gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Romy staat maandag tegenover Dupont bij de rechter: ‘Het verdriet gaat niet weg, maar dan is er wel erkenning’

239b11e7977094d756b9b51fbfb7d44a.jpg

Aanstaande maandag 9 mei is het zover: Dan staat Romy Hardon met haar oud-collega’s tegenover Dupont bij de kantonrechter. Hardon werkte elf jaar in de lycrafabriek, en beviel in die tijd van een doodgeboren zoon. Volgens Hardon en haar voormalige collega's is het klip en klaar: Dupont wist dat de medewerkers gevaar liepen en greep niet in.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Volgens Romy komt dit door de gevaarlijke stof DMAc, waar geen bescherming tegen was. “Je liep gewoon in je eigen kleren je werk te doen, ik stond daar op mijn naaldhakken.” Romy werkte sinds haar zeventiende bij Dupont, en beviel uiteindelijk van een doodgeboren zoon. Ze was niet de enige met gezondheidsproblemen. 

Of die problemen door giftige stoffen uit het bedrijf zijn veroorzaakt, is nooit bewezen, en Dupont zelf wil dit ook niet bevestigen. En dat doet pijn, zegt Romy: "Dit wens je niemand toe. Het verdriet gaat niet weg. Maar als Dupont ooit een keer zegt: jongens, we weten dat we fout zaten, dan heb je eindelijk een stukje erkenning." 

Die erkenning lijkt nu een stapje dichterbij. Komende maandag komt de zaak van Romy en haar oud-collega's voor de kantonrechter. Daarin wordt bekeken of het bedrijf zich aan de toen geldende regels heeft gehouden, en waar de schuldvraag ligt. Wordt vervolgd dus.

Lees meer over:

|

Lees ook

delilah.png

Delilah en haar 1-jarige dochter moeten huis uit: ‘Dalijk sta ik op straat’

De 29-jarige Delilah uit Dordrecht zit met de handen in het haar. Ze woont tijdelijk bij haar oma met haar 1-jarige dochter, als plots haar oma overlijdt eind februari. Dat is zeer emotioneel, maar levert ook een praktisch probleem op: Delilah moet per 1 mei uit het huurhuis van oma vertrekken.

patiëntenportaal ziekenhuis.jpeg

CYBERCRIME

Patiëntendossier ASz weer bereikbaar na hack softwarebedrijf

Het cliëntenportaal van het Albert Schweitzer ziekenhuis werkt weer. Na een hack bij de softwareleverancier van het ziekenhuis was dat portaal twee weken niet te gebruiken. Volgens het ziekenhuis zijn alle dossiers weer te raadplegen, kunnen afspraken worden bekeken en folders ingezien.

OPMA20260417 Museum 40-45.jpg

Op Pad Met Ad: In gesprek met Ed Vermeulen van Museum 1940 - 1945 over de Tweede Wereldoorlog

Vrijheid is niet vanzelfsprekend, zo vindt ook presentator Ad van den Herik. In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad krijgt Ad een rondleiding door Museum 1940 - 1945. Voorzitter Ed Vermeulen leidt hem rond. De mannen gaan in gesprek over de verschillende attributen in het museum en het verhaal erachter.

Oude bibliotheek Hendrik ido Ambacht.png

Bibliotheek Hendrik-Ido-Ambacht maand lang dicht wegens verhuizing

Wie in Hendrik-Ido-Ambacht graag bij de bibliotheek komt om boeken te lenen of activiteiten bij te wonen, zal dit in mei tijdelijk op een andere locatie moeten doen. De bibliotheek is van maandag 4 mei tot en met zondag 31 mei gesloten door de verhuizing naar het vernieuwde Cascade.

9d6ad7c7-ad74-3753-a6f6-fe40f47851d5.jpg

70 jaar oude A16-verlichting krijgt tweede leven als designlamp

Jarenlang hingen ze boven de snelweg tussen Rotterdam en Breda, nu in huizen en kantoren. De lampen die ooit de A16 in onze streek verlichtten, krijgen in Rotterdam een tweede leven als designobject.

politieauto.png

Politie ziet woning met voordeur wagenwijd open

Een opvallende melding voor de politie in Papendrecht dinsdagavond. De voordeur van een woning stond wagenwijd open, terwijl er niemand aanwezig was.