Dordrecht, Netherlands

Rechter: Leraar die whatsappte en uit eten ging met leerlingen terecht ontslagen

Het Stedelijk Dalton Lyceum heeft terecht een leraar aardrijkskunde ontslagen, die met een minderjarige leerling naar de Verenigde Staten is gereisd zonder dat zijn ouders daar vanaf wisten. De rechter heeft het bezwaar van de leraar tegen het ontslag afgewezen.
Vivian Rutte | 12 januari 2021 14:30 | Aangepast op 12 januari 2021 14:30
De man gaf al sinds eind jaren '90 les op het Stedelijk Dalton Lyceum in Dordrecht. In 2013 kreeg hij een officiële waarschuwing voor privécontacten met minderjarige leerlingen buiten de school om. Dat bleek te gaan om een reis in de zomervakantie naar de Verenigde Staten, zonder dat de ouders van de leerling op de hoogte waren.

De waarschuwing hield in dat de man zich aan de gedragsregels zou houden van de school. Zo mocht hij geen één-op-één contact hebben met leerlingen buiten de lessen om.

Maar in de zomer van 2019 stapten ouders van een leerling naar de schoolleiding met nieuwe klachten. Daarop werd de leraar per direct ontslagen.

Onprofessioneel contact

Volgens de school had de leraar, ondanks de eerdere waarschuwing, regelmatig 'onprofessioneel contact' met de leerlingen. Hij was in die periode ook meerdere keren mondeling gewaarschuwd.

Zo had hij WhatsApp-berichten gestuurd naar leerlingen, had hij leerlingen meegenomen naar een donker lokaal om foto's van auto's te bekijken op zijn laptop en nam hij leerlingen mee uit eten. Daarbij had hij hen op het hart gedrukt dat ze geen toestemming hoefden te vragen aan de locatiedirecteur.

Ook had de docent WhatsApp-contact met meerdere leerlingen die hij geen les meer gaf. Zo vroeg hij een van hen om mee te gaan op een tripje naar de Biesbosch en bezocht hij één van de leerlingen bij zijn bijbaantje in de supermarkt.

Volgens de school was er opnieuw sprake van een overtreding van de gedragsregels rondom het één-op-één contact met leerlingen buiten school.

Zelfmoordneigingen

De leraar zelf heeft verklaard dat een van de leerlingen zelfmoordneigingen had en dat hij hem had willen helpen. De rechter wijst erop dat de leraar dat had moeten melden bij de zorgcoördinator.

De rechter is het eens met de school dat er door het gedrag van de leraar sprake is van 'ernstig plichtsverzuim'. Hij wist dat hij buiten school om geen contact met de leerlingen mocht hebben en had beloofd dat hij zich daaraan zou houden. Daarop zijn alle bezwaren tegen het ontslag ongegrond verklaard.

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Brand in rijtjeshuis: cv-ketel vat vlam

Redactie Streek 56 | 19 nov 2025 16:00

Lees ook

FC Dordrecht wint weer eens: 1-2 bij Roda JC op druilerige dinsdag

FC Dordrecht moest er even op wachten, maar heeft de gehoopte Keuken Kampioen Divisie-zege binnen. D...

Vreugde én verdriet: wat 50 jaar onafhankelijkheid betekent voor Dordtse Surinamers

Het is vandaag precies vijftig jaar geleden dat Suriname onafhankelijk werd van Nederland. Voor vee...

Pim (12) beroofd van step: 'Verbijsterd dat anderen spullen stelen van kinderen'

Een 12-jarige jongen is eerder deze maand beroofd van zijn elektrische step in Dordrecht. Hij werd o...

Opmerkelijk: marketingdirecteur Damen treft schikking met OM en krijgt taakstraf

Twee verdachten in de strafzaak tegen Damen hebben een strafbeschikking geaccepteerd. Dat meldt NRC ...

Levenswerk van RTV Papendrecht-vrijwilliger gestolen uit garage: 'Ik kon het gewoon niet geloven'

Voor de 57-jarige Erik Vastenouw uit Papendrecht begon afgelopen weekend dramatisch. Toen hij laat o...

Ander plan Biggetjespark na vondst poep in water: niet dempen, maar verder uitgraven

De gemeente Dordrecht komt met een nieuw plan voor het Biggetjespark in Sterrenburg. De eerder aange...