gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rechter: man die wasdroger en bankstel van de trap gooide wilde agent raken

3f9ed38953b071e7dcfd4f955718da74

Een 34-jarige man uit Hardinxveld-Giessendam gooide in april 2022 wel degelijk met een wasdroger, een bankstel en chloor naar een agent, zegt de Rotterdamse rechter. Die veroordeelt Lloyd S. tot vier maanden cel en een taakstraf. Zelf zegt de man dat hij zijn trap wilde barricaderen.

Rijnmond |  | Aangepast op
Nee, hij 'vulde' zijn trapgat niet net als het computerspelletje Tetris, stelt de rechtbank in Rotterdam maandagmiddag. Lloyd S. (34) zou daadwerkelijk een wasdroger, een bankstel, een deur en ander huisraad van de trap naar beneden hebben gegooid.

Onderaan die trap stonden agenten die hem willen aanhouden. De toestand in Hardinxveld-Giessendam duurt bijna de hele nacht. Uiteindelijk wordt Lloyd S. geboeid afgevoerd.

De frustratie loopt heel hoog op als de politie voor de deur van S. staat. Hij weigert naar buiten te komen, roept hij vanuit het raam. De buurman heeft geklaagd over overlast. Volgens S. wil de man hem zwart maken, met verzonnen klachten. Lloyd voelt zich al lang slecht behandeld door andere mensen en instanties.

De frustratie bereikt een hoogtepunt en de belegering duurt de hele nacht. Tegen de ochtend staat de politie in de slaapkamer van Lloyd en geeft hij zich over. Daarbij zou hij klappen hebben gekregen, vertelde hij tijdens de rechtszaak. Zijn woning is dan een puinhoop. Om binnen te komen heeft de politie de ruiten ingeslagen.

Vrijgelaten
"Meneer probeerde spullen te gooien en chloor te gooien", zegt de rechter. "In plaats van mee te werken verschanst hij zich en probeert hij met grof geweld te verhinderen dat de agenten binnen komen."
Omdat de rechtszaak lang op heeft zich laten wachten straft de rechter lager dan de eis van justitie.

S. krijgt zes maanden cel, waarvan twee voorwaardelijk, moet zich laten behandelen en zich regelmatig melden bij justitie. Ook moet hij de agent die hij bespoot met chloor 300 euro betalen. De man zei last te hebben van zijn huid. Omdat hij nog een andere voorwaardelijke straf open had staan, moet hij ook 64 uur taakstraf verrichten. Justitie eiste eerder een maand cel extra.

Omdat Lloyd S. al langere tijd in voorarrest zat, is hij inmiddels vrijgelaten. Dat gebeurde vermoedelijk al op de dag van de inhoudelijke rechtszaak, twee weken geleden. Tijdens de zitting vertelde hij zijn leven te willen oppakken en dat hij hoopte bij de verjaardag van zijn dochter te kunnen zijn.

Dit artikel verscheen ook op de website bij mediapartner Rijnmond.

Lees meer over:

|

Lees ook

foto ton

Zondag op TV Dordrecht: Herdenkingsconcert Johan de Witt

Een van de hoogtepunten van het Johan de Witt-herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag nog een keer te zien op TV Dordrecht.

artikelfoto begroting

Gemeente grijpt in om begroting op orde te krijgen: OZB omhoog en minder wethoudersposten

Het college van burgemeester en wethouders van Papendrecht wil de onroerendezaakbelasting (OZB) verhogen en besparen op de eigen loonkosten. De maatregelen maken deel uit van de begroting voor 2027, waarmee het college de inkomsten en uitgaven dat jaar structureel in balans wil brengen. Voor de jaren daarna worden opnieuw tekorten voorspeld.

dordtopslot

Bijna 200 bekeuringen, hakbijl ingenomen en 5 aanhoudingen tijdens 'Dordt op Slot'

Bij een controle onder de noemer ‘Dordt op Slot’ zijn donderdag bijna tweehonderd bekeuringen uitgedeeld. Ook werden een hakbijl en twee messen in beslag genomen, meldt de politie.

TukTuk tours - Pieter van Loon

Een elektrische tuktuk om de Dordtse binnenstad te bewonderen: ‘Het roept veel enthousiasme op’

Toeristen rondrijden in een tuktuk om zo de parels van Dordrecht te laten zien. Dat is wat vastgoedondernemer én stadsgids Pieter van Loon vanaf woensdag officieel in zijn vrije uurtjes gaat doet. Met dit initiatief wil Van Loon toeristen die minder mobiel zijn toch de stad laten ervaren.

Foto2

Reis door Koerdistan opent de ogen van Maila: ‘Dankbaar dat ik in vrijheid kon opgroeien’

Grootgebracht met de Koerdische cultuur en opgegroeid in Dordrecht: Maila Ahmad (32) is voor een zesdelige docuserie naar Koerdistan gereisd om haar achtergrond beter te begrijpen. Daarin stuit ze op heftige verhalen en leert ze over haar afkomst. “Ik wil heel graag dat wij als Koerden iets meer onze identiteit kunnen uitdragen en dat meer mensen van ons weten.”

foto geboorteboom

Geboorteboompje als groen alternatief voor vertrouwde knuffel Ertje

Ouders in Papendrecht die aangifte doen van de geboorte van hun kindje hebben vanaf deze maand iets te kiezen. Naast de vertrouwde knuffel Ertje kunnen zij ook een geboorteboompje mee naar huis nemen. Het boompje is bedoeld als duurzaam aandenken aan de geboorte en moet tegelijkertijd bijdragen aan een groener dorp.