gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Raadsleden stellen vragen over incident kermis

Raadsleden Eline van en Groeneweg hebben vragen gesteld aan de burgemeester over het incident van afgelopen vrijdagavond. Twee meisjes werden op het Damplein ingesloten door een groep jongens en vervolgens uitgescholden en betast.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
“Het eerste wat ik dacht was: dit wil je niet in je stad. Dan wil je dat er stevig tegen wordt opgetreden.”, aldus Groeneweg. Groeneweg, die namens Beter voor Dordt in de raad zit, vindt het een urgente zaak en daarom belangrijk dat de vragen snel werden gesteld. “We weten nu gewoon niet of de politie dit soort incidenten registreert, of dit een eenmalig incident is, of dat het vaker voorkomt. Dat willen we eerst weten.” Antwoord van de burgemeester kan nog wel even duren, want de raad is op reces.

Volgens de politie hebben de twee meisjes geen aangifte gedaan. De politie dringt er wel op aan dat meisjes die slachtoffer zijn geworden van soortgelijke incidenten aangifte moeten doen. “Dat wil niet zeggen dat we de daders kunnen pakken, maar daarmee kunnen we wel een strafrechtelijk onderzoek starten. Zonder aangifte kunnen we dat niet doen,” aldus een woordvoerder van de politie.

Lees ook

businkaanvaring4

Olieworsten in het water vangen gasolie op na aanvaring bunkerstation

Een bunkerstation aan de Hooikade in Dordrecht is zaterdagavond aangevaren door een binnenvaartschip. Daarbij is gasolie in het water gelekt. Met zogeheten olieworsten in het water wordt ook deze maandag nog olie opgevangen en afgezogen, meldt Rijkswaterstaat.

businkbrandgrevelingenweg

Brand bij afvalverwerker in Dordrecht, gebouw ontruimd

Bij een afvalverwerkingsbedrijf aan de Grevelingenweg in Dordrecht heeft maandagavond brand gewoed. Het vuur ontstond in een versnipperaar.

IMG_9940

Man (26) veroordeeld voor oplichten hoogbejaarde Dordtenaar

Een man is afgelopen week veroordeeld tot een jaar cel voor het oplichten van zes hoogbejaarde of geestelijk beperkte mensen, onder wie een Dordtenaar. Gaat J. van G. (26) binnen drie jaar opnieuw de fout in, moet hij zes maanden extra achter de tralies.

thumb artikel baggermuseum

Elke werkt in het Baggermuseum en weet alles over de klei

Iedere zaterdagmiddag kun je bij het Nationaal Baggermuseum in Sliedrecht met je poten in de klei staan. Ondanks dat medewerkster Elke dat niet vaak doet, is ze wel fanatiek bezig met de organisatie van het museum. Monique krijgt een kijkje in de keuken en komt erachter dat je als medewerker niet alleen maar gasten verwelkomt.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: het Zuigkwintet

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt staat zaterdag theatervoorstelling 'De Stem van Dordt' centraal. De voorstelling is van het Dordtse gezelschap Het Dordts Zuigkwintet.

merwedebrugrws

Meer dan 200 boetes voor vrachtwagens die verbod Merwedebrug overtreden

Bij de handhavingsactie bij de Merwedebrug (A27) zijn vorige week in totaal 215 boetes uitgedeeld. Sinds juli mogen vrachtwagens niet meer over de brug heen, maar dat verbod wordt nog door honderden vrachtwagens per dag genegeerd. Daarom voerden Rijkswaterstaat en de politie van 17 tot en met 21 augustus een grootschalige handhavingsactie uit.