Dordrecht, Netherlands

Renovatie Engelenburgerbrug halverwege

De nieuwe Engelenburgerbrug is volop in ontwikkeling. De oude brug wordt gerenoveerd. Bouwvakkers zijn druk bezig met de renovatie, maar dat gaat niet zonder slag of stoot. Een buurtbewoner heeft last van het geluid, en zit de bouw al meerdere malen tegen.
Isabel Pijnappels | 15 januari 2021 16:36 | Aangepast op 15 januari 2021 16:36
Omdat deze operatie een flinke klus is, zijn de werkzaamheden verdeeld in drie locaties: Het landhoofd, de Kelder en de middenpijler. Van het landhoofd worden stukken af gehaald zodat er een stabiele basis komt. In de stabiele basis worden nu nieuwe palen geboord zodat alles weer helemaal stevig is. Vervolgens zal de kade weer als nieuw worden opgebouwd.

Peter Vet is projectontwikkelaar van de Engelenburgerbrug. Hij vertelt dat de kelder het meest complexe gedeelte is. “Daar moet een hele damwand omheen gezet worden. Daar zijn we bijna mee klaar, er moet alleen nog een kabel uit de weg.”

Vandalisme

De werkzaamheden aan de Engelenburgerbrug zorgen voor veel overlast. Omwonenden zijn hier natuurlijk van op de hoogte, maar voor één iemand is deze hinder toch net iets teveel en zet daarom vaak de pompinstallatie uit.

De kelder van de brug moet worden leeggepompt, omdat de vakmannen anders hun werk niet kunnen doen. Maar omdat de pompinstallatie veel lawaai maakt, is de pomp al meerdere malen uitgezet. Peter noemt het vandalisme. “Het is gevaarlijk voor ons, en voor de man of vrouw zelf. Ook duurt het alleen maar langer doordat de kelder alsnog moet worden leeggepompt. Hierdoor hebben we iedere keer weer een halve dag vertraging.”

Naar verwachting zijn alle werkzaamheden aan het einde van dit jaar afgerond.

Meest gelezen

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 17 dec 2025 17:00

Lees ook

Dertig kinderen met mogelijkheden genieten van schaatsplezier op Dordtse ijsbaan

Schaatsen onder sfeervolle kerstverlichting, genieten van een warme chocomel of een potje curling sp...

Dit circus viert 200-jarig bestaan: 'Wij willen affiniteit, gezelligheid en aanraking'

Het is al jaren voor veel Dordtenaren en andere streekgenoten in de kerstvakantie een traditie: een ...

Van puike prestaties tot mindere maanden: dit was het 2025 van FC Dordrecht

18 zeges, 9 puntendelingen en 17 nederlagen. De eindbalans van FC Dordrecht in officiële duels in 20...

Zwak FC Dordrecht sluit 2025 af met vierde nederlaag op rij

FC Dordrecht heeft het kalenderjaar afgesloten met een pijnlijke nederlaag bij VVV-Venlo. Uitgereken...

Winter3Daagse bij radio ATOS: 60 uur lang voor donatie voedselbank

Via de Winter3Daagse van ATOS radio worden er dit jaar in elf gemeenten producten opgehaald voor de ...

Zaterdag in Studio De Witt: het Staartje, FC Dordrecht en terugblik Dordtse gemeenteraad 2025

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Diana Gerritsma over de...