gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rattenslang ontsnapt in Sterrenburg

9df2c348fd00da5a701204c456e51aa6

Als je in Sterrenburg een slang tegenkomt, hoef je niet raar op te kijken. De kans is namelijk groot dat het Felix is, de rattenslang. Het dier is vermoedelijk donderdag 10 september ontsnapt uit zijn terrarium. De eigenaar van de slang wil Felix zo snel mogelijk weer terug in zijn terrarium hebben.

Emma Meijer |  | Aangepast op
Rond acht uur 's avonds was de slang nergens te bekennen in het huis aan de Brittenburg. Het terrarium bleek op een kiertje te staan en het huisdier is daarna naar buiten geglipt. De slang is 1.60 meter lang. “Hij is niet gevaarlijk en hij is geen gevaar voor huisdieren. De slang weet dat hij die beesten niet aankan”, vertelt Marien Peters, het baasje van Felix.

Marien wil de slang zo snel mogelijk terug en heeft samen met zijn vader al actie ondernomen. Zo hebben ze in Sterrenburg folders verspreid. Daarnaast vraagt Marien het hem zo snel mogelijk te laten weten als je de slang tegenkomt. “Je hoeft niet bang te zijn en je hoeft hem zelf niet te pakken. Wij komen hem dan halen.”

Het Nederlandse klimaat is niet ideaal voor Felix. “Felix houdt het buiten maximaal 4 weken vol en daarna is het echt klaar.” De rattenslang is maandag nog niet terecht.

Lees ook

IMG_7319

Wat heeft Ars in zijn mars bij FC Dordrecht? Buitenspelers en backs bovenaan wensenlijst

Sjoerd Ars is begonnen als technisch manager van FC Dordrecht. In een kennismaking blikt de 42-jarige Achterhoeker vooruit op de transferzomer, spreekt hij zijn doelstelling uit en maakt alvast bekend: aan de Krommedijk wordt komend seizoen ‘gewoon’ weer 4-3-3 gespeeld.

Schermafbeelding 2026-05-28 135052

Donderdag op TV Dordrecht: 'Er was eens: Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met deel 2 van de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.

politie prorail station sliedrecht

Vrouw loopt op spoor, treinverkeer plat

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Sliedrecht heeft tussen 12.00 en 13.00 uur een tijdje stilgelegen vanwege een persoon op het spoor. Handhavers en politie kwamen naar het Stationsplein in Sliedrecht voor de situatie.

techniekfestival2

Techniekfestival lijkt vruchten af te werpen: meer jongeren kiezen voor opleiding in techniek

Terwijl het totale aantal leerlingen in Nederland afneemt, groeit de belangstelling voor technische opleidingen. Volgens de organisatie van het techniekfestival op het leerpark in Dordrecht laat dat zien dat het loont om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met techniek.

merwelandne

Grote schrik na dodelijk ongeluk bij De Merwelanden: ‘Hier is bijna nooit toezicht’

Geschrokken reacties daags na het ongeluk bij Dordtse zwemplas de Merwelanden. Woensdagmiddag kwam een 18-jarige jongen niet meer boven na een duik in het water en overleed uiteindelijk in het ziekenhuis. Het roept vragen op over de toezicht bij de zwemplas: ‘Er staan hier vrijwel nooit toezichthouders.’

FOTO WEBSITE

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.