gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Raadslid en bachelorette zetten Dordt op de kaart: 'Laten zien hoe mooi de stad is!'

93bc6b71880dc3c1b101420705e68129

De Grote Kerk zo snel mogelijk beklimmen of je wijnkennis testen bij een lokale ondernemer: het is een greep uit de challenges die VVD-raadslid en Dordtenaar Rolin den Heijer aangaat in de nieuwe social media-serie 'Vol Voor Dordt'. En dat doet hij samen met een jeugdvriendin: “We dachten: waarom beginnen we niet een leuke serie samen?”

Erik van Krimpen | Barbara Visscher |  | Aangepast op
"Het doel van de serie is om te laten zien hoe mooi onze stad is en hoe zuinig we daarop moeten zijn”, vertelt Den Heijer. In Vol Voor Dordt voert hij verschillende opdrachten uit op typische Dordtse plekken. “Het zijn allemaal plekken waar we als stad trots op zijn. De Grote Kerk is bijvoorbeeld perfect voor een challenge, maar ook FC en het Dordrechts Museum.”

Den Heijer voert de challenges niet alleen, maar samen met Beate van der Weide uit. Zij is influencer, model en ook deelnemer aan het nieuwe seizoen van de Bachelorette: een realityprogramma op Videoland, waarin een vrouwelijke single op zoek gaat naar haar droompartner. Net als Den Heijer komt Van der Weide uit Dordrecht. “Beate wilde graag iets terugdoen voor de stad. Tijdens een gezellige avond bedachten we dat we samen een serie konden maken, en dat idee hebben we uitgewerkt.”

Er staan inmiddels twee challenges online op het Instagram-account van Vol Voor Dordt. In een van de video’s is te hoe Van der Weide een nieuwe uitdaging voorstelt: wie staat er het snelst bovenop de toren van de Grote Kerk? Den Heijer, die naar eigen zeggen last heeft van hoogtevrees, gaat de strijd aan.

Van der Weide beklimt de toren op hoge hakken, omdat ze denkt dat ze daarmee alsnog sneller is dan Den Heijer. “Ik denk dat het helemaal niks word, maar heel veel succes”, zegt Den Heijer voordat ze van start gaan. Uiteindelijk blijkt Van der Weide gelijk te hebben: Den Heijer komt twaalf minuten later boven.

Het duo is van plan om minimaal tien uitdagingen aan te gaan. “De frikandel komt voorbij. Deze is natuurlijk in Dordrecht uitgevonden. Ook gaan we iets doen in de kinderfeestjes-sfeer, met bowlen. Voor iedereen herkenbaar van vroeger.” Verder staat FC Dordrecht op de planning. De rest houdt Den Heijer nog liever even voor zich. “Meer ga ik echt niet verklappen.”

De naam Vol Voor Dordt is ook de afkorting van Den Heijers politieke partij, de VVD. Dat is volgens hem toeval. “De hele precieze persoon zou er iets van de VVD in kunnen zien, maar voor mij staat Vol Voor Dordt voor meedoen met de mensen die iets bijdragen aan de stad. Dat zie je terug in de challenges.” Het duo is altijd op zoek naar nieuwe uitdagingen, dus iedereen met een idee kan deze insturen via hun Instagram-account.

Bekijk ook op ons YouTube-kanaal de reportage die wij maakten over de challengeserie.

Lees meer over:

|

Lees ook

fotoootjeuhh

Dordt biedt Pinas nieuwe kans na jaren in de schaduw bij Almere: ‘Ik wil promoveren met Dordt’

Van verdediger en bankzitter in Almere, naar controlerende middenvelder met basisplaats aan de Dordtse Krommedijk. Jayden Pinas (22) ontpopt zich (in de voorbereiding op) dit jonge seizoen tot een speler met multifunctionele kwaliteiten voor de Schapekoppen. Hij kijkt positief terug op zijn eerste periode in Dordrecht en heeft heldere ambities voor de toekomst.

noslift

Kapotte lift bij perron? App biedt uitkomst voor rolstoelgebruikers zoals Nick

Op een treinstation aankomen en ontdekken dat de lift op het perron niet werkt. Voor mensen die goed ter been zijn is dat niet direct een probleem, maar voor rolstoelgebruikers is dat andere koek. Dordtenaar Nick Bootsman kaart dit al jaren aan, maar nu is er eindelijk een oplossing met een nieuwe functionaliteit in de NS-app. “Volhouden kan het verschil maken.”

dordtinstoom2026

Zondag op TV Dordrecht: terugblik Dordt in Stoom 2026

Nu de zomervakantie voorbij is en ook de zomerevenementen-periode in stad en streek langzaam op zijn eind loopt, is deze zondag nog een keer onze speciale uitzending over een van de grootste evenementen van eerder dit jaar te zien: Dordt in Stoom 2026.

merwedebrugrws

Meer dan 200 boetes voor vrachtwagens die verbod Merwedebrug overtreden

Bij de handhavingsactie bij de Merwedebrug (A27) zijn vorige week in totaal 215 boetes uitgedeeld. Sinds juli mogen vrachtwagens niet meer over de brug heen, maar dat verbod wordt nog door honderden vrachtwagens per dag genegeerd. Daarom voerden Rijkswaterstaat en de politie van 17 tot en met 21 augustus een grootschalige handhavingsactie uit.

Noordtunnel foto

Zomervakantie voorbij, maar werk aan de weg gaat door: extra drukte verwacht

De zomervakantie is bijna voorbij en dat betekent dat de drukte op de wegen weer toe gaat nemen. Met onder meer de afgesloten Papendrechtsebrug (N3) en het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27) moeten weggebruikers in onze streek rekening houden met een extra reistijd in de spits van 30 tot 60 minuten, waarschuwt Rijkswaterstaat.

Noordtunnel en brug over de noord

Maatregelen rond Noordtunnel: extra bergers en brug langer beschikbaar

Rijkswaterstaat heeft maatregelen genomen om verkeer op de A15 en in omliggende gemeenten bij calamiteiten in bijvoorbeeld de Noordtunnel om te kunnen leiden. Nu de Papendrechtsebrug dicht is, wordt elke onderbreking op de A15 meteen gevoeld. Daarom kan bijvoorbeeld vanaf deze zomer de Brug over de Noord langer beschikbaar blijven voor wegverkeer dan normaal.