gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Qbuzz zoekt buschauffeurs: ‘Het is een kick om zo’n groot voertuig te besturen’

7ab16a4f3269c4ac9b36f2b71aaf5d12

Zonder groot rijbewijs achter het stuur van een bus kruipen. Dat kan normaal gesproken natuurlijk niet. Maar vervoerder Qbuzz maakte daar woensdag een uitzondering voor: 25 geïnteresseerden mochten tijdens een open dag op de remise aan de Weeskinderendijk zich even buschauffeur wanen.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Op deze manier hoopt Qbuzz mensen enthousiast te maken voor dit beroep. Dat is hard nodig, want er is een flink tekort aan buschauffeurs. Robert is één van de mensen die achter het stuur kruipt omdat te ontdekken of dit is wat hij wil. Hij werk nu nog in de horeca, maar denkt erover om een carrièreswitch te maken. “Ik vind het rijden leuk en ben best een sociaal mens. Dus ik dacht: een goede combinatie. Als ik het zo hoor, is het elke dag anders, ook al rijd je dezelfde route.”

Herintreders Robert zou niet de eerste buschauffeur zijn die ooit een ander beroep had. Petra (57) heeft vorig jaar de overstap gemaakt. “Ik heb eerst 25 jaar bij een bank gewerkt. In verband met een reorganisatie was ik daar boventallig geworden. Om nou met 57 thuis te gaan zitten, daar had ik nog geen zin in. En ja, wat ga je dan doen? Toen zag ik ineens via Facebook een advertentie voorbij komen: buschauffeurs gevraagd. Omdat er een heel erg tekort is aan buschauffeurs. Ik ben verleden jaar maart aan de opleiding begonnen en 15 augustus vorig jaar heb ik mijn rijbewijs gehaald. Eind augustus was ik aan het rijden op de bus.”
549733c03f29f9b1b5354bf68a216f38
“We hebben mensen die uit de zorg komen en mensen die als bouwvakker werken of hebben gewerkt”, vertelt Tim Vastenburg, recruiter bij Qbuzz. “Dat maakt het voor ons hartstikke leuk. We krijgen een heel diverse ploeg binnen onze organisatie.” Qbuzz organiseert nog meer open dagen. Wanneer die zijn en hoe je je kunt aanmelden, is te vinden op de website van de vervoerder.

Lees meer over:

| |

Lees ook

ambulance

Kind met spoedtransport naar ziekenhuis na ongeluk met vrachtwagen

Een moeder en kind zijn dinsdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een vrachtwagen in Ridderkerk. Het kind is met een spoedtransport naar het ziekenhuis gebracht, laat een woordvoerder van de politie weten.

businkvrachtwagen

Te hoge vrachtwagen rijdt zich vast in tunnel

In de Krispijntunnel in Dordrecht is donderdag een flinke ravage ontstaan. Aan het begin van de avond wilde een vrachtwagen de tunnel in rijden, maar die bleek te hoog.

uitvaartbegeleiderpapbrug

Te laat op uitvaart door afgesloten Papendrechtsebrug: 'Ik was 50 minuten later'

Afgesloten bruggen en wegwerkzaamheden zijn deze zomer een obstakel voor mensen die veel onderweg zijn. Zo ook voor uitvaartondernemers en mensen die op tijd bij een begrafenis of crematie moeten zijn. Dat merkt uitvaartbegeleider Carla van Hemert uit Papendrecht: "Je staat op de gekste tijden vast."

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag geen radio-uitzending Studio De Witt

De radiouitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM gaat zaterdagochtend niet door. Dit vanwege werkzaamheden aan de radiostudio.

biesboschharmblom

Vastlopen ligt op de loer: watersporters gewaarschuwd voor lage waterstand

Wie de komende weken met een motorboot de Biesbosch in wil, doet er goed aan zich voor te bereiden. Door de aanhoudende droogte staan veel kreken uitzonderlijk laag en raken ze steeds meer begroeid met waterplanten en algen. "De plantengroei is wel een dingetje."

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Eerder afgelaste Zoomer Wantijrun kent nieuwe datum: nu in de ochtend

De Zoomer Wantijrun gaat dit jaar alsnog door. Eigenlijk zou het Dordtse hardloopevenement op 24 juni plaatsvinden, maar vanwege de hitte kon het toen niet doorgaan. De nieuwe datum is 20 september.