gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rijvaardigheidscursus 65-plussers groot succes

Veilig Verkeer Nederland organiseert in de periode tot en met mei opfriscursussen voor senioren met een rijbewijs. De eerste cursus was vandaag in de Pauluskerk, en werd door 60 regiogenoten bezocht.

Daan Berg |  | Aangepast op
Tijdens het "Broem"-programma doen deelnemers mee aan een aantal activiteiten. Zo kunnen ze in hun eigen auto met een gecertificeerde rij-instructeur op pad om te zien welke slechte gewoontes er de afgelopen jaren misschien in zijn geslopen.

"We zien veel dat mensen toch wel snel door een bocht gaan, of alleen hun spiegels gebruiken in plaats van dat ze echt om zich heen kijken", aldus Jan de Jong, voorzitter van de regionale afdeling van Veilig Verkeer Nederland.

Naast rijden met de instructeur krijgen deelnemers ook theorieles, en kunnen ze hun reactievermogen en zicht testen met praktische toetsen.

Veilig Verkeer Nederland krijgt veel aanmeldingen binnen van geïnteresseerde mensen, en organiseert daarom op begin mei een cursus waar nog plekken voor beschikbaar zijn. Aanmelden kan bij Jan de Jong via 0184-613466.

Hoe bevalt het de deelnemers om opnieuw met een instructeur te rijden? En is het voor iedereen aan te raden? Je ziet het in onderstaand verslag.

Lees ook

businkazc

Slachtoffer en verdachten steekpartij zijn bewoners azc

Het slachtoffer van de steekpartij in het asielzoekerscentrum in Dordrecht is een 25-jarige man. Hij is een bewoner van het azc. Ook de twee aangehouden verdachten zijn bewoners, laat de politie weten aan deze streekomroep.

schotse hooglanders n3

Schotse hooglanders op N3, weg tijdlang afgezet

De politie in Dordrecht heeft dinsdagavond een tijdlang de handen vol gehad aan twee losgebroken Schotse hooglanders. Ondanks pogingen om de dieren in te sluiten, belandden de twee op de rondweg N3, tussen de voorbijrazende auto’s.

ASMediapersoontewater

Vrouw belandt in water in Hendrik-Ido-Ambacht

Een vrouw is vrijdagochtend in het water terechtgekomen aan de Gemeenlandskade in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is gereanimeerd en naar het ziekenhuis gebracht, meldt een woordvoerder van de politie.

Pasar Malam keer terug

Pasar Malam trekt recordaantal bezoekers én keert volgend jaar terug

Met naar schatting 120.000 bezoekers is Pasar Malam dit jaar in het Dordtse Weizigtpark een groot succes. Nog nooit trok het evenement zo veel bezoekers. Dat smaakt naar meer volgens de organisatie, want volgend jaar is de Pasar Malam ook in het park, waarschijnlijk van 4 tot en met 8 augustus.

zomerschool

Zomerschool Dordrecht verwelkomt tientallen kinderen van het azc

Terwijl veel kinderen deze weken genieten van hun zomervakantie, zitten ruim tweehonderd basisschoolleerlingen in Dordrecht juist in de schoolbanken op De Zomerschool. Dit jaar doet een opvallend grote groep kinderen uit het nieuwe asielzoekerscentrum (azc) in Dordrecht mee.

veerwachttijd

Borden met urenlange wachttijd moeten onnodige drukte bij pont voorkomen

Een bijzonder gezicht langs de Provincialeweg in Dordrecht. Gele verkeersborden met ‘Wachttijd tot veer vanaf hier: 4 uur’ wijzen weggebruikers op bijzonder lange wachttijden voor de pont naar Werkendam. Volgens de gemeente hebben de borden te maken met de afsluiting van de Papendrechtsebrug en de alternatieve routes die automobilisten proberen.