gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

PvdA wil duidelijkheid over wachtlijsten jeugdzorg

403f1aa4fb28eba0c4270ac3c67dc9ab

De PvdA maakt zich zogen over de wachtlijsten in de jeugdzorg, De partij ziet dat er in bijvoorbeeld Rotterdam lange wachtlijsten zijn en wil weten of dat in Dordrecht ook zo is.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Volgens de PvdA heeft de Jeugdzorg in Rotterdam volgens de Rekenkamer wachtlijsten van meer dan 15 weken bij bijvoorbeeld de Raad van de Kinderbescherming, terwijl bij de Jeugdbescherming de wachtlijsten zo lang zijn dat het geen nieuwe aanvragen meer accepteerde. Inmiddels is daar een wachttijd van twee tot drie maanden.

De PvdA begrijpt goed dat het hier de Rotterdamse situatie betreft, maar heeft in onze regio ook aanleiding gevonden zich ongerust te maken. Volgens een rapport van de Service Organisatie Jeugd van augustus 2018 zou er een wachttijd zijn van 80 of meer dagen.

De PvdA wil daarom graag de beschikking krijgen over dat rapport en wil dat dit aan de gemeenteraad wordt verstrekt. Daarnaast wil het van het College van B&W weten wat de wachttijden (gemiddeld en maximaal) zijn bij de Jeugdteams, Veilig Thuis, gespecialiseerde jeugdzorg, Jeugdbescherming, de Raad voor Kinderbescherming en het diagnostisch team ten behoeve van de jeugdszorg.

Volgens de Cor van de Verk van de PvdA zijn lange wachttijden ‘onaanvaardbaar’.

Lees ook

uysalraad

Uysal niet langer fractievoorzitter PRO Dordrecht: ‘Andere verdeling van mijn tijd’

Abdullah Uysal is niet langer de fractievoorzitter van politieke partij PRO Dordrecht (voorheen GroenLinks/PvdA). Het stokje wordt overgenomen door twee mensen: Frouke de Vries en Sam Pauwels.

hennepkwekerijcrabbehof

Dagenlange lekkage leidt tot ontdekking hennepkwekerij

De politie heeft een hennepkwekerij met meer dan 450 planten ontdekt in de Dordtse wijk Crabbehof. De kwekerij kwam aan het licht door een lekkage, waar de onderbuurman al vijf dagen last van had.

lachgaspoleenheidrdam

Vondst van bijna 5000 lachgasflessen: Ridderkerker en Zwijndrechtenaar vast

De politie heeft vorige week een 20-jarige Ridderkerker en een 46-jarige vrouw uit Zwijndrecht aangehouden na een drugsdeal. Het gaat om de vermoedelijke koper en verkoper van lachgas.

PSX_20260909_161615

Brand in meterkast van huis, bewoners snel buiten

In een huis in Zwijndrecht heeft woensdagmiddag brand in een meterkast gewoed. Bewoners voorkwamen verspreiding van de brand door de meterkast dicht te doen.

dodelijk ongeluk Streefkerk

Fietser overleden na aanrijding met bestelbus

Een persoon op een fiets is dinsdagmiddag om het leven gekomen bij een verkeersongeluk op de N480 bij Streefkerk. Rond 15.00 uur kwam de melding binnen bij de politie van een ongeluk, waarbij een auto een fietser zou hebben aangereden.

FC DordrShirt

Historie van Dordrecht centraal op nieuw uitshirt FC Dordrecht

FC Dordrecht presenteert op de dag van de eerste uitwedstrijd van het seizoen het nieuwe uitshirt. Gehuld in het wit met rode accenten zullen de Schapenkoppen het komend seizoen de wedstrijden buitenshuis gaan spelen. Het shirt is geïnspireerd op de Eerste Vrije Statenvergadering in 1572. Hier speelde Dordrecht een belangrijke rol in het verkrijgen van Nederlandse onafhankelijkheid.