gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Raadsleden stellen vragen over incident kermis

Raadsleden Eline van en Groeneweg hebben vragen gesteld aan de burgemeester over het incident van afgelopen vrijdagavond. Twee meisjes werden op het Damplein ingesloten door een groep jongens en vervolgens uitgescholden en betast.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
“Het eerste wat ik dacht was: dit wil je niet in je stad. Dan wil je dat er stevig tegen wordt opgetreden.”, aldus Groeneweg. Groeneweg, die namens Beter voor Dordt in de raad zit, vindt het een urgente zaak en daarom belangrijk dat de vragen snel werden gesteld. “We weten nu gewoon niet of de politie dit soort incidenten registreert, of dit een eenmalig incident is, of dat het vaker voorkomt. Dat willen we eerst weten.” Antwoord van de burgemeester kan nog wel even duren, want de raad is op reces.

Volgens de politie hebben de twee meisjes geen aangifte gedaan. De politie dringt er wel op aan dat meisjes die slachtoffer zijn geworden van soortgelijke incidenten aangifte moeten doen. “Dat wil niet zeggen dat we de daders kunnen pakken, maar daarmee kunnen we wel een strafrechtelijk onderzoek starten. Zonder aangifte kunnen we dat niet doen,” aldus een woordvoerder van de politie.

Lees ook

nk20260905NKS02061

Twaalf tegengoals in twee duels: FC Dordrecht verliest ook van Jong AZ

FC Dordrecht heeft zich zaterdag niet kunnen revancheren voor de 6-1 dreun bij FC Volendam vorige week. Thuis tegen Jong AZ trok de ploeg in een doelpuntenfestival aan het kortste eind: 3-6.

IMG_9873

Van Pride Walk tot ‘huwelijk voor een dag’: Dordrecht viert diversiteit

Trouwen voor een dag, meelopen tijdens de kleurrijke Pride Walk of genieten van live muziek. Tijdens de Dordrecht Pride was er zaterdag van alles te beleven in de binnenstad. Bezoekers, zoals de 19-jarige Kiara, genieten zichtbaar: “Er zijn eigenlijk veel meer mensen dan je denkt die het fantastisch vinden hoe je bent.”

Sem Valk

FC Dordrecht raakt aanvoerder Valk kwijt aan eredivisionist Telstar

De aanvoerder van FC Dordrecht Sem Valk maakt de overstap naar Telstar. In Velsen-Zuid tekent de verdediger een contract tot medio 2029. De verdediger speelde 71 wedstrijden voor de Schapekoppen, waarin hij vier keer trefzeker was. “Ik ga jullie enorm missen.”

Website foto

Deze Dordtse polder is jarig: honderd jaar geleden ingedijkt

De Biesboschpolder in Dordrecht bestaat op 1 september precies honderd jaar. In al die jaren heeft het gebied meerdere functies gehad: van werkverschaffingsproject tot landbouwgrond en de laatste decennia steeds vaker als recreatief natuurgebied. Onder de rook van de wijk Sterrenburg genieten nu steeds meer natuurliefhebbers van er kunnen wandelen, fietsen of de hond uitlaten.

treinstationdordrecht

Let op: woensdag geen treinen, nauwelijks bussen

Reis je normaal gesproken met het openbaar vervoer naar je werk of school? Woensdag zul je daar zeer waarschijnlijk een andere manier voor moeten vinden. Vanwege een landelijke staking in het openbaar vervoer die de vakbonden hebben afgeroepen, rijden er geen treinen en minder tot geen bussen. De Waterbus vaart wel.

foto website 2

Grootste editie ooit van Binnenvaartdagen Zwijndrecht gestart

De vierde editie van de Binnenvaartdagen in Zwijndrecht zijn groter dan ooit. Het meerdaagse festival heeft extra kraampjes, foodtrucks en zelfs een hijskraan om vanaf te bungeejumpen. “We hoeven niet alleen naar Dordrecht, we hebben zelf ook wat”, zegt de trotse organisator Piet de Bruin.