Dordrecht, Netherlands

Rechter: Leraar die whatsappte en uit eten ging met leerlingen terecht ontslagen

Het Stedelijk Dalton Lyceum heeft terecht een leraar aardrijkskunde ontslagen, die met een minderjarige leerling naar de Verenigde Staten is gereisd zonder dat zijn ouders daar vanaf wisten. De rechter heeft het bezwaar van de leraar tegen het ontslag afgewezen.
Vivian Rutte | 12 januari 2021 14:30 | Aangepast op 12 januari 2021 14:30
De man gaf al sinds eind jaren '90 les op het Stedelijk Dalton Lyceum in Dordrecht. In 2013 kreeg hij een officiële waarschuwing voor privécontacten met minderjarige leerlingen buiten de school om. Dat bleek te gaan om een reis in de zomervakantie naar de Verenigde Staten, zonder dat de ouders van de leerling op de hoogte waren.

De waarschuwing hield in dat de man zich aan de gedragsregels zou houden van de school. Zo mocht hij geen één-op-één contact hebben met leerlingen buiten de lessen om.

Maar in de zomer van 2019 stapten ouders van een leerling naar de schoolleiding met nieuwe klachten. Daarop werd de leraar per direct ontslagen.

Onprofessioneel contact

Volgens de school had de leraar, ondanks de eerdere waarschuwing, regelmatig 'onprofessioneel contact' met de leerlingen. Hij was in die periode ook meerdere keren mondeling gewaarschuwd.

Zo had hij WhatsApp-berichten gestuurd naar leerlingen, had hij leerlingen meegenomen naar een donker lokaal om foto's van auto's te bekijken op zijn laptop en nam hij leerlingen mee uit eten. Daarbij had hij hen op het hart gedrukt dat ze geen toestemming hoefden te vragen aan de locatiedirecteur.

Ook had de docent WhatsApp-contact met meerdere leerlingen die hij geen les meer gaf. Zo vroeg hij een van hen om mee te gaan op een tripje naar de Biesbosch en bezocht hij één van de leerlingen bij zijn bijbaantje in de supermarkt.

Volgens de school was er opnieuw sprake van een overtreding van de gedragsregels rondom het één-op-één contact met leerlingen buiten school.

Zelfmoordneigingen

De leraar zelf heeft verklaard dat een van de leerlingen zelfmoordneigingen had en dat hij hem had willen helpen. De rechter wijst erop dat de leraar dat had moeten melden bij de zorgcoördinator.

De rechter is het eens met de school dat er door het gedrag van de leraar sprake is van 'ernstig plichtsverzuim'. Hij wist dat hij buiten school om geen contact met de leerlingen mocht hebben en had beloofd dat hij zich daaraan zou houden. Daarop zijn alle bezwaren tegen het ontslag ongegrond verklaard.

Lees ook

FC Dordrecht ondanks goede start niet langs Jong AZ (1-1)

FC Dordrecht heeft voor de tweede keer in vier dagen een punt geoogst in de Keuken Kampioen Divisie....

Ingeborg deed voor haar zieke zus Barbara mee aan Swim to Fight Cancer: ‘Blij dat ik dit heb kunnen doen’

“Ik heb voor mijn zusje gezwommen. Ze is helaas ziek. Ik kan niet goed onder woorden brengen hoe ik ...

Op deze school duurt de dag veel langer, maar zijn de kinderen minder moe: 'Ik heb net drie kwartier gedanst'

Van een stopmotionfilmpje produceren tot pizza's leren maken, of drie kwartier dansen. Op basisschoo...

Bosschenaar (23) opgepakt die illegaal vuurwerk richting FC Dordrecht-fans gooide

De politie heeft vrijdagavond een 23-jarige man uit Den Bosch opgepakt tijdens het uitduel van FC Do...

Zondag op TV Dordrecht: 'In gesprek met de stad' over Johan de Witt anno 2025

'In gesprek met de stad' staat ook komende zondag geheel in het teken van Johan de Witt, de beroemde...

Open Monumentendag 2025: deze monumenten mag je dit jaar niet missen

Altijd al binnen willen kijken in historische panden? Dit weekend is het jaarlijkse Open Monumentend...