gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

PvdA wil duidelijkheid over wachtlijsten jeugdzorg

403f1aa4fb28eba0c4270ac3c67dc9ab

De PvdA maakt zich zogen over de wachtlijsten in de jeugdzorg, De partij ziet dat er in bijvoorbeeld Rotterdam lange wachtlijsten zijn en wil weten of dat in Dordrecht ook zo is.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Volgens de PvdA heeft de Jeugdzorg in Rotterdam volgens de Rekenkamer wachtlijsten van meer dan 15 weken bij bijvoorbeeld de Raad van de Kinderbescherming, terwijl bij de Jeugdbescherming de wachtlijsten zo lang zijn dat het geen nieuwe aanvragen meer accepteerde. Inmiddels is daar een wachttijd van twee tot drie maanden.

De PvdA begrijpt goed dat het hier de Rotterdamse situatie betreft, maar heeft in onze regio ook aanleiding gevonden zich ongerust te maken. Volgens een rapport van de Service Organisatie Jeugd van augustus 2018 zou er een wachttijd zijn van 80 of meer dagen.

De PvdA wil daarom graag de beschikking krijgen over dat rapport en wil dat dit aan de gemeenteraad wordt verstrekt. Daarnaast wil het van het College van B&W weten wat de wachttijden (gemiddeld en maximaal) zijn bij de Jeugdteams, Veilig Thuis, gespecialiseerde jeugdzorg, Jeugdbescherming, de Raad voor Kinderbescherming en het diagnostisch team ten behoeve van de jeugdszorg.

Volgens de Cor van de Verk van de PvdA zijn lange wachttijden ‘onaanvaardbaar’.

Lees ook

Schietpartij Evenaar Rotterdam (foto: Politie)

Dordtenaar (36) omgekomen bij schietpartij in auto

Bij een schietpartij in Rotterdam-Oosterflank is maandagavond een 36-jarige man uit Dordrecht omgekomen. Drie verdachten zijn opgepakt. Eén van de verdachten raakte gewond bij de schietpartij.

afbeeldingwinkels

Aanpak winkeldiefstal supermarkten leidt tot 7 winkelverboden en tientallen waarschuwingen

De samenwerking tussen drie Sliedrechtse supermarkten om winkeldiefstal en overlast tegen te gaan, heeft in acht maanden tijd geleid tot zeven collectieve winkelverboden. Dit betekent dat deze mensen een jaar lang niet welkom zijn in de drie aangesloten supermarkten. Ook zijn er 35 waarschuwingen uitgedeeld, blijkt uit een eerste evaluatie.

fotoartikelelektrischedriewieler

Na sluiting van de Papendrechtsebrug vindt deze bakker een oplossing op drie wielen

Sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug moeten weggebruikers op zoek naar alternatieven. Dat geldt ook voor Bakkerij Vlot uit Papendrecht, die bij tientallen klanten en bedrijven in Dordrecht bezorgt. Die vond de bakkerij in een opvallend voertuig: een elektrische driewieler die mee kan op de pont tussen Papendrecht en Dordrecht.

ongeluka16asmedia

Dode en zwaargewonden na ongeluk op A16

Drie auto’s zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Daarbij is één persoon overleden en zijn twee mensen zwaargewond geraakt. De weg richting Rotterdam was eerst helemaal, daarna tijdelijk dicht.

Webfoto mogelijkheid

Onbegrip over werkzaamheden N214, toch valt extra vertraging tot nu toe mee

Naast de werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug, zijn ook de werkzaamheden aan de iets verderop gelegen N214 in volle gang. In verschillende fases worden daar de wegen en fietspaden veiliger en beter gemaakt. Gevreesd werd voor enorme hinder, maar in de eerste fase valt dat vooralsnog relatief mee, ziet de provincie Zuid-Holland.

hoogtemeldingdrechttunnel

Aantal te hoge vrachtwagens bij Drechttunnel stijgt met 60 procent: ergernis bij automobilisten groeit

Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.