zeven miljoen euro.“

vuurwerkinleverpunt 2026

Ruim 120 kilo aan vuurwerk ingeleverd tijdens speciale actie

De vuurwerkinleveractie in Dordrecht heeft afgelopen zaterdag meer dan 120 kilo aan vuurwerk opgebracht. Vanwege het vuurwerkverbod is afsteken tijdens de komende jaarwisseling niet meer toegestaan. Streekgenoten konden daarom gratis en anoniem hun vuurwerk inleveren.

mishandelingconducteur

Beelden van verdachte mishandeling treinconducteur nu ook in Opsporing Verzocht

De verdachte die bijna een jaar geleden een conducteur mishandelde in een trein bij station Sliedrecht, is nog altijd niet opgepakt. De politie bracht eerder al herkenbare beelden van de man naar buiten, maar heeft deze maandagavond ook getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

parkeergaragevisstraat

Parkeergarage Visstraat nog maanden dicht, eind 2026 meer duidelijkheid

De parkeergarage Visstraat in het centrum van Dordrecht blijft nog zeker een aantal maanden dicht. De gemeente wacht nog op een definitief rapport van het onderzoek naar de technische staat van de parkeergarage, dat dit najaar wordt verwacht. Daarna moeten concrete maatregelen worden genomen.

pexels-hitechsas-5772732

‘Seksueel roofdier’ probeerde in één nacht twee vrouwen te verkrachten

Het is een horrorscenario voor iedere vrouw, zegt de officier van justitie. Een man achtervolgt een vrouw op straat en probeert haar met geweld te verkrachten. Zelfs twee keer achter elkaar met verschillende slachtoffers. De verdachte, die verbleef op een asielboot in Hendrik-Ido-Ambacht, ontkent. “Ik zou dat een vrouw nooit aandoen.”