Dordrecht, Netherlands

Rechtszaak 'koffermoord' van start: verdachten blijven langer vastzitten

De rechtszaak rondom de Zwijndrechtse 'koffermoord' is woensdag begonnen. Tijdens de eerste zogeheten pro forma-zaak is besloten dat hoofdverdachte Abdi B. onderzocht moet worden in het Pieter Baan Centrum.
Robin Nanninga | 4 november 2021 11:02 | Aangepast op 4 november 2021 11:02
De Zwijndrechtse Manuel Alvarez werd volgens het OM op 29 juli door messteken om het leven gebracht. Hoofdverdachte B. zou daar niet alleen verantwoordelijk voor zijn: nog twee andere verdachten zitten vast voor het medeplegen van de moord of het wegmaken van het lichaam, van wie er één ook woensdag voor de rechtbank verscheen. De vijf andere verdachten in de zaak zijn op vrije voeten.

Het lichaam van Alvarez werd enkele dagen na de moord in koffers in een auto in Dordrecht gevonden. Ook in Zwijndrecht werden twee koffers en vuilniszakken met dna van het slachtoffer gevonden. Meer details over de zaak komen mogelijk tijdens volgende zittingen aan bod, de hoofdverdachte beriep zich woensdag op zijn zwijgrecht en werkt niet mee aan het onderzoek

De zaak gaat over maximaal drie maanden weer verder. Beide verdachten blijven vastzitten.

Foto: Jordy Nijenhuis

Bron: Mediapartner Rijnmond


Meest gelezen

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 17 dec 2025 17:00

Lees ook

Het Jaar van Nanning Mol: 'Ik scoorde geen punten bij een paardenfan'

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. Nanni...

Het wordt koud! Koudste kerst in 15 jaar op komst

Op kerstavond valt de vorst binnen en volgt misschien wel de koudste kerst in de afgelopen 15 jaar, ...

Hakenkruis geschilderd op regenboog-zebrapad Leerpark

Het regenboog-zebrapad op het Leerpark in Dordrecht is maandag beklad. Er was met zwarte verf onder ...

Brand in machinekamer van binnenvaartschip

Op een binnenvaartschip aan de Lekdijk in Nieuw-Lekkerland heeft dinsdagochtend brand gewoed. Het vu...

Ramen vernield en beklad, hoofdkantoor Fokker opnieuw doelwit

Het hoofdkantoor van Fokker Aerospace in Papendrecht is beklad en ruiten zijn vernield. In de nacht ...

Darter Plaisier stunt op WK, Ambachters leven mee: ‘Vol spanning gekeken’

De stunt van Wesley Plaisier op het WK darts is in zijn woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht niet onopgeme...