Dordrecht, Netherlands

FC Dordrecht wint weer eens: 1-2 bij Roda JC op druilerige dinsdag

Nick Venema blijft koel en schiet de 0-2 binnen VK Sportphoto / Nick Koole
FC Dordrecht moest er even op wachten, maar heeft de gehoopte Keuken Kampioen Divisie-zege binnen. De ploeg van Dirk Kuijt was dinsdagavond, enigszins tegen de verhouding in, nipt te sterk voor Roda JC: 1-2.
Corrado Francke | Jasper Kluten | 25 november 2025 22:19 | Aangepast op 25 november 2025 22:19
Lawson Sunderland en Nick Venema waren de doelpuntenmakers in het regenachtige Parkstad Limburg Stadion, waar het een matige én spitsloze opponent trof. Voor FC Dordrecht was het de eerste winstpartij sinds 24 oktober, toen de ploeg met dezelfde cijfers Helmond Sport versloeg.

Drie wijzigingen
De Dordtenaren konden in Kerkrade weer beschikken over Celton Biai en Robin van Asten. Ook Martin Vetkal, afgelopen vrijdag nog wissel na een drukke interlandperiode, keerde terug aan de aftrap. De basisplaatsen voor het drietal ging ten koste van Tim Coremans, Senne Vugts en Joep van der Sluijs.

De Schapenkoppen werden in het begin van de wedstrijd flink onder druk gezet door thuisploeg Roda. De bezoekers hadden weinig te vertellen en zagen hoe de Limburgers vooral via de rechtervleugel een paar keer gevaarlijk werden. De voorzetten waren echter zonder gevaar.

Naarmate de wedstrijd vorderde en de regen steeds meer met bakken uit de hemel kwam, kwam FC Dordrecht iets beter in het spel. Maar een uitgespeelde kans en een doelpunt leek ver weg.

Sunderland schiet raak
Uitgerekend bij de eerste echt goed uitgespeelde aanval was het raak. Lawson Sunderland rondde een goed opgezette aanval over rechts via Nick Venema en Yannick Eduardo af. Bij het doelpunt kwam enig fortuin kijken en zag Roda-doelman Treichel er slecht uit.

De rust werd zonder al te veel moeite gehaald. In het tweede bedrijf was het wederom Roda dat feller begon via met name Cain Seedorf. Toch werd de wedstrijd er chaotischer en matiger op, met veel fouten. FC Dordrecht kreeg meer ruimte omdat Roda JC moest komen, maar benutte die ruimte matig.

Tijdelijk gestaakt
Arbiter Wouter Wiersma maakte zich ondertussen niet populair bij de Roda JC-fans. Uit onvrede over een beslissing belandden er bekertjes op het veld, waarna de scheidsrechter beide ploegen naar binnen dirigeerde.

De thuisploeg werd niet beter van die onderbreking, want tien minuten voor tijd schoot Nick Venema de 0-2 binnen. De buitenspeler speelde zich knap vrij na een uitstekende actie van invaller Marouane Afaker en scoorde de bevrijdende treffer.

Bibberminuutjes
Omdat Roda JC-aanvaller Filip Janssen aan het begin van de blessuretijd toch nog de 1-2 scoorde, volgden er alsnog wat Dordtse bibberminuutjes. De ploeg hield zich daarin staande, waardoor het de eerste zege sinds een maand mag bijschrijven.

Lees meer over:

FC Dordrecht|

Lees ook

Tweede winterse versterking FC Dordrecht is 23-jarige verdediger

Björn Hardley is de eerste nieuweling voor FC Dordrecht sinds de jaarwisseling. De 23-jarige verdedi...

FC Dordrecht neemt afscheid van keeperstrainer en verwelkomt nieuwe middenvelder

FC Dordrecht neemt na nog geen half jaar afscheid van keeperstrainer Raymond Mulder. Hij tekende afg...

Van puike prestaties tot mindere maanden: dit was het 2025 van FC Dordrecht

18 zeges, 9 puntendelingen en 17 nederlagen. De eindbalans van FC Dordrecht in officiële duels in 20...

Zwak FC Dordrecht sluit 2025 af met vierde nederlaag op rij

FC Dordrecht heeft het kalenderjaar afgesloten met een pijnlijke nederlaag bij VVV-Venlo. Uitgereken...

Kerstsfeer aan de Krommedijk, maar geen punten voor FC Dordrecht

Spectaculaire goals, wéér geen resultaat, een teruggekeerde aanvoerder en een indrukwekkende steunbe...

Kuijt baalt na nederlaag: ‘Ongelofelijk dat we hier met lege handen staan’

FC Dordrecht verloor de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met 3-4 van FC Eindhoven, maar n...