gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

ROC Da Vinci College meest innovatieve instelling voor beroepsonderwijs in Europa

Het ROC Da Vinci College is uitgeroepen tot meest innovatieve instelling voor beroepsonderwijs in Europa. De VET-award is vanmiddag in Brussel uitgereikt door commissaris Marianne Thijssen van de Europese Commissie.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het Da Vinci College ontvangt de prijs, vanwege het hybride onderwijsconcept en de leeromgeving. Volgens de jury van de Innovative VET Award is Da Vinci een uitstekend voorbeeld van innovatief leren. De vernieuwende inspanningen tonen een geïntegreerde aanpak van onderwijskundige en technologische vernieuwing.

De prijs wordt uitgereikt aan instellingen die bijdragen aan excellentie door innovatief onderwijs. De activiteiten van de instelling moeten inspirerend zijn voor andere beroepsonderwijs instellingen. De Europese Commissie nam het initiatief samen met de expertgroep “Platform of European Associations of VET Providers” en reikt de prijs nu voor de tweede keer uit. Vorig jaar won het Finse OPTIMA vanwege haar duurzame, proactieve inzet om te komen tot innovatieve en flexibele leerpaden.

Lees ook

dordtopslot

Bijna 200 bekeuringen, hakbijl ingenomen en 5 aanhoudingen tijdens 'Dordt op Slot'

Bij een controle onder de noemer ‘Dordt op Slot’ zijn donderdag bijna tweehonderd bekeuringen uitgedeeld. Ook werden een hakbijl en twee messen in beslag genomen, meldt de politie.

sliedrechtbaanhoek

Na maanden van spoorproblemen wordt dit talud aangepakt: ‘Trein niet stilgelegd’

Sinds februari is het oppassen geblazen voor treinmachinisten bij station Sliedrecht Baanhoek. Vanwege een verzakt talud moeten treinen zich aan een snelheidsbeperking houden van 40 kilometer per uur. In september is het verstevigen begonnen, maar het zal nog even duren voor de treinen weer met normale snelheid kunnen rijden: “Hopelijk in het eerste kwart van 2027”.

orpheusensemble

Zondag op TV Dordrecht: Najaarsconcert Orpheus Ensemble

De Wilhelminakerk in Dordrecht zat op 4 oktober nagenoeg vol voor het najaarsconcert ‘Gloria Vivaldi’ van het Dordtse Orpheus Ensemble. Een registratie van dit concert is deze zondag te zien op TV Dordrecht.

foto groepsverkrachting SLI

Snikkend ontkent verdachte (23) rol in groepsverkrachting: 'Zo ben ik niet opgevoed'

"Ik hoor niet in de gevangenis tussen criminelen, ik hoor in de samenleving", snikt F.B. (23). Hij is één van de zes verdachten van een gruwelijke verkrachtingszaak in Sliedrecht, maar zelf ontkent hij. "Ik zit elke avond in mijn cel te huilen."

politie

Acht aanhoudingen na inval in bedrijfspand en huis

Een 35-jarige Dordtenaar is maandag opgepakt bij een inval in een bedrijfspand en huis in Barendrecht. De politie ontdekte daar 100 kilo cocaïne. In totaal zijn acht aanhoudingen verricht.

reanimatie foto

Voor het eerst oefenen met reanimeren in het ziekenhuis: ‘Het is niet moeilijk’

Wat als iemand bewusteloos is en geen hartslag meer heeft? Het Albert Schweitzer ziekenhuis stond deze week stil bij de Internationale Reanimatiedag. Verpleegkundigen gaven ter plekke tekst en uitleg.