gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Recreatie op afvalberg

De Derde Merwedehaven, de vroegere afvalberging wordt recreatiegebied. Het ontwerp is klaar.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
In 2012 is het storten van afval op het terrein beëindigd en de exploitant gaat in de komende jaren de afvalberg afdichten. Daarna gaat hij het gebied inrichten voor recreatie. Op het ontwerp kan tot en met donderdag 3 december worden gereageerd.

Wat zijn de plannen? In het ontwerp wordt gekozen voor het volgen van de bestaande vorm van het landschap. Er komen twee heuveltoppen, die een mooi uitzicht moeten geven over de stad, de Biesbosch en de rivier. Er staat ook een dal op het programma en een slenk, ofwel het dal tussen de twee heuvels. De beplanting wordt zo gekozen dat er een vrij uitzicht vanaf de heuveltoppen is, maar aan de rivierkant moet de afvalberging zoveel mogelijk aan het zicht vanuit Sliedrecht worden onttrokken. 
Het is voornamelijk bedoeld als wandelgebied en voorlopig is er geen bebouwing gepland, maar volgens het bestemmingsplan mag er wel bijv. een horecagelegenheid komen. Er komen verschillende ingangen, zodat het gebied goed bereikbaar is met de fiets of de auto. Bovendien is de halte van de waterbus dichtbij. 
De gemeente houdt in de loop van de jaren ook nog andere opties open.


Oplevering zou volgens de plannen in het voorjaar van 2023 moeten plaatsvinden.

Lees ook

a16archief

Lange file op A16, verkeer stond vast vanaf Breda

Een lange file dinsdagochtend op de A16 van Breda naar Rotterdam. Het stond vast over zo'n 24 kilometer. Het verkeer moest rond 08.30 uur rekening houden met zo'n anderhalf uur vertraging.

FOTO2 WEBSITE

In dit huis leer je wat je moet doen als er brand uitbreekt

Wat moet je doen als er brand uitbreekt in je eigen huis? In Ridderkerk heeft de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond een zogeheten 'belevingswoning' gecreëerd. Verschillende situaties worden nagebootst, met als doel: mensen bewust maken.

Concertant in de historische kerkzaal

Zondag op TV Dordrecht: 'Spaans' zomerconcert

Karin Dolman en Caecilia Boschman trapten eerder dit jaar een nieuw seizoen zomerconcerten in de Trinitatiskapel af met 'Sueños Españoles'. Dit concert, met zoals de titel aankondigt veel Spaanse muziek, is komende zondag te zien op TV Dordrecht.

fotoartikelelektrischedriewieler

Na sluiting van de Papendrechtsebrug vindt deze bakker een oplossing op drie wielen

Sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug moeten weggebruikers op zoek naar alternatieven. Dat geldt ook voor Bakkerij Vlot uit Papendrecht, die bij tientallen klanten en bedrijven in Dordrecht bezorgt. Die vond de bakkerij in een opvallend voertuig: een elektrische driewieler die mee kan op de pont tussen Papendrecht en Dordrecht.

papendrechtnieuwbouw

36 woningen en horeca: na ruim vijftien jaar wordt er eindelijk gebouwd op dit lege terrein

Al in 2012 gingen de oude panden naast het Papendrechtse gemeentehuis tegen de vlakte. Sinds die tijd deed het terrein vooral dienst als uitbreiding van het marktplein. Toch werd er altijd gesproken over de nieuwe invulling van het gebied en inmiddels is het zover: begin 2027 begint de bouw van een nieuw appartementencomplex.

man te water jachthaven

Man gered uit water na val in jachthaven

Een man is dinsdagavond in het water gevallen van de jachthaven Westergoot in Dordrecht. De man is per ambulance naar het ziekenhuis gebracht.