Dordrecht, Netherlands

Raad enthousiast over plannen Spuikwartier

In de commissievergadering Fysiek werd dinsdagavond gesproken over de herontwikkeling van het Spuikwartier: het gebied tussen de Spuiboulevard en de Singel. De afgelopen maanden hebben burgers meegedacht over de plannen tijdens verschillende sessies over onder meer de bebouwing en de verkeerssituatie.
Fokko van der Straaten | 12 december 2018 10:43 | Aangepast op 12 december 2018 10:43
Het Spuikwartier is nu niet aantrekkelijk; veel kantoorpanden staan leeg en er is weinig aandacht voor groen in het gebied. Dat moet veranderen, vindt de gemeente. Plan is om er woningen te bouwen, een van de algemene speerpunten van het college. Daarnaast moet ook het huidige Stadskantoor verhuizen naar een nieuwe, duurzamere plek.

De raadsleden zijn blij met de plannen, al maken sommigen zich wel zorgen om de verkeerssituatie. Het autoluw maken van de Spuiboulevard zou op andere plekken tot overlast kunnen leiden.

De komende tijd worden de plannen verder uitgewerkt. Over 10 jaar zou de stad een mooie woon-, werk- en verblijfsplek rijker moeten zijn.

Meer over dit onderwerp is woensdagavond vanaf 18.00 uur te zien in Rechtstreeks uit de Raad.

Meest gelezen

Traumaheli landt op N3 na ongeluk op Papendrechtsebrug

Redactie Streekomroep | 12 dec 2025 12:08

112-nieuws: vrouw loopt water in en speuren naar fietslampje in sloot

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 10 dec 2025 14:30

Lees ook

1880 nieuwbouwhuizen en duidelijkheid voor scholen en sportverenigingen: dit is het plan voor Sliedrecht-Noord

Na een tijd van schetsen en ideeën, is het plan voor Sliedrecht-Noord letterlijk tastbaar geworden. ...

Taakstraf voor man die tientallen kilo's vuurwerk opsloeg

Een 30-jarige man uit Ridderkerk heeft een taakstraf van 180 uur opgelegd gekregen voor het opslaan ...

Inwoners Kinderdijk koploper in kerstkaarten versturen

Een kerstkaart versturen is voor de één een jaarlijkse traditie, maar voor de ander eentje uit lang ...

Indrukwekkend superjacht op wielen naar volgende bestemming

Het duurt nog een jaar of twee voordat superjacht Y729 kan varen, maar de plaatjes van de immense bo...

Brand in huis na aansteken open haard

In een huis aan de P.C. Hooftlaan in Papendrecht heeft maandagavond brand gewoed. Bij het aansteken ...

Inbraak Dordthuis via wooncomplex: aannemer doet aangifte

Het aannemingsbedrijf dat betrokken is bij de bouw van het Dordthuis heeft aangifte gedaan van inbra...