Dordrecht, Netherlands

Rattenslang ontsnapt in Sterrenburg

Als je in Sterrenburg een slang tegenkomt, hoef je niet raar op te kijken. De kans is namelijk groot dat het Felix is, de rattenslang. Het dier is vermoedelijk donderdag 10 september ontsnapt uit zijn terrarium. De eigenaar van de slang wil Felix zo snel mogelijk weer terug in zijn terrarium hebben.
Emma Meijer | 14 september 2020 14:02 | Aangepast op 14 september 2020 14:02
Rond acht uur 's avonds was de slang nergens te bekennen in het huis aan de Brittenburg. Het terrarium bleek op een kiertje te staan en het huisdier is daarna naar buiten geglipt. De slang is 1.60 meter lang. “Hij is niet gevaarlijk en hij is geen gevaar voor huisdieren. De slang weet dat hij die beesten niet aankan”, vertelt Marien Peters, het baasje van Felix.

Marien wil de slang zo snel mogelijk terug en heeft samen met zijn vader al actie ondernomen. Zo hebben ze in Sterrenburg folders verspreid. Daarnaast vraagt Marien het hem zo snel mogelijk te laten weten als je de slang tegenkomt. “Je hoeft niet bang te zijn en je hoeft hem zelf niet te pakken. Wij komen hem dan halen.”

Het Nederlandse klimaat is niet ideaal voor Felix. “Felix houdt het buiten maximaal 4 weken vol en daarna is het echt klaar.” De rattenslang is maandag nog niet terecht.

Lees ook

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Voor een deel van de tientallen kinderen die na de sluiting van Happy4kids geen alternatief hebben, ...

Dordtse Decemberdagen ‘zeer succesvol’ volgens organisatie, dit is waarom

Trots overheerst bij de organisatie van de Dordtse Decemberdagen. Het evenement is naar eigen zeggen...

Sporthal uit voorzorg dicht: sneeuw en regen maken dak erg zwaar

De Sophiahal in Hendrik-Ido-Ambacht is uit voorzorg gesloten. Het dak van de hal wordt door de (smel...

Man filmt onder jurk van winkelende vrouw, maar staat zelf óók op camera

Winkelen in een zaak in de Dordtse Merwedestraat loopt voor een 33-jarige bewoonster van die stad ve...

Veel rook bij Fokker Aerospace door brand in afzuiginstallatie

In een hal bij Fokker Aerospace aan de Anthony Fokkerweg in Papendrecht heeft donderdagavond brand g...

Tweede winterse versterking FC Dordrecht is 23-jarige verdediger

Björn Hardley is de eerste nieuweling voor FC Dordrecht sinds de jaarwisseling. De 23-jarige verdedi...