gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Raad enthousiast over plannen Spuikwartier

71f211a74500be1d71368b9a24ae760c

In de commissievergadering Fysiek werd dinsdagavond gesproken over de herontwikkeling van het Spuikwartier: het gebied tussen de Spuiboulevard en de Singel. De afgelopen maanden hebben burgers meegedacht over de plannen tijdens verschillende sessies over onder meer de bebouwing en de verkeerssituatie.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Het Spuikwartier is nu niet aantrekkelijk; veel kantoorpanden staan leeg en er is weinig aandacht voor groen in het gebied. Dat moet veranderen, vindt de gemeente. Plan is om er woningen te bouwen, een van de algemene speerpunten van het college. Daarnaast moet ook het huidige Stadskantoor verhuizen naar een nieuwe, duurzamere plek.

De raadsleden zijn blij met de plannen, al maken sommigen zich wel zorgen om de verkeerssituatie. Het autoluw maken van de Spuiboulevard zou op andere plekken tot overlast kunnen leiden.

De komende tijd worden de plannen verder uitgewerkt. Over 10 jaar zou de stad een mooie woon-, werk- en verblijfsplek rijker moeten zijn.

Meer over dit onderwerp is woensdagavond vanaf 18.00 uur te zien in Rechtstreeks uit de Raad.

Lees ook

Spanningsmast1

Vol stroomnet in omgeving Ridderkerk: wachtlijst voor nieuwe aansluitingen tot 2033

Grootverbruikers van stroom in delen van Ridderkerk en buitengebieden van Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht die meer stroom nodig hebben, moeten mogelijk jarenlang wachten. Netbeheerder Stedin meldt dat het stroomnet in het gebied geen ruimte meer heeft voor nieuwe grote aansluitingen of uitbreidingen.

hitte school

code oranje

LIVE: Code rood vanaf middernacht vanwege de hitte, school schrapt lesdag

Code oranje geldt inmiddels nog altijd in deze streek vanwege de hitte, en het hoogtepunt is nog niet bereikt. Ook deze donderdag worden temperaturen boven de 33 graden verwacht. In dit liveblog houden we je op de hoogte van de bijzonderheden.

e6dc5178-950f-4be5-ab72-dbb9a069de40

Man botst tegen lantaarnpaal op dijk en raakt zwaargewond

Een scooterrijder is zondagnacht op een lantaarnpaal geklapt in Zwijndrecht. Daarbij raakte hij zwaargewond.

stille tocht Kalilu 02.jpg

Tweehonderd mensen lopen stille tocht voor neergestoken Kalilu (21): 'Dit doet mij goed'

Een stille tocht voor de 21-jarige Kalilu in Zwijndrecht heeft zo'n 200 mensen op de been gebracht. De jongeman werd vorige week neergestoken in een woning aan de Nijhoffstraat in het dorp en overleed later aan zijn verwondingen. Vrienden, familie en buurtbewoners bewezen Kalilu de laatste eer. "Dit laat zien dat veel mensen om hem gaven."

Nieuw project

Mannen veroordeeld voor beroven lachgasverkopers: ‘Bewuste samenwerking’

Drie mannen zijn onlangs veroordeeld voor de beroving op lachgasverkopers in Hardinxveld-Giessendam. Twee verdachten krijgen taakstraffen van 150 uur, een andere man moet alleen meebetalen aan de schadevergoeding aan de verkopers, tevens broers.

PSX_20260604_044825

Twee auto's gaan in vlammen op bij woning

Twee auto's aan de Zilverreiger in Hendrik-Ido-Ambacht zijn donderdagochtend vroeg uitgebrand. Beide voertuigen stonden op een oprit. Ook de woning is beschadigd. Er raakte niemand gewond.