gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rattenslang ontsnapt in Sterrenburg

9df2c348fd00da5a701204c456e51aa6

Als je in Sterrenburg een slang tegenkomt, hoef je niet raar op te kijken. De kans is namelijk groot dat het Felix is, de rattenslang. Het dier is vermoedelijk donderdag 10 september ontsnapt uit zijn terrarium. De eigenaar van de slang wil Felix zo snel mogelijk weer terug in zijn terrarium hebben.

Emma Meijer |  | Aangepast op
Rond acht uur 's avonds was de slang nergens te bekennen in het huis aan de Brittenburg. Het terrarium bleek op een kiertje te staan en het huisdier is daarna naar buiten geglipt. De slang is 1.60 meter lang. “Hij is niet gevaarlijk en hij is geen gevaar voor huisdieren. De slang weet dat hij die beesten niet aankan”, vertelt Marien Peters, het baasje van Felix.

Marien wil de slang zo snel mogelijk terug en heeft samen met zijn vader al actie ondernomen. Zo hebben ze in Sterrenburg folders verspreid. Daarnaast vraagt Marien het hem zo snel mogelijk te laten weten als je de slang tegenkomt. “Je hoeft niet bang te zijn en je hoeft hem zelf niet te pakken. Wij komen hem dan halen.”

Het Nederlandse klimaat is niet ideaal voor Felix. “Felix houdt het buiten maximaal 4 weken vol en daarna is het echt klaar.” De rattenslang is maandag nog niet terecht.

Lees ook

IMG-20261010-WA0001 (1)

Dikke rookwolken door zeer grote brand in loods

Er woedde zaterdagochtend een grote brand in een loods in Papendrecht. Daarbij kwam veel zwarte rook vrij.

warmtemanifest

Regionale bestuurders willen dat Den Haag knopen doorhakt: 'kansrijke warmteprojecten vallen stil'

Verschillende bestuurders uit onze streek hebben tijdens het Warmtecongres in Eindhoven vorige week een manifest ondertekend. Daarin roepen zij het Rijk op om snel knopen door te hakken, omdat anders projecten voor warmtenetten in de provincie stil komen te liggen.

foto speelplekken ALB

Groot kinderprotest bij gemeentehuis: ‘Speeltuinen moeten gewoon blijven’

Harde muziek, veel toeters, fluitjes en borden met leuzen erop. Zo gaat het er dinsdagavond voor het gemeentehuis in Alblasserdam aan toe. Daar protesteren dan tientallen kinderen tegen het besluit van de gemeente om van 12 speeltuinen de toestellen weg te halen. ‘Goed dat jullie hier staan.’

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_01_39_31.Still001

Sporten in het donker, want er is geen stroom: ‘Het is even aanpassen’

Duisternis in de sportschool vrijdag in Dordrecht. De SportCity-vestiging aan de Vissersdijk kampte vrijdag, net als verschillende andere bedrijven in die buurt, met een stroomstoring. Sommige sportievelingen keerden om, anderen gingen vrolijk aan de bak.

dronefotopont

Terug in de tijd: bij deze pont kun je over met een papieren abonnementspas

Goed nieuws voor scholieren zonder mobiele telefoon: veerdienst Riveer heeft papieren scholierenabonnementen ingevoerd. Hierdoor kunnen jongeren onder de achttien die nog geen telefoon hebben, gebruik maken van het scholierenabonnement.

IMG-20261004-WA0017 (1)

Geparkeerd busje in brand in Krispijn

In een geparkeerd busje in de Dordtse wijk Krispijn heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Dat gebeurde in de Albert Neuhuysstraat.