gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Radioverslaggever Ben Corino aangehouden

Radiopresentator Ben Corino is afgelopen zaterdag door de politie de studio uitgezet. De actie was op touw gezet door vrouwen die de uitzending overnamen, vanwege Internationale Vrouwendag komende donderdag.

Peter Tromp |  | Aangepast op
"We hadden een item over vrouwen in een mannenberoep", zegt programmamaker en Vrouwendag-coördinator Esther de Beun, "dus we hadden een vrouwelijke politie-agent en die wilde wel meewerken." De Beun neemt ieder jaar het programma van Ben Corino over om Vrouwendag in de schijnwerpers te zetten.

"We zoomen vooral in op onderwijs voor vrouwen", zegt Mary Ruisch. Ook zij is coördinator achter de Dordtse Vrouwendagactiviteiten. Donderdag 8 maart is het Vrouwendag. In Dordrecht is onder meer een wandeling langs plaatsen waar vrouwen hebben gewoond die belangrijk zijn geweest voor Dordrecht.

Het radioprogramma, dat afgelopen zaterdag door de vrouwen is overgenomen, wordt donderdagavond herhaald tussen 19.00 uur en 21.00 uur.

Lees ook

treinstationdordrecht2

Let op: nog de hele dag minder treinen tussen Dordrecht en Breda

Reizigers tussen Dordrecht en Breda moeten maandag de hele dag rekening houden met vertraging. Door een kapot spoor rijden er minder treinen op dit traject.

nanning

Hoe voorkom je een overval? Gemeente gaat juweliers helpen

De gemeente Dordrecht en de politie gaan in gesprek met juweliers in de stad over criminaliteit en wat daartegen te doen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in antwoord op raadsvragen. Het is een gevolg van overvallen die de laatste maanden in Dordrecht hebben plaatsgevonden op verschillende ondernemers.

azc dordrecht

Bezoekers welkom tijdens open dag azc

Zaterdag openen verschillende asielzoekerscentra in de streek hun deuren voor bezoekers. De azc’s die afgelopen jaar zijn geopend in Dordrecht en Giessenburg doen ook voor het eerst mee.

Point Blur_Jul162025_212432 (1)

Man die meester Recep neerstak heeft niet meegewerkt in Pieter Baan Centrum

De man die vastzit voor het neersteken van meester Recep in juli 2025 in Alblasserdam heeft niet meegewerkt aan gedragskundig onderzoek in het Pieter Baan Centrum (PBC). De deskundigen hebben daarom geen conclusies kunnen trekken over eventuele stoornissen.

warmtemanifest

Regionale bestuurders willen dat Den Haag knopen doorhakt: 'kansrijke warmteprojecten vallen stil'

Verschillende bestuurders uit onze streek hebben tijdens het Warmtecongres in Eindhoven vorige week een manifest ondertekend. Daarin roepen zij het Rijk op om snel knopen door te hakken, omdat anders projecten voor warmtenetten in de provincie stil komen te liggen.

afbeeldingwinkels

Aanpak winkeldiefstal supermarkten leidt tot 7 winkelverboden en tientallen waarschuwingen

De samenwerking tussen drie Sliedrechtse supermarkten om winkeldiefstal en overlast tegen te gaan, heeft in acht maanden tijd geleid tot zeven collectieve winkelverboden. Dit betekent dat deze mensen een jaar lang niet welkom zijn in de drie aangesloten supermarkten. Ook zijn er 35 waarschuwingen uitgedeeld, blijkt uit een eerste evaluatie.