gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Raadsleden stellen vragen over incident kermis

Raadsleden Eline van en Groeneweg hebben vragen gesteld aan de burgemeester over het incident van afgelopen vrijdagavond. Twee meisjes werden op het Damplein ingesloten door een groep jongens en vervolgens uitgescholden en betast.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
“Het eerste wat ik dacht was: dit wil je niet in je stad. Dan wil je dat er stevig tegen wordt opgetreden.”, aldus Groeneweg. Groeneweg, die namens Beter voor Dordt in de raad zit, vindt het een urgente zaak en daarom belangrijk dat de vragen snel werden gesteld. “We weten nu gewoon niet of de politie dit soort incidenten registreert, of dit een eenmalig incident is, of dat het vaker voorkomt. Dat willen we eerst weten.” Antwoord van de burgemeester kan nog wel even duren, want de raad is op reces.

Volgens de politie hebben de twee meisjes geen aangifte gedaan. De politie dringt er wel op aan dat meisjes die slachtoffer zijn geworden van soortgelijke incidenten aangifte moeten doen. “Dat wil niet zeggen dat we de daders kunnen pakken, maar daarmee kunnen we wel een strafrechtelijk onderzoek starten. Zonder aangifte kunnen we dat niet doen,” aldus een woordvoerder van de politie.

Lees ook

De Plucheplakkers

Na zomer vol veranderingen gaat podcast over FC Dordrecht verder

Er gebeurde deze zomer al een hoop bij FC Dordrecht. Te veel om in veertig minuten samen te vatten, maar de podcastmakers van De Plucheplakkers wagen in de eerste aflevering van het nieuwe seizoen een dappere poging.

pw20260801_WAL5363

FC Dordrecht klaar voor competitiestart: 'Play-offs zeker haalbaar’

Na zeven weken voorbereiding begint FC Dordrecht vrijdagavond de competitie in eigen huis. Aan de Krommedijk ontvangt de ploeg van de nieuwbakken hoofdtrainer Paul Nuijten Jong Ajax, uitgerekend de ploeg die de Brabander het laatste deel van vorig seizoen coachte.

fotopolitiea15

Man onder invloed van drank en drugs rijdt met 246 km/u op snelweg

Een 40-jarige Rotterdammer heeft met een snelheid van 246 kilometer per uur over de A15 gereden. Dat bleef niet ongezien bij de politie en wat bleek: de man was onder invloed van drank en drugs. Hij is aangehouden.

merwedebrugrws

Meer dan 200 boetes voor vrachtwagens die verbod Merwedebrug overtreden

Bij de handhavingsactie bij de Merwedebrug (A27) zijn vorige week in totaal 215 boetes uitgedeeld. Sinds juli mogen vrachtwagens niet meer over de brug heen, maar dat verbod wordt nog door honderden vrachtwagens per dag genegeerd. Daarom voerden Rijkswaterstaat en de politie van 17 tot en met 21 augustus een grootschalige handhavingsactie uit.

pcp

Voetballer zwaargewond, maar SSW-spelers vrijgesproken van mishandeling

Twee voetballers van de Dordtse club SSW zijn dinsdag vrijgesproken van mishandeling. Volgens de rechtbank spreken de getuigen elkaar tegen en is het politieonderzoek onvolledig. Daardoor kan niet worden vastgesteld wie het slachtoffer heeft geslagen of geschopt, schrijft Omroep Brabant.

botulismealb

Botulisme vastgesteld in Alblasserdam: vooral gevaarlijk voor honden

In het water tussen de Middelwetering en Oosteromse Wiel in Alblasserdam is botulisme geconstateerd in het water. De gemeente roept inwoners op om extra voorzichtig te zijn en honden niet te laten zwemmen in of drinken uit het water.