gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

PvdA wil duidelijkheid over wachtlijsten jeugdzorg

403f1aa4fb28eba0c4270ac3c67dc9ab

De PvdA maakt zich zogen over de wachtlijsten in de jeugdzorg, De partij ziet dat er in bijvoorbeeld Rotterdam lange wachtlijsten zijn en wil weten of dat in Dordrecht ook zo is.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Volgens de PvdA heeft de Jeugdzorg in Rotterdam volgens de Rekenkamer wachtlijsten van meer dan 15 weken bij bijvoorbeeld de Raad van de Kinderbescherming, terwijl bij de Jeugdbescherming de wachtlijsten zo lang zijn dat het geen nieuwe aanvragen meer accepteerde. Inmiddels is daar een wachttijd van twee tot drie maanden.

De PvdA begrijpt goed dat het hier de Rotterdamse situatie betreft, maar heeft in onze regio ook aanleiding gevonden zich ongerust te maken. Volgens een rapport van de Service Organisatie Jeugd van augustus 2018 zou er een wachttijd zijn van 80 of meer dagen.

De PvdA wil daarom graag de beschikking krijgen over dat rapport en wil dat dit aan de gemeenteraad wordt verstrekt. Daarnaast wil het van het College van B&W weten wat de wachttijden (gemiddeld en maximaal) zijn bij de Jeugdteams, Veilig Thuis, gespecialiseerde jeugdzorg, Jeugdbescherming, de Raad voor Kinderbescherming en het diagnostisch team ten behoeve van de jeugdszorg.

Volgens de Cor van de Verk van de PvdA zijn lange wachttijden ‘onaanvaardbaar’.

Lees ook

het winkeltje

Alle sporen leiden naar het einde: treinwinkel sluit de deuren

Het is het einde van een tijdperk: treinenwinkel ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht verdwijnt eind dit jaar na 66 jaar uit het Dordtse straatbeeld. Een groot gemis voor liefhebbers van modeltreinen, die hun exemplaar daar kunnen laten repareren of een nieuwe kunnen aanschaffen. “Het is wel tijd, vind ik”, zegt eigenaar Jankees Verheij.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Voormalig olympisch kampioen zwemt voor kankeronderzoek door Molenlanden

Maarten van der Weijden is maandag begonnen aan zijn laatste grote zwemtocht voor kankeronderzoek. De voormalig olympisch kampioen zwemt in totaal langs 22 steden, een route van in totaal 270 kilometer. Hij doet daarbij ook onze streek aan.

Nieuw project (7)

Volkstuinvereniging op zoek naar potentiële groene vingers

De poorten van de Dordtse moestuinvereniging Klein Grondbezit aan de Arie Schaapweg staan zaterdag 15 augustus wagenwijd open. Van 10.00 tot 12.00 uur kunnen geïnteresseerden tijdens de open dag kennismaken met tuinieren in een volkstuincomplex. Voorzitter Jan van Uden (66) hoopt vooral te laten zien dat tuinieren meer is dan alleen groenten verbouwen.

DordtRodaRene

Nuijten na eerste nederlaag: ‘We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren’

“We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren”, is de vrij harde conclusie van FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten na de 0-1-nederlaag tegen Roda JC Kerkrade. De Dordtenaren konden de goede competitiestart vrijdagavond geen goed vervolg geven en verloren voor het eerst dit seizoen. Toch wordt er vooral gekeken naar aanknopingspunten en is het glas halfvol aan de Krommedijk.

FOTO WEBSITE ARTIKEL

Buurtbewoners slaan alarm: moderne bushalte al lange tijd onbereikbaar

Onrust in Wielwijk, want al anderhalf jaar is de bushalte naast het Admiraalsplein in Dordrecht voor bussen onbereikbaar. Buurtbewoners moeten daardoor naar een tijdelijke halte, zo’n 500 meter verderop. Voor de Dordtse VVD is dit onacceptabel: "Je haalt zo een nat pak als je staat te wachten op de bus."

IMG_5345

Jonge fietser aangereden op rotonde in Zwijndrecht

Een fietser is maandagochtend aangereden op de rotonde naar de Brugweg in Zwijndrecht. De jongen is ter plekke gecontroleerd door ambulancepersoneel, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.