gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Recreatie op afvalberg

De Derde Merwedehaven, de vroegere afvalberging wordt recreatiegebied. Het ontwerp is klaar.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
In 2012 is het storten van afval op het terrein beëindigd en de exploitant gaat in de komende jaren de afvalberg afdichten. Daarna gaat hij het gebied inrichten voor recreatie. Op het ontwerp kan tot en met donderdag 3 december worden gereageerd.

Wat zijn de plannen? In het ontwerp wordt gekozen voor het volgen van de bestaande vorm van het landschap. Er komen twee heuveltoppen, die een mooi uitzicht moeten geven over de stad, de Biesbosch en de rivier. Er staat ook een dal op het programma en een slenk, ofwel het dal tussen de twee heuvels. De beplanting wordt zo gekozen dat er een vrij uitzicht vanaf de heuveltoppen is, maar aan de rivierkant moet de afvalberging zoveel mogelijk aan het zicht vanuit Sliedrecht worden onttrokken. 
Het is voornamelijk bedoeld als wandelgebied en voorlopig is er geen bebouwing gepland, maar volgens het bestemmingsplan mag er wel bijv. een horecagelegenheid komen. Er komen verschillende ingangen, zodat het gebied goed bereikbaar is met de fiets of de auto. Bovendien is de halte van de waterbus dichtbij. 
De gemeente houdt in de loop van de jaren ook nog andere opties open.


Oplevering zou volgens de plannen in het voorjaar van 2023 moeten plaatsvinden.

Lees ook

persoon te water overleden Dubbeldam

Overleden persoon in vijver blijkt 83-jarige vrouw, buurt geschrokken

In een vijver aan het Vijverplantsoen in de Dordtse wijk Dubbeldam is vrijdagochtend een overleden persoon gevonden. Het gaat volgens de politie om een 83-jarige vrouw. Hulpdiensten kregen rond 08.30 uur de melding van een persoon te water, nadat een buurtbewoner iets in het water zag liggen.

Schip still website

Dit historische schip meert aan in Dordrecht: ‘Stukje Europese geschiedenis’

Het historische schip de Baquet Dumas ligt in Dordrecht. Het schip is slechts één van de drie in zijn soort die nog in het water ligt en kan varen. In de Dordtse Leefwerf moet het schip worden behouden voor de toekomst en daarvoor worden leerlingen van verschillende scholen uit Dordrecht ingezet.

Still1

Dordtse Ilse wil volwaardig feestartiest worden: ‘Ik kan het niet, maar wil het wel kunnen’

Met miljoenen weergaven op sociale media en tienduizenden volgers is de Dordtse Ilse Visser druk bezig om haar doel te bereiken. De TikTokster wil graag feestartiest worden, er is alleen één grote uitdaging. “Ik weet van mezelf dat ik helemaal niet kan zingen.”

Wilhelminaboom

Eigenaresse van eetcafé: ‘Ik hoop dat we na de zomervakantie een frisse start kunnen maken’

Monique van Esseveld hoopt na de zomervakantie op een frisse start bij haar eetcafé De Wilhelminaboom. Eerder werden beide bedrijfsauto’s van haar bedrijf in brand gestoken. Hoewel de nieuwe bedrijfsauto’s inmiddels weer op het terrein staan, blijven er onzekerheden.

dji_fly_20251203_124222_556_1764762214256_photo_optimized (1)

Zonsverduistering in trek: geen kaartjes meer te koop voor speciale avond bij de sterrenwacht

De speciale publieksavond die de Dordtse sterrenwacht Mercurius organiseert vanwege een gedeeltelijke zonsverduistering en de jaarlijkse Perseïden-meteorenregen, is al helemaal volgeboekt. Het evenement op 12 augustus heeft met ruim driehonderd aanmeldingen de maximale capaciteit bereikt, zo laat de sterrenwacht weten.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag geen radio-uitzending Studio De Witt

De radiouitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM gaat zaterdagochtend niet door. Dit vanwege werkzaamheden aan de radiostudio.