gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Recreatie op afvalberg

De Derde Merwedehaven, de vroegere afvalberging wordt recreatiegebied. Het ontwerp is klaar.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
In 2012 is het storten van afval op het terrein beëindigd en de exploitant gaat in de komende jaren de afvalberg afdichten. Daarna gaat hij het gebied inrichten voor recreatie. Op het ontwerp kan tot en met donderdag 3 december worden gereageerd.

Wat zijn de plannen? In het ontwerp wordt gekozen voor het volgen van de bestaande vorm van het landschap. Er komen twee heuveltoppen, die een mooi uitzicht moeten geven over de stad, de Biesbosch en de rivier. Er staat ook een dal op het programma en een slenk, ofwel het dal tussen de twee heuvels. De beplanting wordt zo gekozen dat er een vrij uitzicht vanaf de heuveltoppen is, maar aan de rivierkant moet de afvalberging zoveel mogelijk aan het zicht vanuit Sliedrecht worden onttrokken. 
Het is voornamelijk bedoeld als wandelgebied en voorlopig is er geen bebouwing gepland, maar volgens het bestemmingsplan mag er wel bijv. een horecagelegenheid komen. Er komen verschillende ingangen, zodat het gebied goed bereikbaar is met de fiets of de auto. Bovendien is de halte van de waterbus dichtbij. 
De gemeente houdt in de loop van de jaren ook nog andere opties open.


Oplevering zou volgens de plannen in het voorjaar van 2023 moeten plaatsvinden.

Lees ook

Foto website.png

Grondwater dankzij peilbuizen beschermd tegen PFAS en andere vervuiling: 'Tijd om te acteren'

De eerste buizen staan in de grond, eventuele grondwatervervuiling, de verspreidingsroute en het tempo kan nu in de gaten gehouden worden. Op twaalf verschillende plekken in Dordrecht worden peilbuizen geplaatst, zo kan er op tijd actie worden ondernomen als verontreiniging tóch in het grondwater terechtkomt.

OPMA20260411 Wielwijkpark.jpg

Op Pad Met Ad bezoekt vernieuwd Wielwijkpark: meer voorzieningen, maar minder bomen

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad neemt presentator Ad van den Herik een kijkje bij de feestelijke heropening van het Wielwijkpark. Hier spreekt Ad de wethouder, bewoners van Wielwijk en andere belanghebbende organisaties over het vernieuwde park.

Rivas Zorggroep.png

Ook Rivas Zorggroep ondervindt gevolgen van hack-aanval

De Rivas Zorggroep heeft, net als het Albert Schweitzer ziekenhuis, voorzorgsmaatregelen genomen tegen een mogelijk datalek van patiëntgegevens. Softwarebedrijf ChipSoft is, net als bij het ziekenhuis, de softwareleverancier van de online patiëntendossiers en maakt het mogelijk om online afspraken te maken. Ook voor Rivas Zorggroep geldt dat een aantal online diensten voor patiënten hierdoor niet voor handen is via hun website.

drugsvondst auto a16.png

Liters chemicaliën voor cocaïne gevonden in loods na controle op snelweg

Een 43-jarige man uit Dordrecht is aangehouden na de vondst van meerdere jerrycans met chemicaliën voor het uitwassen van cocaïne. Hij huurde een loods waar 2000 tot 3000 liter aan verschillende soorten chemicaliën werden gevonden. Al het spul is in beslag genomen.

top naeff foto regionaal dordts archief

Krijgt zij als eerste vrouw ooit een standbeeld in Dordrecht? Deze mensen willen dat

Het platform Dochters & Zonen van Dordrecht en werkgroep Vrouwen Kunnen Alles komen in actie. Zij vinden namelijk dat er een standbeeld moet komen van de Dordtse schrijfster Top Naeff. Woensdag 22 april presenteren deze groepen hun actieplan op het Beverwijcksplein.

ASzMedewerkerachtercomputer.png

Nog veel vragen rond ziekenhuis-hack, deze antwoorden geeft het ASz

Patiënten van het Albert Schweitzer ziekenhuis kunnen via een online vraag- en antwoordpagina meer informatie krijgen over de ransomware-aanval op ChipSoft. Het bedrijf dat achter het elektronisch patiëntendossier van het ASz zit, is vorige week doelwit geweest van een aanval van hackers. Met als gevolg dat patiënten hun gegevens niet meer online kunnen inzien én online inchecken in het ziekenhuis niet mogelijk is. Maar wat kan er nog wel?