gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Reconstructie Laan der Verenigde Naties duurt langer dan verwacht

185d576f48a1930f71f5645e88969622

Een aantal onvoorziene omstandigheden en extra werkzaamheden hebben ervoor gezorgd dat de reconstructie van de Laan der Verenigde Naties met ongeveer driekwart jaar vertraagd is. Naar verwachting lopen de werkzaamheden uit tot en met het najaar van 2024.

Redactie RTV Dordrecht |  | Aangepast op
Tussen de afrit A16 en de binnenstad wordt de weg opnieuw ingericht. Een groot deel van het asfalt is al vervangen, verder zijn er nieuwe verkeerslichten en lantaarnpalen geplaatst en is het riool vernieuwd. Ook worden de kades ter hoogte van de Dokweg hersteld en komen er nieuwe fietspaden om de veiligheid voor fietsers te verhogen. Hoeveel de vertraging extra gaat kosten is nog niet duidelijk, dit wordt momenteel onderzocht door de gemeente.

Onvoorziene omstandigheden en extra werkzaamheden
De planning van de werkzaamheden is noodgedwongen aangepast door de onvoorziene omstandigheden. Zo zijn er onder andere leidingen en een oude put aangetroffen die niet op de tekeningen stonden. Dit leidde ertoe dat er meer onderzoek nodig was. Een woordvoerder van de gemeente geeft aan dat de oude put een opslag bleek te zijn van een oud tankstation. Ook moesten extra aanvullende veiligheidseisen worden getroffen voor de werkzaamheden aan het spoor ter hoogte van de Dokweg.

Inmiddels is het plantseizoen begonnen en worden er planten en bomen gepland. Ook zal het fietspad op de schop gaan, waardoor fietsers via de rijbaan zullen worden omgeleid. De fietsomleidingsroutes zullen met borden worden aangegeven. De gemeente geeft aan dat overlast voor gemotoriseerd verkeer op de Laan der Verenigde Naties beperkt zal blijven en dat er veilig over de weg kan worden gereden. Wel zal de rijweg rond de zomer van 2024 nog één keer tijdelijk versmald worden om werkzaamheden aan de weg uit te voeren. Hoelang de weg in de zomer zal worden versmald is nog niet duidelijk.

Lees ook

Politiebusje-768x507

42 boetes en drie aanhoudingen bij verkeerscontrole

Bij een verkeerscontrole in Ridderkerk zijn vorige week 45 bekeuringen uitgedeeld en heeft de Belastingdienst ruim 66.000 euro geïnd. Drie bestuurders werden aangehouden voor rijden onder invloed, meldt de gemeente.

PSX_20261024_145756

Brand in keuken door pannetje op het vuur, bewoner nagekeken

In een huis aan de Nicolaasstraat in Dordrecht is rond 14.10 uur brand uitgebroken in de keuken. Een pannetje dat op het vuur stond, zorgde voor rookontwikkeling.

aangifte mishandeling politie

jongerengeweld

Toch aangiftes mishandelingen scholieren: ‘Waarom doet politie hier niets mee?’

Scholieren in Zwijndrecht die elkaar mishandelen, vechten voor geld en filmpjes online verspreiden. Ouders van slachtoffers doen er aangifte van, maar voelen zich in de steek gelaten door politie en scholen. “Je zit twee uur bij de politie en de dader loopt vrij rond”, aldus één van de betrokkenen. En de slachtoffers? Die zitten veelal weken thuis.

WhatsApp Image 2026-10-09 at 10.02.28

Jamai van den Herik opnieuw naar WK darts: ‘Kwamen best wat emoties uit’

Jamai van den Herik gaat opnieuw naar het WK darts. In een weekend met goede resultaten, maar vooral een spannende ontknoping kwalificeerde de Alblasserdammer zich voor de jaarlijkse heilige graal in de dartsport. “Ik plofte in bed en werd er emotioneel van.”

webfoto rijkswaterstaat

Duivelseiland wordt renovatieplek voor grote bruggen uit de regio

Een grote, kale vlakte met daarop een graafmachine, een bulldozer en een wals. Op Duivelseiland in Dordrecht, officieel Krabbegors geheten, valt voorlopig nog weinig spectaculairs te zien. Daar komt de komende jaren verandering in: zo wordt onder meer de 300 meter lange boog van de Van Brienenoordbrug naar het eiland gebracht om daar te worden gerenoveerd.

verhuizing bibliotheek AanZet oude vestiging

Massale hulp bij biebverhuizing: duizenden boeken extra geleend

Leden van bibliotheek AanZet helpen massaal mee met het verhuizen van boeken naar de nieuwe locatie van de vestiging in het centrum van Dordrecht. De huidige locatie aan de Groenmarkt wordt deze weken geleidelijk ingeruild voor het Dordthuis. Dordtenaren helpen bij die verhuizing door duizenden boeken extra te lenen.