gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Raadsleden stellen vragen over incident kermis

Raadsleden Eline van en Groeneweg hebben vragen gesteld aan de burgemeester over het incident van afgelopen vrijdagavond. Twee meisjes werden op het Damplein ingesloten door een groep jongens en vervolgens uitgescholden en betast.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
“Het eerste wat ik dacht was: dit wil je niet in je stad. Dan wil je dat er stevig tegen wordt opgetreden.”, aldus Groeneweg. Groeneweg, die namens Beter voor Dordt in de raad zit, vindt het een urgente zaak en daarom belangrijk dat de vragen snel werden gesteld. “We weten nu gewoon niet of de politie dit soort incidenten registreert, of dit een eenmalig incident is, of dat het vaker voorkomt. Dat willen we eerst weten.” Antwoord van de burgemeester kan nog wel even duren, want de raad is op reces.

Volgens de politie hebben de twee meisjes geen aangifte gedaan. De politie dringt er wel op aan dat meisjes die slachtoffer zijn geworden van soortgelijke incidenten aangifte moeten doen. “Dat wil niet zeggen dat we de daders kunnen pakken, maar daarmee kunnen we wel een strafrechtelijk onderzoek starten. Zonder aangifte kunnen we dat niet doen,” aldus een woordvoerder van de politie.

Lees ook

PSX_20260608_182904

A15 bezaaid met takken, deel van snelweg in beide richtingen dicht

De A15 tussen Papendrecht en Sliedrecht is maandagavond in beide richtingen tijdelijk dicht geweest. Door het stormachtige weer lag de snelweg daar bezaaid met takken. Volgens Rijkswaterstaat hebben enkele auto's schade opgelopen.

altviool

Zomerconcert Trinitatiskapel zondag op TV Dordrecht

Een nieuw seizoen met zomerconcerten in de Trinitatiskapel in Dordrecht is in volle gang. Op TV Dordrecht is deze zondag een van deze concerten te zien: Strangers in the North, waarbij vier altviolisten hun krachten hebben gebundeld.

luchtalarm 02

Lokale partijen slaan alarm over verdwijnende sirene: 'Goed functionerend waarschuwingssysteem'

"Schaf het luchtalarm niet af!" Het is de oproep van dertig lokale partijen in heel Nederland, waaronder Slydregt.NU. De partijen reageren daarmee op minister Van Weel van Justitie, die maandag schreef dat de bekende sirene vanaf 1 januari 2028 verdwijnt.

2606028031

Neergestoken man (21) in ziekenhuis overleden aan verwondingen

De 21-jarige man die maandagnacht zwaargewond raakte bij een steekpartij in Zwijndrecht, is aan zijn verwondingen overleden. Dat laat de politie via sociale media weten.

bed and breakfast

Deze Bed and Breakfast grijpt naast titel: 'Ik zie aan mijn gasten dat ze genieten'

De Dordtse B&B Hesha heeft naast de titel ‘Beste B&B in Nederland 2026’ gegrepen. De accommodatie van Sharon en Herman Kerkhoven was genomineerd in de categorie 3 Tulpen. De B&B in de wijk Sterrenburg bestaat nog maar twee jaar en de uitbaters waren een maand geleden dan ook verrast met een nominatie.

1ba0a183-2c19-3050-bfcb-5f6cf0946623

Superfan Carin kijkt uit naar Phantom of the Opera: 'Ik kreeg koude rillingen'

In 2028 keert Phantom of the Opera voor het eerst sinds de jaren negentig terug naar Nederland. De wereldberoemde musical gaat spelen in het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam en voor superfan Carin Klabbers uit Ridderkerk voelt dat bijna onwerkelijk. “Ik wist niet wat ik hoorde", zegt ze tegen Rijnmond.