gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Recreatie op afvalberg

De Derde Merwedehaven, de vroegere afvalberging wordt recreatiegebied. Het ontwerp is klaar.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
In 2012 is het storten van afval op het terrein beëindigd en de exploitant gaat in de komende jaren de afvalberg afdichten. Daarna gaat hij het gebied inrichten voor recreatie. Op het ontwerp kan tot en met donderdag 3 december worden gereageerd.

Wat zijn de plannen? In het ontwerp wordt gekozen voor het volgen van de bestaande vorm van het landschap. Er komen twee heuveltoppen, die een mooi uitzicht moeten geven over de stad, de Biesbosch en de rivier. Er staat ook een dal op het programma en een slenk, ofwel het dal tussen de twee heuvels. De beplanting wordt zo gekozen dat er een vrij uitzicht vanaf de heuveltoppen is, maar aan de rivierkant moet de afvalberging zoveel mogelijk aan het zicht vanuit Sliedrecht worden onttrokken. 
Het is voornamelijk bedoeld als wandelgebied en voorlopig is er geen bebouwing gepland, maar volgens het bestemmingsplan mag er wel bijv. een horecagelegenheid komen. Er komen verschillende ingangen, zodat het gebied goed bereikbaar is met de fiets of de auto. Bovendien is de halte van de waterbus dichtbij. 
De gemeente houdt in de loop van de jaren ook nog andere opties open.


Oplevering zou volgens de plannen in het voorjaar van 2023 moeten plaatsvinden.

Lees ook

Sem Valk

FC Dordrecht raakt aanvoerder Valk kwijt aan eredivisionist Telstar

De aanvoerder van FC Dordrecht Sem Valk maakt de overstap naar Telstar. In Velsen-Zuid tekent de verdediger een contract tot medio 2029. De verdediger speelde 71 wedstrijden voor de Schapekoppen, waarin hij vier keer trefzeker was. “Ik ga jullie enorm missen.”

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek over documentaire Ilang Jawane

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Wouter van der Spoel en Ronny de Groot over hun documentaire Ilang Jawane, een reis tussen verleden en toekomst. De documentaire volgt maker Wouter van der Spoel en zijn zoon Sriyanto op hun reis naar Java.

foto artikel vuilnisvrouw

Met een grote vrachtwagen door kleine straatjes rijden: Janus doet het voor HVC

Gemiddeld één keer per week wordt in onze streek het ondergrondse afval opgehaald. Met een enorme vuilniswagen trotseert Janus Confurius dagelijks de smalle straatjes van de Dordtse binnenstad. Monique trekt het felgele HVC-hesje aan en rijdt een stuk met Janus mee.

papendrechtsebrugnadezomer

Extreme drukte blijft uit op eerste dag na de zomervakantie met dichte brug

Gehuld in regenpakken, met paraplu’s en capuchons hebben honderden fietsers maandagochtend hun route naar school en werk voor het eerst na de zomervakantie afgelegd met een dichte Papendrechtsebrug. Hoewel extreme drukte werd verwacht, bleef dat bij de pont en Waterbus uit. “Het is nu goed te doen, maar ik heb ook begrepen dat nog niet iedereen deze maandag begonnen is”, zegt burgemeester Nanning Mol.

scapin-stamps-1214469

Nieuwe postzegelvereniging in aantocht: ‘Postzegels verzamelen hoeft geen solo hobby te zijn’

Liefhebbers van postzegels kunnen vanaf zondag 6 september terecht bij de nieuwe Filatelistenvereniging Zwijndrechtse Waard (FVZW). De vereniging wil postzegelverzamelaars uit Zwijndrecht en omliggende gemeenten bij elkaar brengen, maar hoopt vooral ook jongeren enthousiast te maken voor de hobby.

boudewijndegroot

Zondag op TV Dordrecht: concert Boudewijn de Groot Project

Augustus is Big Rivers maand bij RTV Dordrecht, met iedere week een ander concert van de zeer geslaagde 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland. Deze zondag het Boudewijn de Groot Project met de Dordtse zanger Peter de Jong.