gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rattenslang ontsnapt in Sterrenburg

9df2c348fd00da5a701204c456e51aa6.jpg

Als je in Sterrenburg een slang tegenkomt, hoef je niet raar op te kijken. De kans is namelijk groot dat het Felix is, de rattenslang. Het dier is vermoedelijk donderdag 10 september ontsnapt uit zijn terrarium. De eigenaar van de slang wil Felix zo snel mogelijk weer terug in zijn terrarium hebben.

Emma Meijer |  | Aangepast op
Rond acht uur 's avonds was de slang nergens te bekennen in het huis aan de Brittenburg. Het terrarium bleek op een kiertje te staan en het huisdier is daarna naar buiten geglipt. De slang is 1.60 meter lang. “Hij is niet gevaarlijk en hij is geen gevaar voor huisdieren. De slang weet dat hij die beesten niet aankan”, vertelt Marien Peters, het baasje van Felix.

Marien wil de slang zo snel mogelijk terug en heeft samen met zijn vader al actie ondernomen. Zo hebben ze in Sterrenburg folders verspreid. Daarnaast vraagt Marien het hem zo snel mogelijk te laten weten als je de slang tegenkomt. “Je hoeft niet bang te zijn en je hoeft hem zelf niet te pakken. Wij komen hem dan halen.”

Het Nederlandse klimaat is niet ideaal voor Felix. “Felix houdt het buiten maximaal 4 weken vol en daarna is het echt klaar.” De rattenslang is maandag nog niet terecht.

Lees ook

Molenlanden_Opgraving_Ottoland.jpg

bijzondere vondst

Middeleeuwse boerderij ontdekt: hier woonden eerste inwoners van Ottoland

Bij archeologisch onderzoek in Ottoland zijn restanten gevonden van een boerderij van zo’n achthonderd jaar oud. Het gaat om delen van een houten vakwerkhuis met vlechtwerkwanden en vloeren van stro en leem. Volgens de gemeente Molenlanden gaat het om een plek waar de eerste bewoners van het dorp zich vestigden.

pichelruilwinkel.png

Ex-raadslid haalde duizenden euro’s van rekening ruilwinkel, maar verliest kort geding

Ruby Pichel, voormalig raadslid van Forum voor Democratie in Dordrecht, moet bijna 7.000 euro betalen aan LETS Ruilwinkel. Pichel werd daar afgelopen najaar als voorzitter ontslagen en maakte op diezelfde dag ruim 6.000 euro over. Een onrechtmatige daad, zo oordeelde de rechter afgelopen week.

zonneautofoto.png

Dordtenaar Binke (24) onthult zonneauto: ‘Alles wordt werkelijkheid’

Bijna 5000 kilometer racen binnen acht dagen, puur op energie van de zon en de wind. De leden van het Delft Solar Team hebben een zonneauto gemaakt, waarmee ze dit willen waarmaken. 24-jarige Binke Struik uit Dordrecht is onderdeel van dit Solar Team: “Het is echt enorm gaaf om te doen.”

foto artikel b&b Dordrecht

B&B Hesha maakt kans op titel ‘beste B&B Nederland 2026’: ‘Ik kan het niet geloven’

De Dordtse Bed and Breakfast Hesha is genomineerd voor ‘Beste B&B in Nederland 2026’ in de categorie 3 tulpen. De B&B in de wijk Sterrenburg bestaat nog maar twee jaar, maar heeft nu al een nominatie op zak. Iets wat eigenaresse Sharon Kerkhoven totaal niet zag aankomen. “Ik kan wel een gat in de lucht springen”, zegt ze vol extase.

foto.png

'Enorme plas bloed' op straat blijkt iets heel anders

Flink schrikken voor een bewoner van de Havikstraat in Sliedrecht. Die zag dinsdagochtend een flinke plas bloed liggen en belde daarom de politie. Ter plekke bleek het om iets heel anders te gaan: chilisaus.

foto artikel kledingbank.jpg

Tienjarig jubileum voor kledingbank Zwijndrecht: ‘Ik denk niet dat het gauw zal stoppen’

De slingers hangen uit in de kledingbank in Zwijndrecht. De stichting bestaat tien jaar. Voor de vrijwilligers reden voor een feestje, maar het is voor hen tegelijkertijd ook een realisatie dat de stichting al tien jaar nodig is. “Als je ziet hoeveel mensen er komen, zie je dat we echt niet zonder kunnen”, aldus Lia Bode, vrijwilliger en bestuurslid van de kledingbank.