gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Raad enthousiast over plannen Spuikwartier

71f211a74500be1d71368b9a24ae760c

In de commissievergadering Fysiek werd dinsdagavond gesproken over de herontwikkeling van het Spuikwartier: het gebied tussen de Spuiboulevard en de Singel. De afgelopen maanden hebben burgers meegedacht over de plannen tijdens verschillende sessies over onder meer de bebouwing en de verkeerssituatie.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Het Spuikwartier is nu niet aantrekkelijk; veel kantoorpanden staan leeg en er is weinig aandacht voor groen in het gebied. Dat moet veranderen, vindt de gemeente. Plan is om er woningen te bouwen, een van de algemene speerpunten van het college. Daarnaast moet ook het huidige Stadskantoor verhuizen naar een nieuwe, duurzamere plek.

De raadsleden zijn blij met de plannen, al maken sommigen zich wel zorgen om de verkeerssituatie. Het autoluw maken van de Spuiboulevard zou op andere plekken tot overlast kunnen leiden.

De komende tijd worden de plannen verder uitgewerkt. Over 10 jaar zou de stad een mooie woon-, werk- en verblijfsplek rijker moeten zijn.

Meer over dit onderwerp is woensdagavond vanaf 18.00 uur te zien in Rechtstreeks uit de Raad.

Lees ook

ambubaanhoekbrug

Al meer dan tweehonderd ambulances over de Baanhoekbrug

De Baanhoekbrug is sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug in een week tijd al ruim tweehonderd keer gebruikt door ambulances om de Beneden-Merwede over te steken. “Deze 'escape' helpt ons - zoals de bedoeling was - om de aanrijdtijden en de kwaliteit van zorg voor patiënten te waarborgen”, aldus de ambulancedienst Zuid-Holland Zuid.

fotobusinkrijksstraagautoopzijnkant

Auto belandt op kant na botsing tegen boom

Een auto is in de nacht van donderdag op vrijdag op zijn kant terechtgekomen op de Rijksstraatweg in Dordrecht. Dat gebeurde nadat de wagen tegen een boom is gebotst.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester niet in beroep in kinderpornozaak, straat krijgt andere naam

Herman J. gaat niet in hoger beroep tegen zijn celstraf voor het bezit van kinderporno. Dat bevestigt de rechtbank van Rotterdam aan deze streekomroep. De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht hoorde twee weken terug het vonnis: een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

Still brugklep is weg voor artikel

Brugklep na 59 jaar verdwenen: zo verliep het proces van uitvijzelen tot de sloop

Een bijzondere operatie is het, de verwijdering van de brugklep van de Papendrechtsebrug. 59 jaar lang is er over dit wegdek gereden, nu is die in een tijdsbestek van drie dagen eruit gevijzeld, op een ponton gelegd en over het water vervoerd naar de sloop.

politie 02

Minderjarige jongen gewond na steekpartij op camping

Een minderjarige jongen uit Ridderkerk is vorige week gewond geraakt bij een steekpartij op een camping in het Zeeuwse Scharendijke. Een minderjarige jongen uit Meerssen is opgepakt.

politie 01

Man vast na vondst gestolen pasjes in hotelkamer Dordrecht

De politie Dordrecht heeft maandag een verdachte aangehouden nadat hotelpersoneel in Dordrecht een tiental bank- en identiteitskaarten aantrof in een hotelkamer. Een deel van de pasjes bleek afkomstig te zijn van een auto-inbraak aan de Visstraat, gepleegd in de nacht van 25 op 26 juli.