gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rijvaardigheidscursus 65-plussers groot succes

Veilig Verkeer Nederland organiseert in de periode tot en met mei opfriscursussen voor senioren met een rijbewijs. De eerste cursus was vandaag in de Pauluskerk, en werd door 60 regiogenoten bezocht.

Daan Berg |  | Aangepast op
Tijdens het "Broem"-programma doen deelnemers mee aan een aantal activiteiten. Zo kunnen ze in hun eigen auto met een gecertificeerde rij-instructeur op pad om te zien welke slechte gewoontes er de afgelopen jaren misschien in zijn geslopen.

"We zien veel dat mensen toch wel snel door een bocht gaan, of alleen hun spiegels gebruiken in plaats van dat ze echt om zich heen kijken", aldus Jan de Jong, voorzitter van de regionale afdeling van Veilig Verkeer Nederland.

Naast rijden met de instructeur krijgen deelnemers ook theorieles, en kunnen ze hun reactievermogen en zicht testen met praktische toetsen.

Veilig Verkeer Nederland krijgt veel aanmeldingen binnen van geïnteresseerde mensen, en organiseert daarom op begin mei een cursus waar nog plekken voor beschikbaar zijn. Aanmelden kan bij Jan de Jong via 0184-613466.

Hoe bevalt het de deelnemers om opnieuw met een instructeur te rijden? En is het voor iedereen aan te raden? Je ziet het in onderstaand verslag.

Lees ook

christels-fireworks-1880042_1920

Zelf vuurwerk afsteken? Het mag nergens in onze streek, behalve in deze gemeente

In geen enkele gemeente in onze streek is het afsteken van vuurwerk door inwoners komende jaarwisseling toegestaan, behalve in de gemeente Molenlanden. Daar zijn er twee kernen die een ontheffing hebben aangevraagd bij de gemeente.

IMG_7482

Automobilisten opgelet: nachtafsluitingen N3 op komst komende week

Verschillende delen van de N3 zijn komende donderdag- of vrijdagnacht dicht. Het gaat om stukken weg aan zowel de Dordtse als Papendrechtse kant.

aszmeldingbrand

Kortsluiting in ziekenhuis, zorg gaat door

Een kortsluiting in een transformatorruimte in het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht heeft donderdagochtend voor rookontwikkeling gezorgd. Ook viel de stroom korte tijd uit, meldt een woordvoerder van het ziekenhuis.

weekvandepalliatievezorg

Van bedden opmaken tot diepe gesprekken voeren: André helpt mensen in een hospice

De 63-jarige André Kooiman werkt als vrijwilliger in hospice De Riede in Ridderkerk. Hij zocht er een zinvolle vrijetijdsbesteding. Die vond hij op de plek waar veel mensen hun laatste levensfase doormaken.

nk20261102NKS01516

FC Dordrecht komt na dramatische start net tekort tegen tien man van Jong Utrecht

FC Dordrecht heeft de belangrijke wedstrijd onderin de Keuken Kampioen Divisie tegen Jong FC Utrecht met 3-2 verloren. De Schapekoppen keken op Sportcomplex Zoudenbalch al binnen twintig minuten tegen een 3-0 achterstand aan. Dankzij twee doelpunten van Robin van Asten en een rode kaart voor de thuisploeg werd het nog spannend, maar de gelijkmaker bleef uit.

Molen Achtkante artikeltumb

3D-spel ‘Waar is de molenaar’ valt in de prijzen bij Molenprijs 2026

De Molenstichting SIMAV heeft 4.051 euro gewonnen met de VriendenLoterij Molenprijs 2026. Met hun 3D-spel ‘Waar is de Molenaar’ hoopt de stichting kinderen enthousiast te maken voor het ambacht van molenaar. Met het geldbedrag willen zij het spel op meerdere plekken uitzetten.