gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Raad over vertrekkende Kolff: 'Jammer voor de stad'

26a3ec81114abe7baee45f6edc0769a0.jpg

Teleurstelling, begrip en felicitaties. De gemeenteraad van Dordrecht reageert op het vertrek van hun voorzitter. Burgemeester Wouter Kolff is voorgedragen om Commissaris van de Koning van Zuid-Holland te worden. "Wie volgt hem op?"

Ron van de Rhee |  | Aangepast op
De grootste fracties in de gemeenteraad noemen het aanstaande vertrek van Kolff (VVD) een verlies voor de stad, maar vinden de stap van 'bestuurder Kolff' logisch. Rolin Den Heijer, fractievoorzitter van de Dordtse VVD, bedankt woensdagmiddag via X de burgemeester voor zijn inzet de afgelopen jaren en zegt blij te zijn dat hij wel in Dordrecht blijft wonen.

De fractievoorzitter van het CDA feliciteert Wouter Kolff van harte met zijn nieuwe functie en zegt het heel jammer te vinden dat hij vertrekt. "Met hem vertrekt een persoon die in alle hectiek van het besturen de rust weet te bewaren en zeer betrokken is bij de stad", zegt Francisce van Vugt. “Daarom is hij denk ik ook geschikt voor een functie als Commissaris van de Koning."


Voor de een na grootste partij in de Dordtse coalitie, GroenLinks, komt het moment van de aankondiging door Kolff onverwacht, maar zijn vertrek niet. "Bij de start van zijn tweede termijn vorig jaar liet hij al weten het niet zeker te weten of hij deze ook af zou maken", vertelt fractievoorzitter Abdullah Uysal. "Maar het blijft jammer voor Dordt."

Volgens de grootste oppositie partij de VSP heeft het aangekondigde vertrek van Kolff veel mensen verrast en zal dit zeker leiden naar speculatie over wie zijn opvolger zal gaan worden. "Zijn vertrek uit de stad zal een verlies zijn voor Dordt, aangezien hij geliefd is bij de inwoners", besluit de fractievoorzitter van de Verenigde Seniorenpartij Partij , Margret Stolk.

Lees ook

Spuiboulevard Dordthuis.png

Spuiboulevard nacht afgesloten, verkeer wordt omgeleid

Er vinden woensdagnacht van 20.00 tot donderdag 05.00 uur werkzaamheden plaats op de Spuiboulevard in Dordrecht. De weg zal in die periode afgesloten zijn voor verkeer. De middenberm van de straat moet geasfalteerd worden voor een tijdelijke extra rijbaan voor auto’s en fietsers. Vanaf vrijdag zal de nieuwe rijbaan in gebruik zijn.

Hans van de Bunte Onderwijsmuseum foto Christian van Houwelingen.jpg

onderwijs

Blijdschap bij dit museum: ‘Iedereen sprong van zijn kruk gisteren’

De Tweede Kamer heeft besloten tóch geld uit te trekken voor het Nationaal Onderwijsmuseum in Dordrecht. En dat goede nieuws zorgt voor blije gezichten bij de het museum. “Ik kan nu eindelijk weer met tentoonstellingen bezig zijn. Gewoon met de inhoud aan de slag waarvoor je bent aangenomen en waarvoor je ook je werk het liefst verricht”, vertelt interim-directeur Hans van de Bunte enthousiast.

opma verkiezingen.png

Ad peilt de stemming na gemeenteraadsverkiezingen: ‘Nu moeten de partijen het laten zien’

De stemmen zijn geteld en GroenLinks-PvdA en de VVD zijn met beide 6 zetels de grootste Dordtse partijen. Een week na de gemeenteraadsverkiezingen gaat Ad van den Herik op zoek naar de mening van de kiezers. Wat moet er volgens hen als eerste worden aangepakt in Dordrecht? Daarnaast is de vraag hoe de partijen nader tot elkaar kunnen komen in de formatie van een nieuw college.

pexels-basmasseus-1117063.jpg

13-jarig meisje in Alblasserdam verkracht, Brabander bekent

Een man uit Oosterhout zou tientallen jonge kinderen hebben bedreigd en eiste seksfoto’s van ze, zelfs als ze op school zaten. Ook wordt hij verdacht van verkrachting van een minderjarig meisje in Alblasserdam. Maar waarom hij zich aangetrokken voelt tot kinderen, dat weet hij niet. Deskundigen zien een pedofiele stoornis bij hem en ze adviseren daarom een of andere vorm van tbs. "Ik heb hulp nodig", zegt B. zelf.

artikelfoto nah.png

Sporten met hersenletsel in Dordrecht: ‘Je hoort er gewoon nog bij’

Voor mensen met niet-aangeboren hersenletsel (NAH) is sporten niet altijd vanzelfsprekend. Vermoeidheid, overprikkeling of fysieke beperkingen kunnen een flinke drempel vormen. Met het project NAH Sportief in Dordrecht moet daar verandering in komen. Het initiatief slaat een brug tussen zorg en sport en helpt deelnemers op een veilige manier weer in beweging te komen.

hennepkwekerijZWI.png

168 hennepplanten aangetroffen in woning, pand gesloten

Een woning aan de Mimosastraat in Zwijndrecht is door burgemeester Anink voor drie maanden gesloten. In het pand is een hennepkwekerij gevonden met maar liefst 168 hennepplanten.