gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Raadsleden stellen vragen over incident kermis

Raadsleden Eline van en Groeneweg hebben vragen gesteld aan de burgemeester over het incident van afgelopen vrijdagavond. Twee meisjes werden op het Damplein ingesloten door een groep jongens en vervolgens uitgescholden en betast.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
“Het eerste wat ik dacht was: dit wil je niet in je stad. Dan wil je dat er stevig tegen wordt opgetreden.”, aldus Groeneweg. Groeneweg, die namens Beter voor Dordt in de raad zit, vindt het een urgente zaak en daarom belangrijk dat de vragen snel werden gesteld. “We weten nu gewoon niet of de politie dit soort incidenten registreert, of dit een eenmalig incident is, of dat het vaker voorkomt. Dat willen we eerst weten.” Antwoord van de burgemeester kan nog wel even duren, want de raad is op reces.

Volgens de politie hebben de twee meisjes geen aangifte gedaan. De politie dringt er wel op aan dat meisjes die slachtoffer zijn geworden van soortgelijke incidenten aangifte moeten doen. “Dat wil niet zeggen dat we de daders kunnen pakken, maar daarmee kunnen we wel een strafrechtelijk onderzoek starten. Zonder aangifte kunnen we dat niet doen,” aldus een woordvoerder van de politie.

Lees ook

fotootje kat

Urenlange zoektocht naar huiskat eindigt op dak: 'Ze was helemaal nat en koud'

Huiskat Yvy gaat normaal gesproken de deur niet uit, maar toch belandde het dier woensdag in een benarde positie. Via het open zolderraam van het huis van baasje Elvira van Bloois ging ze voor het eerst naar buiten en kwam vast te zitten tussen een zonnepaneel op het dak. “We hebben uren naar haar gezocht, tot mijn zoon een oortje boven het zonnepaneel zag uitsteken.”

IMG_5351

Steunconstructies geplaatst in plotseling gesloten parkeergarage, onderzoek gaat door

De gemeente Dordrecht heeft extra steunconstructies laten plaatsen in parkeergarage Visstraat. Hierdoor is het acute risico weg, aldus de gemeente. De garage werd vrijdagavond halsoverkop gesloten nadat er een scheur was aangetroffen op de bovenste verdieping.

IMG_9940

Man (26) veroordeeld voor oplichten hoogbejaarde Dordtenaar

Een man is afgelopen week veroordeeld tot een jaar cel voor het oplichten van zes hoogbejaarde of geestelijk beperkte mensen, onder wie een Dordtenaar. Gaat J. van G. (26) binnen drie jaar opnieuw de fout in, moet hij zes maanden extra achter de tralies.

rwsdrechttunnel

Vrachtwagens in botsing in Drechttunnel, snelweg inmiddels weer vrij

In de Drechttunnel (A16) richting Breda zijn vrijdagochtend meerdere vrachtwagens tegen elkaar gebotst. De rechtertunnelbuis was tot 14.00 uur dicht, daarna was alles opgeruimd en de weg weer vrijgegeven.

Foto website binnenvaart

Binnenvaart hoopt op nog meer regen voor hoger waterpeil: ‘Elke druppel is er één’

De afgelopen dagen vielen na lange tijd eindelijk weer de eerste regendruppels. Goed nieuws voor de binnenvaart, die veel last heeft van de extreme droogte in Europa. Al maakt één zwaluw nog geen zomer: “We zijn echt in afwachting van nog meer water.”

mobiele camera crabbehof

Mobiele camera langer bij dit winkelcentrum: ‘Rust en veiligheid behouden’

De mobiele camera in het winkelcentrum Crabbehof zal voor onbepaalde tijd blijven staan. De camera op het Van Oldebarneveltplein moet, volgens een politiewoordvoerder, zorgen voor meer rust en veiligheid op het plein.