gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rijvaardigheidscursus 65-plussers groot succes

Veilig Verkeer Nederland organiseert in de periode tot en met mei opfriscursussen voor senioren met een rijbewijs. De eerste cursus was vandaag in de Pauluskerk, en werd door 60 regiogenoten bezocht.

Daan Berg |  | Aangepast op
Tijdens het "Broem"-programma doen deelnemers mee aan een aantal activiteiten. Zo kunnen ze in hun eigen auto met een gecertificeerde rij-instructeur op pad om te zien welke slechte gewoontes er de afgelopen jaren misschien in zijn geslopen.

"We zien veel dat mensen toch wel snel door een bocht gaan, of alleen hun spiegels gebruiken in plaats van dat ze echt om zich heen kijken", aldus Jan de Jong, voorzitter van de regionale afdeling van Veilig Verkeer Nederland.

Naast rijden met de instructeur krijgen deelnemers ook theorieles, en kunnen ze hun reactievermogen en zicht testen met praktische toetsen.

Veilig Verkeer Nederland krijgt veel aanmeldingen binnen van geïnteresseerde mensen, en organiseert daarom op begin mei een cursus waar nog plekken voor beschikbaar zijn. Aanmelden kan bij Jan de Jong via 0184-613466.

Hoe bevalt het de deelnemers om opnieuw met een instructeur te rijden? En is het voor iedereen aan te raden? Je ziet het in onderstaand verslag.

Lees ook

molentransport

Niet voor angsthazen: een kilometer in z'n achteruit met meterslange molenwieken

Bijna een kilometer achteruit rijden over een smal dijkje is al geen pretje, laat staan als je het moet doen met een oplegger met molenwieken van maar liefst 24 meter lang. Voor transportbedrijf Van der Vlist, gespecialiseerd in speciale en zware logistiek, is het een koud kunstje. Zo ook bij het aanleveren van de nieuwe molenwieken in Bleskensgraaf.

riversidecarclassic25

Kinderen mogen meerijden in klassieke auto's bij Riverside Car Classic

De Riverside Car Classic gaat zaterdag voor de achtste keer van start. Dit evenement, waarbij zo’n 40 klassieke auto’s meedoen, start langs de Oude Maas aan de Laan der Verenigde Naties bij Ames Cupra. Aan het eind van de route mogen ook kinderen instappen.

stille tocht Kalilu 01

Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu uit zelfverdediging te hebben doodgestoken: ‘Het is heel spijtig’

Moordverdachte Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu (21) uit zelfverdediging te hebben doodgestoken. Dat gebeurde in de nacht van 2 juni 2026 in de Nijhoffstraat in Zwijndrecht.

Nieuw project (1)

Burgemeester geschokt door ernstige verkrachtingszaak: ‘Zeer heftige, traumatische ervaring’

De ernstige zedenzaak in Sliedrecht die eerder deze week aan het licht kwam, maakt volgens burgemeester Jan de Vries veel los in het dorp. “De berichtgeving heeft mij geschokt”, zegt hij in een reactie.

brandspouwmuur

Brand in spouwmuren na dakdekwerkzaamheden

In een huis aan de Soeteliefskamp in Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagmiddag brand ontstaan. Dat gebeurde toen dakdekkers op het dak bezig waren met werkzaamheden.

einsteinstraatbusink

Dordts pand half jaar op slot na grote drugsvondst

De burgemeester heeft een bedrijfspand in Dordrecht gesloten voor zes maanden. In het pand is volgens de gemeente “een zeer grote” handelshoeveelheid harddrugs en een productielocatie voor drugs gevonden.