gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Radioverslaggever Ben Corino aangehouden

Radiopresentator Ben Corino is afgelopen zaterdag door de politie de studio uitgezet. De actie was op touw gezet door vrouwen die de uitzending overnamen, vanwege Internationale Vrouwendag komende donderdag.

Peter Tromp |  | Aangepast op
"We hadden een item over vrouwen in een mannenberoep", zegt programmamaker en Vrouwendag-coördinator Esther de Beun, "dus we hadden een vrouwelijke politie-agent en die wilde wel meewerken." De Beun neemt ieder jaar het programma van Ben Corino over om Vrouwendag in de schijnwerpers te zetten.

"We zoomen vooral in op onderwijs voor vrouwen", zegt Mary Ruisch. Ook zij is coördinator achter de Dordtse Vrouwendagactiviteiten. Donderdag 8 maart is het Vrouwendag. In Dordrecht is onder meer een wandeling langs plaatsen waar vrouwen hebben gewoond die belangrijk zijn geweest voor Dordrecht.

Het radioprogramma, dat afgelopen zaterdag door de vrouwen is overgenomen, wordt donderdagavond herhaald tussen 19.00 uur en 21.00 uur.

Lees ook

waalridderkerk

Veel chemische stoffen in de Waal, maar geen acuut gevaar

In veel zwemwateren in Nederland zitten niet alleen bacteriën en blauwalgen, maar blijken ook veel meer chemische stoffen boven de gestelde norm te zitten. De Waal bij Heerjansdam en Ridderkerk staat in de landelijke top 3 van zwemlocaties met de meeste normoverschrijdingen, blijkt uit onderzoek van Natuur & Milieu en Het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW).

IMG_0851

Skatepark krijgt een flinke opknapbeurt

Het kleine skateparkje aan de Groenezoom in Dordrecht wordt vernieuwd. Hoewel de baan niet groter wordt, komen er wel meer obstakels bij. Zo moet het vernieuwde skatepark straks meer mogelijkheden bieden voor kinderen en jongeren uit de buurt om te skaten en te bewegen.

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.

foto daniel militair

Laatste rustplaats voor oorlogsheld Daniël; een verhaal dat voortleeft

Na drie begrafenissen ligt oorlogsheld Daniël van der Munnik op zijn laatste rustplaats. Maandag is de gesneuvelde soldaat op het ereveld van de Essenhof in Dordrecht met militaire eer herbegraven. De dappere dienstplichtige sneuvelde op 10 mei 1940, tijdens de eerste Duitse aanvallen op ons land.

Onthulling voorlopig ontwerp

Een nieuwe zwem- en sportlocatie voor deze gemeente: zo ziet dat eruit

De eerste contouren van een nieuw zwembad, sport- en turnhal op de locatie van het huidige zwembad in Ridderkerk zijn gepresenteerd. Op de plek waar nu nog De Fakkel huist, komt straks een gloednieuw recreatiecentrum. “Een heel mooie mijlpaal voor Ridderkerk.”

a16 ongleuk 16 sept 26

Inboedel caravan op A16: lange tijd drie rijstroken dicht en flinke vertraging

Een ongeval met een vrachtwagen en een caravan zorgde woensdagmiddag voor flinke verkeersproblemen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Rond 15:10 uur werd de weg weer vrijgegeven.