gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rijvaardigheidscursus 65-plussers groot succes

Veilig Verkeer Nederland organiseert in de periode tot en met mei opfriscursussen voor senioren met een rijbewijs. De eerste cursus was vandaag in de Pauluskerk, en werd door 60 regiogenoten bezocht.

Daan Berg |  | Aangepast op
Tijdens het "Broem"-programma doen deelnemers mee aan een aantal activiteiten. Zo kunnen ze in hun eigen auto met een gecertificeerde rij-instructeur op pad om te zien welke slechte gewoontes er de afgelopen jaren misschien in zijn geslopen.

"We zien veel dat mensen toch wel snel door een bocht gaan, of alleen hun spiegels gebruiken in plaats van dat ze echt om zich heen kijken", aldus Jan de Jong, voorzitter van de regionale afdeling van Veilig Verkeer Nederland.

Naast rijden met de instructeur krijgen deelnemers ook theorieles, en kunnen ze hun reactievermogen en zicht testen met praktische toetsen.

Veilig Verkeer Nederland krijgt veel aanmeldingen binnen van geïnteresseerde mensen, en organiseert daarom op begin mei een cursus waar nog plekken voor beschikbaar zijn. Aanmelden kan bij Jan de Jong via 0184-613466.

Hoe bevalt het de deelnemers om opnieuw met een instructeur te rijden? En is het voor iedereen aan te raden? Je ziet het in onderstaand verslag.

Lees ook

Point Blur_Jul162025_212432 (1)

Man die meester Recep neerstak heeft niet meegewerkt in Pieter Baan Centrum

De man die vastzit voor het neersteken van meester Recep in juli 2025 in Alblasserdam heeft niet meegewerkt aan gedragskundig onderzoek in het Pieter Baan Centrum (PBC). De deskundigen hebben daarom geen conclusies kunnen trekken over eventuele stoornissen.

misbruik ter illustratie Pexels

Man moet cel in voor verkrachting van weggelopen meisje (17) uit instelling: ‘Kwalijk dat u zichzelf als slachtoffer ziet’

De rechter in Rotterdam heeft de 40-jarige M.K. veroordeeld voor de verkrachting van een 17-jarig meisje dat was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Hij krijgt een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

reanimatie foto

Voor het eerst oefenen met reanimeren in het ziekenhuis: ‘Het is niet moeilijk’

Wat als iemand bewusteloos is en geen hartslag meer heeft? Het Albert Schweitzer ziekenhuis stond deze week stil bij de Internationale Reanimatiedag. Verpleegkundigen gaven ter plekke tekst en uitleg.

coalitiepapendrecht

PVV niet in nieuw college Papendrecht? 'Politiek niet uit te leggen'

De PVV is uitgespeeld in de coalitievorming in Papendrecht. Dat zegt Nikita de Ruiter, fractievoorzitter van de partij die bij de afgelopen gemeenteraadsverkiezingen de meeste stemmen kreeg. Volgens De Ruiter wordt de PVV buiten de coalitie gehouden en zijn nu zes andere partijen met elkaar in gesprek om te kijken of zij formatiegesprekken kunnen gaan voeren.

politie 01

Arrestaties voor cocaïnesmokkel via havens van Rotterdam en Vlissingen

Twee mannen zijn aangehouden voor het voorbereiden van de invoer van cocaïne via de havens van Rotterdam en Vlissingen. Het gaat om een 42-jarige man uit Ridderkerk en een 43-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats. De politie vermoedt dat de Ridderkerker al langer betrokken is bij internationale drugssmokkel.

fotoletsruilwinkel

Veiling moet ruilwinkel van de ondergang redden: ‘Moeten alles bij elkaar schrapen’

De LETS Ruilwinkel in Dordrecht zit financieel in zwaar weer. De winkel heeft een conflict met voormalig voorzitter Ruby Pichel, die geld heeft weggesluisd. Omdat zij in hoger beroep is gegaan tegen een uitspraak van de rechter, is het geld nog niet teruggestort op de rekening. Nu moet een veiling het winkeltje van de ondergang redden.