gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

PvdA wil duidelijkheid over wachtlijsten jeugdzorg

403f1aa4fb28eba0c4270ac3c67dc9ab

De PvdA maakt zich zogen over de wachtlijsten in de jeugdzorg, De partij ziet dat er in bijvoorbeeld Rotterdam lange wachtlijsten zijn en wil weten of dat in Dordrecht ook zo is.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Volgens de PvdA heeft de Jeugdzorg in Rotterdam volgens de Rekenkamer wachtlijsten van meer dan 15 weken bij bijvoorbeeld de Raad van de Kinderbescherming, terwijl bij de Jeugdbescherming de wachtlijsten zo lang zijn dat het geen nieuwe aanvragen meer accepteerde. Inmiddels is daar een wachttijd van twee tot drie maanden.

De PvdA begrijpt goed dat het hier de Rotterdamse situatie betreft, maar heeft in onze regio ook aanleiding gevonden zich ongerust te maken. Volgens een rapport van de Service Organisatie Jeugd van augustus 2018 zou er een wachttijd zijn van 80 of meer dagen.

De PvdA wil daarom graag de beschikking krijgen over dat rapport en wil dat dit aan de gemeenteraad wordt verstrekt. Daarnaast wil het van het College van B&W weten wat de wachttijden (gemiddeld en maximaal) zijn bij de Jeugdteams, Veilig Thuis, gespecialiseerde jeugdzorg, Jeugdbescherming, de Raad voor Kinderbescherming en het diagnostisch team ten behoeve van de jeugdszorg.

Volgens de Cor van de Verk van de PvdA zijn lange wachttijden ‘onaanvaardbaar’.

Lees ook

IMG-20261004-WA0017 (1)

Geparkeerd busje in brand in Krispijn

In een geparkeerd busje in de Dordtse wijk Krispijn heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Dat gebeurde in de Albert Neuhuysstraat.

parkeergaragevisstraat

Parkeergarage Visstraat nog maanden dicht, eind 2026 meer duidelijkheid

De parkeergarage Visstraat in het centrum van Dordrecht blijft nog zeker een aantal maanden dicht. De gemeente wacht nog op een definitief rapport van het onderzoek naar de technische staat van de parkeergarage, dat dit najaar wordt verwacht. Daarna moeten concrete maatregelen worden genomen.

Foto artikel

Gondelvaart viert jubileum: 'Je weet niet wat je ziet’

Giessen-Oudekerk maakt zich op voor de veertigste editie van de gondelvaart. Aanstaande zaterdag zullen om 19.00 uur de eerste gondels gaan varen, met verschillende grote en kleine vaartuigen. “Ik ben echt door de gondelvaart gegrepen”, zegt Corrie van Rijswijk, die zelf ook meevaart.

fotoa15

Meerdere gewonden nadat man inrijdt op file: taakstraf voor bestuurder werkbus

Een man is woensdag veroordeeld tot een taakstraf en een voorwaardelijke rijontzegging. De 28-jarige M.L. uit Lekkerkerk reed in augustus 2024 in volle vaart in op een file op de A15, waardoor meerdere mensen gewond raakten.

FOTO IJSBOER

‘Wie goed zorgt voor de koeien, krijgt het lekkerste ijs’

Wat is het geheim van lekker ijs? Als je het aan Jannette den Boer in Giessenburg vraagt, is daar maar één antwoord mogelijk: goede zorg voor haar koeien. De 180 exemplaren waar zij en haar man Laurens voor zorgen staan aan de basis van hun zelfgemaakte boerenijs.

rwsongeluka15a16

Vrachtwagen vliegt uit de bocht en blokkeert deel snelweg tijdens ochtendspits

Op knooppunt Ridderkerk is donderdagochtend een vrachtwagen uit de bocht gevlogen. Het voertuig kwam van de A15 (Europoort) en wilde invoegen op de A16 richting Breda, maar dat ging verkeerd. De vrachtwagen reed rechtdoor, over een grasstrook en belandde op de twee rechterrijstroken van de A16.