gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rijvaardigheidscursus 65-plussers groot succes

Veilig Verkeer Nederland organiseert in de periode tot en met mei opfriscursussen voor senioren met een rijbewijs. De eerste cursus was vandaag in de Pauluskerk, en werd door 60 regiogenoten bezocht.

Daan Berg |  | Aangepast op
Tijdens het "Broem"-programma doen deelnemers mee aan een aantal activiteiten. Zo kunnen ze in hun eigen auto met een gecertificeerde rij-instructeur op pad om te zien welke slechte gewoontes er de afgelopen jaren misschien in zijn geslopen.

"We zien veel dat mensen toch wel snel door een bocht gaan, of alleen hun spiegels gebruiken in plaats van dat ze echt om zich heen kijken", aldus Jan de Jong, voorzitter van de regionale afdeling van Veilig Verkeer Nederland.

Naast rijden met de instructeur krijgen deelnemers ook theorieles, en kunnen ze hun reactievermogen en zicht testen met praktische toetsen.

Veilig Verkeer Nederland krijgt veel aanmeldingen binnen van geïnteresseerde mensen, en organiseert daarom op begin mei een cursus waar nog plekken voor beschikbaar zijn. Aanmelden kan bij Jan de Jong via 0184-613466.

Hoe bevalt het de deelnemers om opnieuw met een instructeur te rijden? En is het voor iedereen aan te raden? Je ziet het in onderstaand verslag.

Lees ook

Foto-Hemelpostbrievenbus-van-Hemelpost_-©Kimm-Mulder

Nieuwe Hemelpostbrievenbus biedt troost aan nabestaanden

Op begraafplaats Achterambacht in Hendrik-Ido-Ambacht is een Hemelpostbrievenbus geplaatst bij het Herdenkingsveld. De brievenbus biedt nabestaanden de mogelijkheid om een kaartje, brief of tekening achter te laten voor iemand die zij missen.

Point Blur_Aug092026_102644

Auto met caravan rijdt van talud af bij veerpont, vrouw lichtgewond

Een auto met een caravan is zondagochtend van een talud af gereden in Dordrecht. Dat gebeurde vlak voordat het voertuig aan boord wilde gaan van de veerpont richting Werkendam. Een vrouw is lichtgewond geraakt.

merwedebrugrws2

Aantal vrachtwagens over Merwedebrug met 90 procent gedaald, maar buitenlandse chauffeurs ontlopen boete

Het aantal vrachtwagens dat over de Merwedebrug (A27) rijdt, is met zo'n 90 procent gedaald. Dat laat Rijkswaterstaat weten. Sinds 18 juli mogen er geen vrachtwagens en touringcars meer over de brug, omdat de brug niet veilig genoeg is voor zware voertuigen. Chauffeurs die wel over de brug rijden krijgen een boete.

rja1988-lingerie-2439134

Vijf sekswerkers gevonden bij controle op illegale prostitutie

Een burgerlijk interventieteam heeft tijdens een regionale controle in Sliedrecht op twee adressen illegale prostitutie vastgesteld. De controle was eind juli na meldingen van inwoners en samenwerkingspartners.

merwedebrugrws

Onbegrip over plotselinge afsluiting Merwedebrug: ‘We hebben twee uur extra omrijtijd’

Het is chaos op de wegen voor vrachtverkeer. Nadat de Papendrechtsebrug (N3) al werd afgesloten vanwege een negen maanden durende renovatie, bleek afgelopen weekend ook de Merwedebrug (A27) niet meer sterk genoeg voor vrachtwagens. Belangenvereniging TLN overweegt zelfs juridische stappen tegen de overheid.

bigrivers20261

Zondag op TV Dordrecht: Compilatie Big Rivers 2026

De 26ste editie van Big Rivers was één groot feest: drie dagen eten, drinken, gezelligheid en heel veel muziek in het historisch centrum van Dordrecht. Deze zondag kun je op TV Dordrecht nagenieten van het festival, met de leukste nummers van verschillende concerten.