Dordrecht, Netherlands

Regio Deal: 22,5 miljoen voor Drechtsteden en Gorinchem

Het Rijk stopt 22,5 miljoen euro in de verdere ontwikkeling van de Drechtstreek-regio. Het geld is bedoeld voor impulsen in het onderwijs, de woningbouw en bedrijfsontwikkeling. Ook water speelt in deze regio een belangrijke rol: aan de oevers daarvan wordt geïnvesteerd in recreatie, woningbouw en natuur.
Gert van der Steen | 17 februari 2020 11:29 | Aangepast op 17 februari 2020 11:29
De subsidie is afkomstig uit de Regio Envelop, een fonds dat de ontwikkeling van samenwerking in de regio wil ondersteunen. Dat bevat voor deze periode 180 miljoen euro. Hiervoor zijn voor deze ronde in de afgelopen maanden 26 voorstellen ingediend en daarvan zijn er 14 geselecteerd. De Drechtsteden ontvangen van deze veertien de hoogste bijdrage.

Met name is gekeken naar de uitdagingen in de regio en de bijdrage aan de brede welvaart. Maar ook naar een integrale aanpak, doelmatigheid en slagkracht van de regio zelf. Het is dan ook de bedoeling om in de periode 2020-2022 concrete resultaten te bereiken.

De deals moeten in de komende maanden worden uitgewerkt, zodat ze half dit jaar definiteif kunnen worden afgesloten.

Niet alleen het Rijk neemt deel in deze Regio Deals. Uit de regio zelf moet minimaal 50% worden bijgedragen door publieke partners. Dat betekent voor deze regio dat minstens een bedrag van 45 miljoen beschikbaar komt.

Lees ook

Eerste duel FC Dordrecht van 2026 krijgt geen winnaar: 1-1 bij RKC

FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een 1-1 gelijkspel bij RKC Waalwijk. Op basis van het e...

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

De gemeente Molenlanden heeft vier plekken in beeld voor de opvang van in totaal 251 asielzoekers. H...

OM eist 12 jaar cel voor dodelijke woningbrand na ruzie om herdershond

Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen een 66-jarige man uit Ridderkerk voor het...