Dordrecht, Netherlands

Reportage over Huis Stratenus

In het TV Dordrecht programma "Eilandleven" wat donderdag vanaf 18.00 uur wordt uitgezonden zit een reportage over het Huis Stratenus.
Fokko van der Straaten | 26 oktober 2017 17:02 | Aangepast op 26 oktober 2017 17:02
Het huis werd in 1771 gebouwd door de rijke graanhandelaar Cornelis Stratenus uit Dordrecht. In 1998 werd het pand gekocht door antiekhandelaren Leo-Dirk Keus en Kees Rodenburg. Zij maakten het huis weer bewoonbaar en gingen er wonen en werken. Nadat ze er bijna twintig jaar gewoond hebben, gaat het in de verkoop. "We willen vanwege onze leeftijd wat kleiner gaan wonen". Ze zijn beide in de zeventig.

Keus en Rodenburg hebben jarenlang veel werk verzet om het Rijksmonument zo authentiek mogelijk te houden. "We hopen dat de nieuwe eigenaren de historische waarde van dit huis ook zullen koesteren en het behouden voor het nageslacht."

Geïnteresseerden kunnen het huis kopen voor 950.000 euro.

Lees ook

FC Dordrecht ondanks goede start niet langs Jong AZ (1-1)

FC Dordrecht heeft voor de tweede keer in vier dagen een punt geoogst in de Keuken Kampioen Divisie....

Ingeborg deed voor haar zieke zus Barbara mee aan Swim to Fight Cancer: ‘Blij dat ik dit heb kunnen doen’

“Ik heb voor mijn zusje gezwommen. Ze is helaas ziek. Ik kan niet goed onder woorden brengen hoe ik ...

Op deze school duurt de dag veel langer, maar zijn de kinderen minder moe: 'Ik heb net drie kwartier gedanst'

Van een stopmotionfilmpje produceren tot pizza's leren maken, of drie kwartier dansen. Op basisschoo...

Bosschenaar (23) opgepakt die illegaal vuurwerk richting FC Dordrecht-fans gooide

De politie heeft vrijdagavond een 23-jarige man uit Den Bosch opgepakt tijdens het uitduel van FC Do...

Zondag op TV Dordrecht: 'In gesprek met de stad' over Johan de Witt anno 2025

'In gesprek met de stad' staat ook komende zondag geheel in het teken van Johan de Witt, de beroemde...

Open Monumentendag 2025: deze monumenten mag je dit jaar niet missen

Altijd al binnen willen kijken in historische panden? Dit weekend is het jaarlijkse Open Monumentend...