gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Raad enthousiast over plannen Spuikwartier

71f211a74500be1d71368b9a24ae760c

In de commissievergadering Fysiek werd dinsdagavond gesproken over de herontwikkeling van het Spuikwartier: het gebied tussen de Spuiboulevard en de Singel. De afgelopen maanden hebben burgers meegedacht over de plannen tijdens verschillende sessies over onder meer de bebouwing en de verkeerssituatie.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Het Spuikwartier is nu niet aantrekkelijk; veel kantoorpanden staan leeg en er is weinig aandacht voor groen in het gebied. Dat moet veranderen, vindt de gemeente. Plan is om er woningen te bouwen, een van de algemene speerpunten van het college. Daarnaast moet ook het huidige Stadskantoor verhuizen naar een nieuwe, duurzamere plek.

De raadsleden zijn blij met de plannen, al maken sommigen zich wel zorgen om de verkeerssituatie. Het autoluw maken van de Spuiboulevard zou op andere plekken tot overlast kunnen leiden.

De komende tijd worden de plannen verder uitgewerkt. Over 10 jaar zou de stad een mooie woon-, werk- en verblijfsplek rijker moeten zijn.

Meer over dit onderwerp is woensdagavond vanaf 18.00 uur te zien in Rechtstreeks uit de Raad.

Lees ook

fatbikepolitie

Fatbiker op de vlucht voor de politie botst op fietser

Een fatbiker op de vlucht voor de politie heeft een fietser aangereden. Dat gebeurde donderdagochtend in Dordrecht.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek over documentaire Ilang Jawane

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Wouter van der Spoel en Ronny de Groot over hun documentaire Ilang Jawane, een reis tussen verleden en toekomst. De documentaire volgt maker Wouter van der Spoel en zijn zoon Sriyanto op hun reis naar Java.

rwsa16ongeluk

Drechttunnel weer vrij na ongeluk met meerdere voertuigen

Eén van de tunnelbuizen van de Drechttunnel richting Breda is vrijdag afgesloten geweest na een ongeluk. Daarbij waren meerdere voertuigen betrokken, meldt Rijkswaterstaat. Inmiddels is de weg weer vrij.

brand in vrachtwagen

Vlammen uit dashboard van vrachtwagen

Lichte paniek in de cabine van een vrachtwagen: dinsdagavond komen er plots vlammen uit het dashboard van een vrachtwagen op de Merwedestraat in Dordrecht. De brandweer is er snel bij.

nk20260828NKS01156

FC Dordrecht met ruime cijfers onderuit op Volendamse kermisavond

FC Dordrecht is hard onderuit gegaan op bezoek bij FC Volendam. De formatie van trainer Paul Nuijten verloor met 6-1, mede dankzij eigen fouten in de opbouw. Vier doelpunten van Henk Veerman deden de Schapekoppen definitief de das om, Vetkal scoorde aan Dordtse kant.

PSX_20260805_194332

Bestuurder dodelijk ongeluk Voorstraat vrij, maar blijft verdachte

De bestuurder die woensdagavond werd aangehouden na een dodelijke aanrijding op de Voorstraat in Dordrecht, is heengezonden. Dit houdt in dat hij is vrijgelaten, maar wel verdachte blijft in deze zaak.