Dordrecht, Netherlands

Randweg N3 komend weekend dicht; tweede fase ten einde

Sinds augustus wordt er gewerkt aan de renovatie van de N3. De eerste 30 weken zitten er op en met nog 30 weken te gaan komt komend weekend de tweede fase ten einde.
Dennis Koorevaar | 18 maart 2021 08:46 | Aangepast op 18 maart 2021 08:46
Michael Blatter, omgevingsmanager bij Rijkswaterstaat kijkt terug op een goede eerste helft; "We hebben last gehad van wat opstartproblemen op het begin en de strenge vorst van een paar weken terug, maar de uitvoering van het werk is goed gegaan."

Tijdens de strenge vorst heeft het werk aan de nieuwe randweg anderhalve week stil gelegen. "We zagen het wel een beetje aankomen," vertelt Maarten bij de Vaarte, uitvoerder van Boskalis. “En we hebben dat proberen in te halen door langere dagen te maken en in de weekenden te werken.”

Op het nieuwe stuk van de N3, vanaf Sterrenburg naar de A16, worden de laatste puntjes op de I gezet. Dan kan er gestart worden met het tegenovergestelde stuk. “Dit weekend is de weg nog afgesloten en dan zorgen we er onder andere voor dat de belijning aangebracht is en er extra asfalt ligt op de verbindingen met de op- en afritten.” zegt Bij de Vaarte.

De afgelopen 30 weken is er een hoop veranderd op en langs de randweg. Zo is de verlichting vervangen door LED, is de geplaatste bebording van bamboe en is de oprit vanaf de Laan van Nieuw Groenhove vanaf maandag weer open. Michael Blatter geeft aan dat die tijdens de afgelopen twee fases met een reden dicht was; “De oprit was te kort en dat zorgde voor onveilige situaties. We hebben de oprit verlegd en langer gemaakt en komende maandag kan het verkeer er weer gebruik van maken.”

De N3 is komend weekend van vrijdagavond 22.00 uur tot maandagochtend 5.00 uur gesloten. Daarna start fase drie en wordt de nieuwe randweg begin oktober opgeleverd.

Meest gelezen

Op deze plek komen bijna 200 nieuwe koop- en huurwoningen

Redactie Streek 56 | 3 nov 2025 10:43

Politie zoekt verdachte van beroving jongen (16) in Zwijndrecht

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 31 okt 2025 14:00

Lees ook

Volledig elektrisch baggeren: dankzij deze investering van 3,5 miljoen euro kan het

Een primeur voor de Sliedrechtse baggeraar Van den Herik. Het schip Prins 6 is het eerste volledig e...

Inaaya Mashal volgt Mees van Veen op als kinderburgemeester Papendrecht

Inaaya Mashal is de nieuwe en daarmee de tweede kinderburgemeester ooit van Papendrecht. Op maandaga...

Dit zijn de winnaars van de Dordtse Puienprijs 2025

Het bioscooppand van filmtheater De Witt is een van de winnaars van de Dordtse Puienprijs 2025. Die ...

Cliënt die gordijn in brand stak in kliniek hoeft niet terug de cel in

De rechtbank heeft een 34-jarige man uit Hardinxveld-Giessendam veroordeeld tot een celstraf voor he...

Boa's met bodycams: ook deze gemeente rust handhavers ermee uit

Buitengewoon Opsporingsambtenaren (boa's) in Ridderkerk krijgen voortaan een bodycam bij de standaar...

Ongeduld bij FC Dordrecht neemt verder toe: ‘Soms krijg je niet wat je verdient’

Wie helpt FC Dordrecht uit het dal? Een antwoord is nodig, want op een avond waarin afmakers ontbrak...