gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Raad enthousiast over plannen Spuikwartier

71f211a74500be1d71368b9a24ae760c

In de commissievergadering Fysiek werd dinsdagavond gesproken over de herontwikkeling van het Spuikwartier: het gebied tussen de Spuiboulevard en de Singel. De afgelopen maanden hebben burgers meegedacht over de plannen tijdens verschillende sessies over onder meer de bebouwing en de verkeerssituatie.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Het Spuikwartier is nu niet aantrekkelijk; veel kantoorpanden staan leeg en er is weinig aandacht voor groen in het gebied. Dat moet veranderen, vindt de gemeente. Plan is om er woningen te bouwen, een van de algemene speerpunten van het college. Daarnaast moet ook het huidige Stadskantoor verhuizen naar een nieuwe, duurzamere plek.

De raadsleden zijn blij met de plannen, al maken sommigen zich wel zorgen om de verkeerssituatie. Het autoluw maken van de Spuiboulevard zou op andere plekken tot overlast kunnen leiden.

De komende tijd worden de plannen verder uitgewerkt. Over 10 jaar zou de stad een mooie woon-, werk- en verblijfsplek rijker moeten zijn.

Meer over dit onderwerp is woensdagavond vanaf 18.00 uur te zien in Rechtstreeks uit de Raad.

Lees ook

controledordecht

Tien aanhoudingen bij controle op rijden onder invloed

De politie in Dordrecht heeft afgelopen weekend tien automobilisten opgepakt, die worden verdacht van het rijden onder invloed van alcohol en/of verdovende middelen. Dit kwam aan het licht bij een controle in de nachtelijke uren.

Schermafdruk op 2026-08-13 12-21-57

Sluis twee dagen dicht vanwege droogte

Door de toenemende droogte is Schutsluis Kolffgemaal in Hardinxveld-Giessendam twee dagen gestremd. Waterschap Rivierenland sluit de sluis deze donderdag en vrijdag om water te besparen.

slimme verlichting SLI, googlemaps

Extra verlichting op voetpaden voor hondenuitlaters

Inwoners van Sliedrecht krijgen extra verlichting tijdens het uitlaten van hun honden in de donkere avonduren. De gemeente plaatst zogeheten ‘slimme verlichting’ op drie voetpaden naar hondenuitlaatvoorzieningen.

foto lotus

Einde van een tijdperk: na 53 jaar verdwijnt Lotus uit winkelcentrum Sterrenburg

Chinees restaurant Lotus in Dordrecht sluit na 53 jaar de deuren. In een emotioneel bericht op sociale media en de website van het restaurant maken de eigenaren het vertrek uit winkelcentrum Sterrenburg bekend. "Na een moeilijk, maar weloverwogen besluit, sluiten wij definitief de deuren."

Still1

Dordtse Ilse wil volwaardig feestartiest worden: ‘Ik kan het niet, maar wil het wel kunnen’

Met miljoenen weergaven op sociale media en tienduizenden volgers is de Dordtse Ilse Visser druk bezig om haar doel te bereiken. De TikTokster wil graag feestartiest worden, er is alleen één grote uitdaging. “Ik weet van mezelf dat ik helemaal niet kan zingen.”

pexels-markusspiske-218445

Stroomstoring in Stadspolders verholpen na ruim een uur

Meer dan tweeduizend huishoudens in de Dordtse wijk Stadspolders hebben dinsdagochtend zonder stroom gezeten. De oorzaak van de stroomstoring was een defecte kabel, meldt netbeheerder Stedin.