Dordrecht, Netherlands

Recreatie op afvalberg

De Derde Merwedehaven, de vroegere afvalberging wordt recreatiegebied. Het ontwerp is klaar.
Gert van der Steen | 5 november 2015 13:36 | Aangepast op 5 november 2015 13:36
In 2012 is het storten van afval op het terrein beëindigd en de exploitant gaat in de komende jaren de afvalberg afdichten. Daarna gaat hij het gebied inrichten voor recreatie. Op het ontwerp kan tot en met donderdag 3 december worden gereageerd.

Wat zijn de plannen? In het ontwerp wordt gekozen voor het volgen van de bestaande vorm van het landschap. Er komen twee heuveltoppen, die een mooi uitzicht moeten geven over de stad, de Biesbosch en de rivier. Er staat ook een dal op het programma en een slenk, ofwel het dal tussen de twee heuvels. De beplanting wordt zo gekozen dat er een vrij uitzicht vanaf de heuveltoppen is, maar aan de rivierkant moet de afvalberging zoveel mogelijk aan het zicht vanuit Sliedrecht worden onttrokken. 
Het is voornamelijk bedoeld als wandelgebied en voorlopig is er geen bebouwing gepland, maar volgens het bestemmingsplan mag er wel bijv. een horecagelegenheid komen. Er komen verschillende ingangen, zodat het gebied goed bereikbaar is met de fiets of de auto. Bovendien is de halte van de waterbus dichtbij. 
De gemeente houdt in de loop van de jaren ook nog andere opties open.


Oplevering zou volgens de plannen in het voorjaar van 2023 moeten plaatsvinden.

Meest gelezen

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Drie minderjarigen gevonden na vermissing, één van hen uit Hardinxveld-Giessendam

Omroep Brabant | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 09:13

Lees ook

Nieuwe ligplaatsvoorzieningen voor binnenvaart in gebruik: scheepvaart belangrijk voor de streek

Op verschillende plekken langs het drierivierenpunt zijn nieuw ligplaatsvoorzieningen voor de binnen...

Geld voor beveiliging azc buren mag ook aan buurtfeestje besteed worden

De gemeente Dordrecht geeft buren van het nieuwe azc in De Wieldrechtse Zeedijk 77.500 euro om te in...

Verbouwing van dit pand kan beginnen: raad stemt in met miljoenenbedrag

De voorbereidingen voor een grondige verbouwing van een bedrijfspand aan de Havenstraat in Ridderker...

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Onbekenden hebben deze week eieren tegen de ramen van de asielopvang voor minderjarigen in Papendrec...

Abdalla valt in slaap en rijdt voetganger dood, rechter geeft hem celstraf

Dordtenaar Abdalla S. is veroordeeld tot één jaar cel en een rijontzegging van drie jaar. De 36-jari...

Drie minderjarigen gevonden na vermissing, één van hen uit Hardinxveld-Giessendam

De politie is sinds donderdagavond met spoed op zoek geweest naar een minderjarige jongen en twee mi...